سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا هنرهای رزمی بلا استفاده هستند؟

آیا هنرهای رزمی بلا استفاده هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۹ بازدید کنندگان:۱۳۹۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

معمولا در مبارزات رزمی با این جمله روبرو می شویم که کدامیک برنده خواهند شد؟ یا اینکه بهترین تکنیک چیست؟ حال من می خواهم به گذشته برگردم و یک سوال حتی بزرگتر را مطرح کنم، آیا به هنرهای رزمی نیاز دارید؟؟
ممکن است به نظر پوچ و تکان دهنده باشد، اما اگر واقعا به آن فکر کنید وقتی می گویند که هنرهای رزمی را صرفا برای دفاع از خود یاد می گیریم پس چرا یک راه راحت تر را انتخاب نکرده و مانند بعضی کشورهای خارجه یک اسلحه تهیه نکنیم؟
در بعضی از کشورها شما می توانید تفنگ را در عرض چند هفته، چند روز و یا حتی همان روز دریافت کنید. بنابراین در این شرایط منطق می گوید اگر می خواهید از خودتان محافظت کنید فقط یک اسلحه بخرید.
اگر اسلحه نداشته باشید چی؟ خوب در این صورت از پاهای خود استفاده کنید!
به همین دلیل است که منطق هر سبک هنرهای رزمی باید فراتر از فقط دفاع از خود باشد. بودن در هر سبک هنرهای رزمی راهی دشوار است که با موانع و چالش های مختلف پر شده است. تبدیل شدن به یک رزمی کار خوب مستلزم هزاران ساعت تمرین سخت است و حتی پس از آن نیز مشخص نیست که به آن نتیجه رسیده اید یا نه؟ پس چرا این کار را می کنید؟
گرچه این راه با چالش ها و موانع مختلف پر شده است اما در این میان با فرصت ها و خود آزمایی ها خود را تقویت کرده و همچنین با فرهنگ های مختلف، شیوه زندگی، ملاقات با افراد مختلف و همچنین یادگیری نحوه برخورد با دیدگاه های مختلف آشنا خوهید شد. هنرهای رزمی باعث می شوند که نظم و انضباط فردی شما به طور چشم گیری افزایش پیدا کند. بطور خلاصه می توان گفت که هنرهای رزمی به شما می آموزند که چگونه زندگی خود را در سطوح مختلف به گونه ای اداره کنید که بهترین نتیجه را از آن بگیرید. هنرهای رزمی باعث می شوند به مکان هایی بروید که هیچ گاه تا کنون نرفته اید و با کسانی دیدار کنید که تاکنون به فکرتان هم نرسیده است.
شما سفر خود در هنرهای رزمی را با نقطه ای از مبارزه آغاز خواهید کرد. همانطور که روند را تکرار می کنید به آرامی شروع به بهبود می کنید. دیدن نتیجه مبارزه تان به شما شادی و اعتماد به نفس می دهد.  پس از آن حتی شما به خود بیشتر فشار وارد می کنید تا ببینید تا چه حد می توانید جلو بروید و از مزایای آن بیشتر بهره ببرید. از آن به بعد شما مبارزات را به عنوان یک مانع نگاه نمی کنید بلکه آنها را به عنوان یک فرصت می بینید.

بروس لی می گوید: "هدف همیشه به معنای رسیدن به آن نیست، بلکه می تواند به عنوان یک چیز ساده و شبیه به هدف باشد."


بنابراین: مهم نیست سبک هنر رزمی که می خواهید کار کنید چه باشد، مهم این است که به آن متعهد بوده و شروع به انجام کار کنید.

 

برچسپ ها :
هنر رزمی هنر های رزمی هنرمند رزمی هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha