سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بدون ترس مبارزه کنیم؟

چگونه بدون ترس مبارزه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۴ بازدید کنندگان:۳۵۱۸ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما هم از مبارزه کردن می ترسید؟ بدانید که تنها نیستید.


یکی از سوالات رایج من این است که چگونه می توانم بر ترس خود غلبه کنم؟
امروز یک رویکرد مبارزه را با شما به اشتراک خواهم گذاشت اما قبل از هر چیزی باید موارد زیر را درک کنید:


ترس یک دروغگو است


اگر فکر می کنید که باید بر ترس خود قبل از مبارزه غلبه کنید بدانید که در اشتباه هستید. تنها راه غلبه بر ترس مبارزه است. زمانیکه چندین و چند بار با ترس روبرو می شوید بعد از مدتی با آن دوست خواهید شد. شما آن ماسک ترسناک را در می آورید.
حتی مبارزین حرفه ای نیز بدون ترس مبارزه نمی کنند. آنها با وجود ترسی که دارند اما باز مبارزه می کنند. ترس هرگز به طور واقعی از بین نمی رود بلکه اثر آن بر روی شما کم یا متوقف می شود.
اما برای رسیدن به این مرحله که با ترس دوست شوید نیازمند رویکردی عملی برای آشنایی با ترس دارید.  شما قبل از اینکه به کودک خود شنا یاد دهید او را به قسمت های عمیق استخر پرتاب نمی کنید بلکه به قسمت های کم عمق می برید. درست است؟
متاسفانه مدرسان کاراته ای را می بینم که هنرجویان مبتدی را بدون اینکه هیچگونه آگاهی کاملی داشته باشند به قسمت های عمیق پرتاب می کنند. با دیدن این موضوع قلبم شکست.
برداشت اول شما از مبارزه هرگز نباید هرج و مرج و وحشت باشد بلکه باید تجربه یادگیری امن و سرگرم کننده ای برای شما باشد. راه من این است که در گام اول مراحل ‘jiyu kumite’ (مبارزات آزاد) به صورت گام به گام به آنها آموزش بدهم. این ایده طبیعت غیر قابل پیش بینی و ترسناک مبارزه را با تحمیل 3 قانون زیر کاهش می دهد:


قانون اول- کاهش تعداد تکنیک ها یا اهداف

اولین قدم این است که تعداد تکنیک ها یا اهداف را کاهش دهید. مانند حذف عناصری از عدم قطعیت. ما می توانیم احساسات خود را نسبت به کومیته تنظیم کنیم.


•    برای مثال، تنها اجازه می دهد مشت های مستقیم (تکنیک) به شکم (هدف) زده شود.
•    یا تنها اجازه می دهد ضربات چرخشی (تکنیک) به بدن (هدف) و مشت های مستقیم (تکنیک) به صورت (هدف) برخورد کنند.
به تدریج گزینه های تکنیک ها و اهداف را افزایش دهید.


قانون دوم- استفاده از وسایل حفاظتی مانند کلاه، دستکش بوکس، زانو بند و غیره

محافظ بیشتر، امنیت بیشتر و ترس کمتر را به همراه دارد. شما باید قادر به دریافت ضربات حریف تان باشید و به صورت غریزی واکنش های مناسب را از خود نشان دهید.
البته این می تواند نتیجه معکوس نیز داشته باشد. برخی از افراد زمانی که وسایل حفاظتی پوشیده اند به طور خودکار ضربات تند تری می زنند.
(به همین دلیل قانون بعدی مهم است)
به تدریج محافظ ها را حذف کنید!


قانون سوم- سرعت را کاهش دهید

در نهایت تمامی حرکات باید در نمای آهسته زده شوند.
به قول معروف: " سرعت عامل مرگ است".
هنگامیکه شما به صورت حرکات آهسته مبارزه می کنید می توانید توانایی دیدن حملات را قبل از اینکه به شما برسند ارتقا دهید. این تغییر طرز فکر شما را نسبت به واکنش عوض می کند
(زمانی که راحت تر شدید به تدریج سرعت خود را افزایش دهید)


در نهایت

اگر شما از این 3 قانون پیروی کنید به مبارزه آزاد در یک راه امن و سرگرم کننده عادت خواهید کرد. قطعه نهایی در این پازل، تنظیم طرز فکر خودتان می باشد.
تنها چیزی که باید از آن بترسید خود ترس است!
موفق باشید.
 

برچسب ها: کاراته مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha