سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک مربی خوب هنرهای رزمی پیدا کنیم؟

چگونه یک مربی خوب هنرهای رزمی پیدا کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۶ بازدید کنندگان:۱۷۷۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

پیدا کردن یک مربی خوب هنرهای رزمی می تواند چالش بزرگی باشد.  شما باید شخصی را پیدا کنید که بتواند دانش و مهارت خود را به راحتی به شما انتقال دهد و همچنین شخصیت مناسبی برای آموزش داشته باشد. این چیزی نیست که فورا بتوانید آن را پیدا کنید و حتی ممکن است ماه ها زیر نظر یک مربی کار کنید و سپس بفهمید که برای آموزش مناسب نیست.
خوشبختانه چند قانون روشن وجود دارند که شما به کمک آنها می توانید مربیان بد را تشخیص داده و به دنبال مربیان خوب باشید. در ادامه این مقاله مشخصات یک مربی خوب را به شما خواهیم گفت.


1- آنچه در نگاه اول می بینید احتمالا همان چیزی است که می خواهید

مربی بی ادب و متکبر و یا کسانی که هنرجویان خود را سرزنش می کند کسی نیست که بخواهید زیر نظر او هنرهای رزمی را یاد بگیرید. هنرهای رزمی این نیستند که شما فقط از نظر جسمی بهتر از همه باشید، بلکه باید در سطح معنوی و فلسفی نیز پیشرفت کرده و به کمک آنها تواضع و فروتنی را یاد بگیرید.


2- مربیان باید به سبکی که می خواهند آموزش دهند متعهد باشند

تسلط بر یک هنر رزمی مستلزم داشتن سال ها فداکاری و تعهد می باشد. اگر یک مربی ادعا کند که دارای دو جین کمربند سیاه در دیگر سبک های رزمی است باید بدانید که چراغ قرمز خود را روشن کرده و او را خط بزنید. دلیل آن این است که داشتن تبحر و تسلط کامل بر یک سبک رزمی نیاز به سال ها مطالعه و تحقیق و تمرین مداوم می باشد. همانطور که اویاما می گوید: رسیدن به کمربند مشکی پایان کار نیست، بلکه آغاز راهی است که تا پایان عمر ادامه دارد. کسی که چندین سبک رزمی را کار کرده باشد نسبت به شخصی که تمام عمر خود را صرف یاد گرفتن تنها یک سبک رزمی کرده است از اولویت پایین تری برخوردار است.


3- آنها نباید علاوه بر چیزی که آموزش می دهند به سبک های دیگر نیز متکی باشند

اعتماد به نفس خوب و تکبر و غرور بد است. در واقع هیچ مربی رزمی نمی گوید که تنها رشته رزمی او بهترین رشته رزمی است و دیگر سبک ها بی فایده و بدرد نخور هستند. شما باید بدانید که تمامی هنرهای رزمی دارای مزایا و معایب مختص خود هستند و نمی توان یکی از آنها را بر دیگری برتر دانست.


4- آنها نباید ادعا کنند که همه چیز را می دانند

آیا مربی شما می گوید که شکست ناپذیر است و در رشته رزمی خود بهترین است و تمامی نکات و پیچ و خم های سبک رزمی خود را می داند؟ می توانم  با قطعیت به شما بگویم که او دروغ می گوید و این حرف را فقط به دلیل تکبر و غرور بیش از حد خود می گوید و همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم تکبر و غرور دو چیزی هستند که هیچ مربی خوبی نباید آنها را داشته باشد. به کسی اجازه ندهید که ذهن شما را با انتظارات غیر واقعی پر کند.
 


آیا مربی که اکنون با او کار می کنید یکی از 4 مورد بالا را دارد؟ به نظر شما علاوه بر نکات گفته شده یک مربی خوب باید چه خصوصیات دیگری داشته باشد؟

برچسب ها: هنرمند رزمی هنر های رزمی هنرهای رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha