سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه پس از مصدومیت دوباره به ورزش کردن بپردازیم؟

چگونه پس از مصدومیت دوباره به ورزش کردن بپردازیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۱۰ بازدید کنندگان:۲۱۱۷ نویسنده:سامان موسوی

 

امکان بازگشت به ورزش مورد علاقه پس از آسیب دیدگی چندان آسان نیست. در حالی که شما بی تاب هستید تا دوباره به ورزش کردن مشغول شوید باید از محدودیت های جدید و شکنندگی که ممکن است وجود داشته باشد باخبر شوید.
زمانیکه قصد بازگشت به ورزش را دارید باید با دقت به آسیب دیدگی خود توجه کرده و اطمینان حاصل کنید که باعث تشدید آسیب های موجود نشده و فشار بیش از حدی را به خود وارد نمی کنید.


1- ایجاد شرایط عمومی به آرامی

 

مصدومیت ورزشی


فرآیند درمان مستلرم داشتن زمان کافی می باشد. بهتر است که اکنون خیلی زود به عقب برگشته و برای رفتن به عقب خیلی آرام باشید. صبور باشید این مرحله بسیار مهم است.


2- شروع با گرم کردن مختص ورزش خود

 

مصدومیت ورزشی


گرم کردن به همراه تمرینات مرتبط بک کشش سالم به شما کمک می کند در هنگام تمرینات آسیب نبینید.  مطمئن باشید که گرم کردن به سلامت بدن تان لطمه نمی زند. انجام دادن این کار در طول زمان بیشتر از چیزی است که انتظار دارید.


3- سهولت در کار کردن به صورت منظم

 

ورزش


هر چند روز در فعالیت های عمومی مانند دویدن، پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری، پرش، اسکیت و غیره شرکت کرده و آنچه را که برای اهداف تناسب اندام مناسب است و از آن لذت می برید انجم دهید. ممکن است که از شکل بیافتید بنابراین ممکن است که برخی از ناراحتی های جسمی ازجمله درد شدید برایتان پیش بیاید به همین جهت بهتر است که به طور مداوم با یک مشاور امور پزشکی مشورت کنید.


4- گرفتن هم تیمی

 

هندبال


به دنبال کسی بروید که بتوانید با او به تمرین پرداخته و خودتان را بیشتر به چالش بکشید. کیفیت تنفس تان را در هنگام کار بالا ببرید. فقط بر روی یک تکنیک خاص تمرکز نکنید، سعی کنید که هم بر روی تکنیک های تدافعی کار کنید هم بر روی تکنیک های تهاجمی.


5-هنوز آمادگی روانی خود را نادیده می گیرید یا نه؟

 

تمرینات ورزشی


تهویه و ذهن شما بخش مهمی از کل فرآیند است. اینکه چگونه فکر می کنید و چه درکی از آسیب خود دارید تاثیر زیادی بر روی روند بهبودی تان خواهد داشت. تجسم بازگشت موفق و امن، سالم و تدریجی شما نیمی از نبرد است.


نکات مهم

•    در شرایطی که دیدید علائم بدتر شد و درد بیشتری احساس کردید فورا به مراقبت های پزشکی مراجعه کنید. در صورتی که مصدومیت تان از ناحیه سر است و در ورزش های رزمی فعالیت می کنید پیشنهاد می کنم که تا بهبود کامل و اجازه پزشک به مبارزه کردن نپردازید. زیرا یک ضربه دیگر می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد.


•    سعی کنید با مربی تان در مورد چیزهای مختلف صحبت کنید. مربی تان بهترین شخص باری دادن نظر و توصیه به شماست. زیرا از نزدیک کار شما را می بیند و بر توانایی و ویژگی های شما کاملا واقف است.


•    فقط در شرایطی دوباره به ورزش کردن مثل قبل مشغول شوید که علایم مصدومیت کاملا از بین رفته باشند و دکترتان نیز با ادامه کار شما مخالف نباشد.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی ورزش ورزشکاران
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha