سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 اشتباه که زنان در تناسب اندام مرتکب می شوند؟

8 اشتباه که زنان در تناسب اندام مرتکب می شوند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۹ بازدید کنندگان:۱۰۳۰ نویسنده:سامان موسوی

 

این که زنان هر روز یا چهار روز در هفته پس از کار به صورت مستمر به باشگاه رفته ولی در عین حال تفاوت قابل تشخیصی در فرم بدنشان احساس نمی کنند می تواند خسته کننده باشد. اما چه چیزی برای آنها اتفاق می افتد و چگونه می توانند این مشکل را رفع کنند؟ در اینجا به برسی برخی دلایل بالقوه که چرا هنوز بدن به طور کامل تغییر نمی یابد می پردازیم.


خوردن کیک و قهوه پس از کار

در اینجا می خواهم دستم را بالا برده و بپذیرم که یکی از چیزهای مورد علاقه من بعد از تمرین این است که روی کاناپه نشسته و کیک و قهوه بخورم. مشکل این است که با این کار ممکن است 500-600 کالری که سوزانده اید را دوباره به خودتان برگردانید. یک کاپوچینوی خوب می تواند برای 300 کالری حساب و حتی یک لیوان کوچک حدود 250 کالری داشته باشد. حتی اگر شما برای یک ساعت هم کار کرده اید بهتر است که کالری کمتری پس از آن دریافت کنید. پس نباید این فکر را داشته باشید که اکنون ورزش کرده اید می توانید هر چیزی که دوست دارید بخورید.


دست کم گرفتن مقدار کالری سوخته

بر اساس گزارش های کالج ملی سلامت آمریکا، افزایش سرعت تان به مقدار خیلی کمی بر روی تمرینات شما تاثیر خواهد گذاشت. زنی که حدود 150 پوند وزن داشته باشد 140 کالری اضافی در یک ساعت تنها با افزایش سرعت راه رفتن خود از دو و نیم مایل در ساعت به 4 مایل در ساعت می سوزاند. پس در اینجا پیام این است که مقدار کالری را که می سوزاند دست کم نگیرید و با دید مثبت به آن نگاه کنید.


تکنیک ضعیف

کار کردن با تردمیل در حالی که در حال دویدن هستید و یا در هنگامی که بر روی دستگاه اسکی فضایی کار می کنید به جلو خم شده و فشار بیاورید یکی از دو اشتباهات بزرگی است که زنان در باشگاه های بدنسازی مرتکب آن می شوند. تکنیک های ضعیف نه تنها باعث سوزاندن کالری و چربی های اضافی نمی شوند بلکه شما را نیز به شدت در معرض خطر و آسیب دیدگی قرار می دهند. به عنوان مثال یک مشکل کمر ممکن است از طریق کار با دستگاه قایق رانی مجازی ایجاد شود یا اینکه اگر صندلی دوچرخه تمرینی ارتفاع مناسبی نداشته باشد همستریگ شما آسیب خوهد دید. این واقها مهم است که بر روی تکنیک ها و همچنین گروه های عضلانی که بیشتر بر روی آنها کار می کنید نیز تمرکز کنید .


ترسیدن از وزنه ها

اغلب زنان از بلند کردن وزنه های سنگین می ترسند. چراکه آنها اینگونه فکر می کنند که بلند کردن اجسام بسیار سنگین به صورت متوالی کاری ترسناک و غیر قابل تحمل است. هورمون مردانه تستسترون منجر به افزایش توده بدن همراه با تمرینات وزنه ای برای مردان می شود. در حالیکه هورمون زنانه استروژن توانایی ساخت عضلات به صورت عمده به همان راه را ممنوع می کند. همچنین نادیده گرفتن تمرینات با وزنه توسط زنان به معنای از دست رفتن مزایای سلامتی و تناسب اندام می باشد. این تمرینات یک راه بسیاری عالی برای سوزاندن چربی می باشند و باعث می شوند که هسته بدن قوی تر شده و در برابر آسیب ها مقاومت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این باعث می شوند که عضلات قوی تر شده، توده استخوانی افزایش یافته و احتمال ابتلا به پوکی استخوان را که در زنان شایع است کمتر می کند.


داشتن افکار پوچ

ظاهرا اینکه بر روی یک تردمیل بدوید در حالی که هدفون در گوشی دارید و به آهنگ های کارداشیان گوش می دهید کار آسانی است. مشکل این است که شما واقعا باید به بدن خود فشار وارد کنید تا کالری بیشتری بسوزانید. بهتر است پس از مدتی فعالیت هایی که انجام می دهید را شدیدتر کرده و از داشتن افکار هیچ و بی هوده پرهیز کنید. اگر در حال خواندن کتاب بر روی تردمیل هستید یا اینکه به همزمان با دویدن به تلویزیون نگاه می کنید به این معنی است که هنوز آنقدر که باید تمرینات خود را شدیدتر نکرده اید.


داشتن انتظارات غیر منطقی

داشتن انتظارات بیش از حد می تواند تبدیل به عاملی شود که شما را از رسیدن به هدف خود بازدارد. نباید انتظار داشته باشید که خیلی سریع به نتایج دلخواه تان دست پیدا می کنید. عده ای بر این باورند که پس از گذشت دو هفته از شروع تمرینات شان حتما باید سایز لباس شان کمتر شود. شما باید واقع بین بوده و تمرینات خود را به صورت منظم و متوالی انجام دهید تا پس از مدتی به نتایج دلخواه خود برسید.


تمرکز بدن

تمرکز تنها بر روی یک قسمت خاص از بدن یکی دیگر از اشتباهاتی می باشد که زنان در تناسب اندام مرتکب می شوند. شما قبل از اینکه عضله خاصی را برای کاهش چربی هدف بگیرید باید بر روی تمامی عضلات و قسمت های بدن کار کنید. انجام یکنواخت تمرین ها باعث می شود که از آنها دلسرد شده و انگیزه تان کاهش یابد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که طیف وسیعی از ورزش ها را هم در داخل و هم خارج از محیط باشگاه انجام دهید.
 

برچسب ها: تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha