سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ترکیب هنرهای رزمی (mma) را بگیریم

چگونه ترکیب هنرهای رزمی (mma) را بگیریم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۶ بازدید کنندگان:۱۱۵۵ نویسنده:سامان موسوی

مخلوط هنرهای رزمی (MMA) یک ورزش رزمی تماس کامل است که به عنوان مبارزه در قفس یا مبارزه نهایی شناخته می شود. از ویژگی های اصلی MMA می توان به این موارد اشاره کرد که ترکیب هیجا انگیزی از ضربه زدن و تکنیک های گلاویز شدن به صورت ایستاده یا نشسته می باشد و اجازه می دهد طیف وسیعی از افراد ورزشی رزمی به رقابت بپردازند.  در این مقاله قصد داریم راه های یادگیری هنرهای رزمی ترکیبی را به شما آموزش دهیم.

 

در نظر بگیرید که چیزی از MMA می خواهید

آیا می خواهید در قفس یا رینگ مبارزه کنید؟ آیا می خواهید برای داشتن یک تمرین خوب، مهارت های اساسی مبارزه را یاد بگیرید؟  اگرچه شما می توانید تصمیم خود را هر وقت که بخواهید تغییر دهید، اما مهم این است که به هدف نهایی خود قبل از اینکه تمرینات و آموزش ها را شروع کنید بفهمید. هر یک از زمینه های هنرهای رزمی که برای MMA لازم هستند را در زیر نام می بریم:

  • کاراته، موی تای، جودو، کشتی کج، کشتی آماتور وجوجیتسو برزیلی.
  • تکنیک های مشترک و حرکاتی که برای MMA مفید هستند عبارتند از: بوکس، کیک بوکسینگ، ضربات زانو، مشت زدن و ...

 

صحبت با افرادی که MMA کار می کنند

ممکن است وقتی افرادی را می بینید که تکنیک های MMA را به زیبایی اجرا می کنند شگفت زده شوید. این افراد منابع بسیار خوبی جهت بدست آوردن اطلاعات کافی و مفید در مورد MMA هستند. برخی از باشگاه های هنرهای رزمی بسیار جدی هستند، بطوریکه مردم را در سطح آماتور یا حرفه ای برای مبارزه آموزش می دهند، درحالیکه دیگر باشگاه ها آرام تر هستند. از آنها دلیل اینکه به این ورزش آمده اند را بپرسید و رویکرد آنها را در این مورد بدانید.

 

به دیدن چند کلاس آموزشی بروید

بسیاری از مدارس معتبر به شما اجازه در نشستن و تماشای تمرینات را می دهند. به این وسیله شما می توانید روش های تدریس و همچنین تعامل بین مبارزان را از نزدیک ببینید. اگر آنچه را که می بینید دوست دارید از مربی کلاس درخواست کنید که چند جلسه آزمایشی در کلاس حاضر شده و تمرین کنید. معمولا این کلاس ها رایگان و یا بسیار ارزان هستند. به این وسیله مربی می تواند توانایی های شما را ارزیابی کرده و تشخیص دهد که برای این ورزش مناسب هستید یا نه.

  • پیدا کردن یک کلاس آموزشی با افرادی که دوست دارید.
  • فهمیدن آنچه که می خواهید در کلاس انجام دهید. این خیلی مهم است!

 

تهیه لوازم مورد نیاز

شما نیازمند لباس و تجهیزات محافظتی هستید.

  • از لحاظ لباس اصلی، مردان تمایل به پوشیدن شورت و تی شرت دارند در حالیکه زنان لباس بند ورزشی و شورت به تن دارند.
  • از نظر تجهیزات محافظتی، مهم است که همه مردان از بیضه بند که بین کشاله ران قرار می گیرد استفاده کنند. این کار بسیار مهم است، اگر مطمئن نیستید چکار کنید از افراد دیگری کمک بگیرید.

 

شرکت در کلاس اول خود

احتمالا در اولین جلسه حظور خود در باشگاه کمی عصبی باشید و اضطراب داشته باشید. نگران این نباشید که چقدر بد کار می کنید و دیگران شما را می بینند. همه آنها زمانی مثل شما مبتدی بوده اند و شما را درک می کنند. سعی کنید از تجربه همکلاسی های خود استفاده کنید.

  • آرام باشید. بزرگترین اشتباه افراد جدید این است که نمی دانند چگونه آرام باشند. فکر نکنم لازم باشد که روز اول کار بزرگی انجام دهید و به شدت از خود کار بکشید.

 

تمرکز بر روی تنفس صحیح

یکی از مشکلاتی که برای اکثر افراد مبتدی پیش می آید مربوط به تنفس است. وقتی که مبارزه می کنید و یا در هنگام تمرین سخت کار می کنید ضربان قلب شما افزایش یافته و تنفس تان بیشتر می شود. به احتمال زیاد دست تان را روی قفسه سینه تان می گذارید و یا بر روی زمین دراز می کشید. در چنین مواقعی به هیچ وجه بر روی زمین دراز نکشید. کلید این مشکل این است که نفس های ثابتی داشته باشید. بسیاری از افراد با تنفس غلط، بدن و عضلات خود را از اکسیژن محروم می کنند. بهتر است پیش مربی خود رفته و شیوه صحیح تنفس را از او یاد بگیرید.

 

گوش دادن به همه چیز، به ویژه جزئیات کوچک است

اکثر آنچه که یاد میگیرید بر پایه تکنیک است. اگر تکنیک ها را در همان ابتدا یاد نگیرید و اشتباه انجام دهید، همیشه در مبارزه به مشکل برخواهید خورد. آموزش MMA اغلب به معنای تنظیم کوچک آنچه که شما انجام می دهید و از تجربه مبارزه های دیگر می دانید، اما این تغییرات باید باز باشند، زیرا MMA در سراسر جهان متفاوت است. بسیاری از مردم فکر می کنند که نیازی نیست که به جزئیات کوچک توجه کنند. این کار باعث می شود که پیشرفت نکرده و نا امید و دلسرد شوند و در نهایت کلاس آموزشی را رها می کنند.

  • زبان ویژه MMA را یاد بگیرید. کلمات و عبارات جدیدی وجود دارند که ممکن است درک آنها برای شما کمی دشوار باشد. بهتر است که کتاب ها و فیلم های آموزشی MMA را بیشتر مورد مطالعه قرار دهید. شما می توانید فیلم های آموزشی MMA را در سایت ژیار آنلاین مشاهده کنید.
برچسب ها: مبارزه مبارزات بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha