سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در موی تایی پشرفت کنیم؟

چگونه در موی تایی پشرفت کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱۳ بازدید کنندگان:۱۳۲۲ نویسنده:سامان موسوی

به طور معمول افرادی که در تازه وارد دنیای هنرهای رزمی شده اند از شور و شوق زیادی برخوردار هستند.  عده ای از اساتید هنرهای رزمی بر این باورند که دوران تازه کار بودن مدت زمان مخصوص به خود را دارد و کوتاه تر نخواهد شد، اما امروزه این اعتقاد منسوخ شده است. اکنون دنیای هنرهای رزمی به سرعت نور در حال پیشرفت و تکامل است.در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به شما آموزش خواهیم داد که چگونه تبدیل به یک موی تای کار میان رده شده و زودتر مراحل مبتدی بودن را طی کنید.


داشتن زیربنای هوازی

فرقی نمی کند که تازه کار باشید یا حرفه ای، موی تای کار کنید یا در یکی از رشته های دیگر رزمی فعالیت داشته باشید، در صورتی که یک مبارز هستید باید زیربنای هوازی مطمئن و قابل اتکا از نظر ویژگی های هوازی را دارا باشید. باید ضربان قلبتان با شدت بالا و پرفشار و همچنین شدت نامنظم و گاهی تند و کند آشنا باشید، باید ریه هایتان حجم قابل قبولی از اکسیژن را دریافت کنند و به قدر لازم قدرتمند باشند، داشتن یک زیربنای هوازی مناسب و مطمئن یک برگ برنده برای پیشرفت سریع است، انجام مکرر تمرینات هوازی سنگین و نیمه سنگین و گنجاندن تمرینات هوازی در همه ی تمرینات تان می تواند خیلی زودتر  شما را در حد قابل قبولی از آمادگی جسمانی قرار دهد. موی تای کاران حرفه ای همیشه و دائما به انجام تمرینات هوازی می پردازند.


چه تمرینات هوازی مناسب است ؟

ازجمله تمرینات هوازی بسیار خوب برای موی تای کاران می توان به دویدن و طناب زدن اشاره کرد. شما باید در طول هرجلسه به میزان کافی و با شدت بالا بدوید، دویدن را از برنامه خود حذف نکنید و به آن توجه اکید داشته باشید. دویدن روی تردمیل زیاد توصیه نمی شود چرا که نسبت به دویدن معمولی از مزایای واقعا کمتری برخوردار است اما اگر فضای مناسب برای دویدن ندارید و تردمیل در دسترس شماست، مشکلی نیست  از تردمیل بهره ببرید.


چه اندازه تمرین کنیم؟

در صورتی که آماتور هستید بهتر است که هر جلسه حدود 20 دقیقه بدوید، برای بازدهی بیشتر سعی کنید در هنگام دویدن ها خودتان را به چالش بکشید و چند دور را با نهایت سرعت بدوید. این کار نه تنها باعث تقویت زیر بنای هوازی می شود بلکه زیربناهای غیر هوازی را نیز تقویت می کند. بهتر است در هفته سه بار به مدت بیست و پنج دقیقه بدوید. اگر بتوانید روزهای تعطیل را هم به مدت نیم ساعت بدوید و پس از استراحت کمی تمرین کنید در سرعت پیشرفت شما تاثیر بسزایی دارد .


به چه اندازه ای باید طناب بزنیم؟

در آن ابتدا که وارد موی تای شده اید و تازه کار هستید بدن تان از آمادگی کاملی برخوردار نیست، به همین جهت نباید بیش از حد توان از بدن خود کار بکشید و آن را تحت فشار قرار دهید زیرا در صورتی که فشار بیش از حدی به بدن وارد کنید با واکنش منفی عضلات، مفاصل و تاندون ها مواجه خواهید شد.
به همین جهت پیشنهاد می کنم که تمرینات تان را به مرور و با نظم انجام دهید و آن ها را با جدیت و استمرار به جلو ببرید و کم کم به شدت آنها بیافزایید تا بتوانید بدن خود را قوی تر کنید. طناب زدن برای شروع ممکن است کمی سخت باشد می توانید از 5 دقیقه شروع کنید و تا زمانی که هنوز کاملا آماده نیستید، اندک اندک بر روی زمان آن اضافه کنید و کم کم به بیست و پنج دقیقه برسانید. حرفه ای ها از آنجا که باید فایت های بسیار سنگین را مدیریت کنند لازم است تا گاهی در هر جلسه ، حدود 70 دقیقه هم طناب بزنند.


دیگر فاکتورها

برای مدیریت مبارزات باید کم کم تلاش کنید تا حرفه ای تر شده و بدن تان آمادگی کافی داشته باشد. به همین جهت پشنهاد می کنم که از یک حریف تمرینی قوی تر از خود بخواهید که آرام آرام به بدن تان ضربه بزند، ضربات پشت سرهم و بدون مکث با یک شدت ثابت به تمام بدن وارد آیند، شکم و پهلو از جمله مناطقی هستند که باید مکررا ضربه بخورند، به مفاصل ضربه نزنید و عضلات را در هر جلسه آبدیده کنید .


غافل نشدن از تکنیک ها

پیشنهاد من این است که هر جلسه را برای تمرین چند تکنیک خاص اختصاص دهید. برای مثال می توانید در یک جلسه 6 تمرین را به طور متوالی تکرار کنید. به یاد داشته باشید که صحیح زدن نسبت به سریع زدن دارای ارجحیت بیشتری می باشد، به همین جهت اصلا عجول نباشد به مرور زمان سرعت تان نیز بیشتر خواهد شد اما قبل از آن باید تکنیک ها را صحیح و کامل اجرا کنید.


مرور تکنیک ها در هنگام دو

شما باید یادبگیرید که تمرین مداوم ضربات دست در هنگامی که بدن در حالت دو است می تواند بسیار عالی باشد به همین جهت هرازگاهی به پشت بدوید و با تمرکز تکنیک های دست را به خوبی مرور کنید .


انعطاف ، رمز سلامت تاندون ها و بافت های ماهیچه ای

در هر رده ای از هنرهای رزمی هستید به خوبی گرم کنید و در انتهای تمرین با حرکات انعطافی صحیح و نسبتا سنگین  به خوبی بدن را منعطف کرده و در عین حال سرد کنید. از اهمیت تمرینات کششی غافل نشوید، اهمیت آنها را به هیچ وجه دست کم نگیرید .
 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه

نظرات کاربران

ممنون و اقا عالی بود در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲ [۲:۴۳:۳۲ AM]

ممنون واقعا عالی بود

ارسال نظر
Captcha