سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کیسه بوکس چه مزایایی برای رزمی کاران دارد؟

کیسه بوکس چه مزایایی برای رزمی کاران دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۲ بازدید کنندگان:۱۸۷۴۵ نویسنده:سامان موسوی

روز به روز به تعداد افرادی که به رشته هنرهای رزمی وارد می شوند افزوده می شود. در این بین هر کدام از رزمی کاران برای اینکه پیشرفت کنند باید در کار خود مداومت داشته و به شدت تمرین کنند. یکی از راههای تمرین در هنرهای رزمی استفاده از کیسه بوکس می باشد. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی مزایای استفاده از کیسه بوکس برای رزمی کاران بپردازیم.


با چه نوع کیسه بوکسی باید تمرین کرد؟

در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود امکانات مجبور هستید با همان کیسه بوکسی که در باشگاه وجود دارد و همه از آن استفاده می کنند کار کنید. اما در حقیقت می توان گفت که هر کیسه بوکس مخصوص هدف تمرینی خاصی می باشد. برای مثال برای کیوکوشین کاران کیسه بوکس های سفت، محکم، بزرگ و سنگین مناسب است و برای موی تای کاران کیسه بوکس های بلند و سنگین مناسب است بطوریکه کیسه بوکس آنقدر بلند است که انتهای آن روی زمین قرار می گیرد. کیسه بوکس های مخصوص بوکسور ها هم با بقیه متفاوت است این کیسه بوکس هامعمولا کوتاه و گرد هستند.


مزایای استفاده از کیسه بوکس

کیسه بوکس کمک می کند که ضربات با دقت بیشتری بزنید. همچنین مبارز می تواند از ترکیب ضربات مشت و پا استفاده کرده و از لحاظ استقامتی قدرتی، قدرتی سرعتی، سرعت و دقت بهبود پیدا کند.
رزمی کار با استفاده از کیسه بوکس می تواند نحوه زدن ضربات را یاد گرفته و با نحوه زدن تکنیک ها بر روی بدن حریف بیشتر آشنا می شود. در کل می توان گفت استفاده از کیسه بوکس استقامت و قدرت رزمی کار را افزایش می دهد.
 


معایب استفاده از کیسه بوکس

به هر اندازه که کیسه بوکسی که با آن تمرین می کنید سفت تر و محکم تر باشد بیشتر ضربات شما را به عقب پرت می کند. کار مداوم با کیسه بوکس باعث تنبل شدن عضلات پشتی خواهد شد و بدن یاد خواهد گرفت که با نیروی کمی کیسه به عقب بر می گردد، بنابراین رزمی کار توجهش به عقب کشی های به موقع را از دست خواهد داد. دلیل آن این است که در کیسه های سنگین ضربه حتما به کسیه بوکس برخورد می کند اما در مبارزه واقعی حریف تلاش می کند که ضربات شما به بدنش برخورد نکند و تعداد زیادی از ضربات شما بی هوده در هوا اجرا می شوند.
به همین علت در صورتی که به این اصول بی اعتنا باشید در زمان مبارزه خیلی زود از پای در خواهید آمد زیرا به سرعت دست و پاها را جمع نکرده و به عقب نمی کشید و این فرصتی را برای حریف به وجود می آورد که ضربه خود را به شما بزند. شما باید در کنار تمرین با کیسه بوکس عضلات پشت رانتان را نیز تمرین دهید و به زمانی را برای تمرین عقب کشی، خالی و جمع کردن سریع پس از اجرای تکنیک اختصاص دهید.


ویژگی های کیسه بوکس چه می باشد؟

کیسه بوکسی خوب است که برای اهداف شما و در تراز با تکنیک های خاص رشته تان طراحی شده باشد. ویژگی های کیسه بوکس باید طوری باشد که از لحاظ سبک یا سنگین بودن منجر به مختل شدن تمرینات نشود، در زمان کار با آن درد شدیدی در مفاصل خود احساس نکنید و همچنین بدن تان زخم های پی در پی بر ندارد. همچنین کیسه بوکس باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی در کنار آن جابجا شده و رقص پا کنید و از هر زاویه ای که بخواهید بتوانید به آن ضربه بزنید. همچنین کیسه بوکس نباید پس از برخورد ضربه ها زیاد از حد تکان خورده و جابجا شود.


کیسه بوکس ها را با چه موادی پر می کنند ؟

در بروز ترین طراحی ها کیسه بوکسها را با گوی های کوچک نرمی که از آب پرشده اند  پر می کنند، با این حال موادی مثل ترکیبی از خرده های چرم و پارچه که با فشار زیاد درون استوانه داخلی کیسه قرار میگیرند، شن نرم، الیاف کائوچو، خاک اره (توصیه نمیکنیم!) و دیگر مواد نرم و ضربه پذیر پر میکنند. روکش کیسه بوکسها معمولا چرم است.
 

برچسپ ها :
انواع ضربات در هنرهای رزمی ضربات پا ضربات دست کیسه بوکس بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha