سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرین یوگا چه مزایایی دارد؟

تمرین یوگا چه مزایایی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۳۰ بازدید کنندگان:۴۰۹ نویسنده:سامان موسوی

در کشورهای غربی یوگا را به عنوان یک نوع فعالیت ورزشی می دانند که موجب افزایش انعطاف پذیری و قدرت می شود. ولی در شرق، یعنی جایی که یوگا از آن سرچشمه گرفته است یوگا تنها یک نوع ورزش نیست، بلکه یک تمرین جسمانی، روحانی و معنوی می باشد که هزاران سال است که هندی ها آن را انجام می دهند.


با این وجود می توانم یک چیز را با اطمینان خاطر به شما بگویم و آن این است که انجام دادن یوگا برای شما مفید است. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم دلایلی را که باید یوگا را به روال تمرینی خود اضافه کنید به شما معرفی خواهیم کرد. علاوه بر این شما می توانید مجموعه های آموزش یوگا را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.


مزیت اول- یوگا باعث بهبود سلامتی می شود

تمرین یوگا باعث بهبود سلامتی و تندرستی شما خواهد شد. در این زمانه که در دنیای پر هرج و مرج زندگی می کنید انجام دادن یوگا می تواند گامی مثبت برای داشت سبک زندگی سالم باشد. یوگا، مدیتیشن را با تناسب اندام ترکیب می‌کند و به افراد کمک می‌کند که از طریق تمرین متمرکز به وضوح ذهنی دست یابند. بهترین نکته در مورد یوگا این است که شما مجبور نیستید قبل از امتحان کردن آن، یک متخصص باشید. کودکان ۱۰ ساله و بزرگسالان ۸۰ ساله نیز می‌توانند برای دستیابی به تناسب اندام و تمرکز بهتر، یوگا انجام دهند.


مزیت دوم- یوگا باعث افزایش انعطاف پذیری و قدرت می شود

انجام دادن یوگا نه تنها حالات درونی تان را بهبود می بخشد بلکه بر بیرون بدنتان نیز تاثیرگذار خواهد بود. این حرکات نیازمند انعطاف پذیری می باشند تا بتواند عضلات ستون فقرات تان را تقویت کنند. موقعیت های متفاوت یوگا باعث می شوند تا حالات بدن اصلاح شده و همچنین انعطاف پذیری و قدرن آن نیز افزایش پیدا کند.
انجام دادن این کارها موجب کاهش درد می شود. تحقیقات انجام شده نشان می دهد انجام پیوسته یوگا می تواند باعث کاهش درد شانه، پشت و گردن شود. علاوه براین زمانیکه در یوگا پیشرفت می کنید عضلات تان شروع به بلند شدن و رشد کردن می کنند و بدن شما را لاغر تر می کند.


مزیت سوم- بهتر هضم کردن غذا

چه کسی می‌دانست که یوگا، چنین تاثیر مثبتی بر روی دستگاه گوارش داشته باشد؟ مطالعات نشان می‌دهد که خم شدن و حرکات کششی مداوم در یوگا به همراه یک رژیم غذایی سالم، رفلکس اسید، یبوست و سندرم روده یا IBS را کاهش می‌دهد.


مزیت چهارم- رشد عضلانی را افزایش می دهد

موقعیت ها و حالات پیشرفته یوگا می توانند منجر به رشد سریع تر عضلات شوند. در واقع، یوگای آشتانگای پایه و یوگای قدرتی، مقدار انرژی متمرکز بر روی عضلات را افزایش می‌دهند و هنگامی که اینطور شود، عضلات با انجام هر وضعیت، عمیق‌تر درگیر می‌شوند. یوگای قدرتی، مخصوص افرادی است که دارای مهارت پیشرفته در یوگا هستند. هر موقعیت بجای سه تنفس معمول، دارای ۵ تنفس کامل است. مدت زمان اضافه‌ای که عضله در حالت ایزوله باقی می‌ماند، باعث می‌شود که ذهن و بدن با هم کار کنند و یکی شوند. یوگای قدرتی بطور همزمان به بهبود تنفس، تعادل و انعطاف پذیری کمک می‌کند.


مزیت پنجم- قوی شدن مرکز بدن

زمانیکه مرکز بدن تان قوی تر شد قادر خواهید بود کارهای سخت تر را به راحتی انجام دهید. بهترین روال تناسب اندام برای افزایش قدرت مرکز بدن انجام تمرینات ایزومتریک می باشد. این تمرینات در موقعیت های ثابت و بدون حرکت انجام خواهند شد. تمرینات ایزومتریک باعث افزایش انعطاف پذیری و بهبود تعادل کلی خواهند شد. به عنوان یک مثال خوب برای تمرینات ایزومتریک می توان به موقعیت های یوگا اشاره کرد. علاوه بر این، انجام دادن یوگا در محیطی با درجه حرارت زیاد، راهی خوب جهت تقویت مرکز بدن و همچنین دفع سموم از بدن می باشد.


مزیت ششم- داشتن بدنی قوی

انتظار نداشته باشید که با انجام دادن یوگا، شکمی 6 تکه یا عضله دو سر برآمده خواهید داشت. اما این را بدانید که یوگا باعث قوی تر شدن بدنتان خواهد شد. این تفکیک عضلات به اندازه‌ نتایجی که از تمرین با وزنه می‌گیرید، واضح و آشکار نخواهد بود، اما عضلات خوش ترکیب‌تر و جمع و جورتر خواهند شد.
 

برچسب ها: آموزش یوگا یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha