سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که از رشد عضلات شما جلوگیری می کنند

اشتباهاتی که از رشد عضلات شما جلوگیری می کنند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۸ بازدید کنندگان:۵۸۱ نویسنده:سامان موسوی

هدف از انجام دادن تمرینات سنگین، سوزاندن چربی های اضافی و رشد عضلات می باشد. اما ممکن است بعضی اوقات با وجود اینکه به سختی مشغول تمرین هستید اما نتیجه مطلوبی از آن نمی گیرید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی مهمترین و شایعترین اشتباهاتی که مانع از رشد عضلات شما می شوند بپردازیم.


اشتباه اول- انجام بیش از حد تمرینات هوازی

بهتر است بدانیت که انجام بیش از حد تمرینات هوازی مانع از رشد عضلات تان می شود. در صورتیکه تمرینات هوازی را بی وقفه انجام دهید امکان دارد که چربی های اضافی بدنتان به خوبی بسوزند اما در نهایت باید منتظر باشید که عضلات خود را نیز از دست بدهید بخصوص زمانیکه تمرینات هوازی را زیاد انجام داده و همراه آن تغذیه مناسبی ندارید. به همین جهت سعی کنید همه چیز را در حد تعادل نگه دارید و به خاطر داشته باشید که بعضی اوقات انجام بیش از حد ورزش می تواند مضر باشد.
 


اشتباه دوم- کم کردن کالری مصرفی خود

اگر بدنتان چربی زیادی داشته باشد و برای از بین بردن این چربی ها رژیم غذایی با کالری محدودی انجام دهید دچار کاهش دریافت کالری خواهید شد و در صورتیکه این روند ادامه پیدا کند و بدن شما از لحاظ تغذیه ای به خوبی تامین نشود کاملا مشخص است که بدن از دریافت کالری محروم می شود. در این وضعیت درصورتیکه تمرینات تان سخت هم باشند بدن شما یک منبع انرژی خواهد داشت و آن ماهیچه های شما می باشد. به همین دلیل سعی کنید رژیم غذایی مناسبی همزمان با تمرینات خود انجام دهید تا مانع از رشد عضلات نشوید. در صورتیکه در این امر تازه کار هستید می توانید از افراد حرفه ای یا یک پزشک تغذیه کمک بگیرید.


اشتباه سوم- تمرکز کردن فقط بر روی چند عضله خاص

به یاد داشته باشید که به هر اندازه ای که بدن تان را بیش از حد توانایی خود تحت فشار بگذارید به همان اندازه باید برای بهبود آن هزینه کنید. دانستن این نکته ضروری است که لزوما انجام دادن بیش از حد تمرین در طول روز و دوره های تمرینی کلید رشد عضلات نمی باشد. این کار منجر به تورم عضله و به احتمال زیاد آسیب به بافت های آن می شود و درنتیجه شاهد رشد مناسب عضله نخواهید بود. به همین دلیل بهتر است که بر روی روزها و ست های تمرینی خود دقت کافی داشته باشید.

 

اشتباهات عضله سازی


اشتباه چهارم- تمرین دادن عضلاتی که مورد توجه بیشتری هستند

عضلات بازو، کول و سینه در بین ورزشکاران بیشتر مورد توجه هستند و بر این باورند که تمرکز فقط بر روی این عضلات بدن آنها را زیباتر می کند. اما در علم ورزش و تناسب اندام، تمرین کردن فقط با یک گروه عضلانی کار منطقی و مناسبی نیست. به یاد داشته باشید که حدود 70 درصد از ساختار عضلانی بدنتان در دست و پاهایتان قرار دارد، به همین دلیل از آنها غافل نشوید.
 


اشتباه پنجم- تمرین نکردن حرکات کششی

ممکن است همانند بسیاری از ورزشکاران به سادگی از کنار حرکات کششی بگذرید اما بهتر است بدانید که انجام دادن این حرکات نه تنها از بروز آسیب دیدگی جلوگیری می کند بلکه به افزایش حجم عضلات نیز کمک زیادی می کنند و همچنین سرعت ریکاوری را به میزان زیادی افزایش می دهند. حرکات کششی منجر به ایجاد فاصله بین  تارهای عضلانی می شود و به بدن اجازه می دهند که رشد عضلات را افزایش دهند.


 اشتباه ششم- استراحت نکردن به اندازه کافی

به یاد داشته باشید که بدن تان بافت عضلات خود را در هنگام شب ترمیم و بازسازی می کند به طور کلی می توان گفت که فرآیند رشد عضلات در شب اتفاق می افتد. در صورتیکه استراحت کافی نداشته باشید منجر به کاهش محسوس میزان عضله سازی خود خواهید شد. علاوه بر آن بدنتان هورمون هایی که برای رشد عضلات مورد نیاز هستند را ترشح نخواهد کرد.
 

برچسب ها: بدن سازی تمرینات کششی تمرینات قدرتی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha