سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه فعالیت فیزیکی خود را برای تناسب اندام افزایش دهیم

چگونه فعالیت فیزیکی خود را برای تناسب اندام افزایش دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۳۱ بازدید کنندگان:۳۲۶ نویسنده:سامان موسوی

برای اینکه تناسب اندام داشته باشید لازم نیست که حتما عضو باشگاه باشید. شما می توانید با انجام تمریناتی ساده اندامی لاغر داشته باشید. راه های زیادی وجود دارد که بتوان بدون اینکه ساعت ها وقت خود را در باشگاه بگذرانید به تناسب اندام رسیده و سوختن کالری را افزایش دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی راحت ترین راه ها برای رسیدن به تناسب اندام بپردازیم:


روزی 8 لیوان آب بنوشید

برای اینکه تناسب اندام تان حفظ شود باید حداقل در روز 8 لیوان آب بخورید. در صورتیکه سبک زندگی شما فعال است می توانید 2 لیوان به این مقدار اضافه کنید. تحقیقات اخیر رابطه بین سوخت و ساز سریع و هیدراتاسیون را نشان می دهد. شما با نوشیدن آب، فرایند دفع سموم از بدن خود را تسریع می کنید. علاوه براین،  آب مایعات از دست رفته بدن را که از طریق عرق از بدن شما خارج شده است را جایگزین می کند. همچنین نوشیدن آب قبل از خوردن غذا، اشتهای شما را کاهش می دهد.


پیاده روی هنگام رفتن به سر کار

در صورتیکه مسیر خانه تا محل کارتان دور است و مجبورید که با ماشین به سرکار بروید سعی کنید ماشین تان را تا جایی که امکان دارد دورتر از محل کارتان پارک کنید. اینکار به شما این امکان می دهد که صبح که به سر کار می روید و عصر که از سرکار بر می گردید مقداری پیاده روی کنید. شاید این پیاده روی کوتاه باشد و از نظر شما تاثیری نداشته باشد اما باور کنید اینگونه نیست.


دوچرخه سواری کنید

سعی کنید به جای استفاده از ماشین یا وسایل نقلیه عمومی از دوچرخه برای رفتن به سر کار استفاده کنید. دوچرخه سواری یکی از ورزش های عالی برای سلامت کل بدن است و می تواند قلب را تقویت کرده، گردش خون را افزایش داده و همچنین ظرفیت ریه ها را نیز افزایش دهد. علاوه بر آن باعث می شود که بازو و پاهایی قوی و عضلانی داشته باشید. در زمان ترافیک رفت و آمد با دوچرخه بسیار سریع تر از ماشین است.


باغبانی کنید

در صورتیکه در حیاط خانه خود درخت های زیادی دارید سعی کنید خودتان به آنها رسیدگی کنید. این کار نه تنها برای بدن مفید است بلکه از لحاظ روحی نیز مفید بوده و به شما آرامش می دهد. در عین اینکه شما با باغبانی کردن کالری زیادی می سوزانید می توانید ذهن تان را آرام کرده و بدن خود را ریلکس کنید. کندن علف های هرز، چمن زنی، جمع کردن برگ ها و مرتب کردن پرچین ها کل بدن را به کار می گیرد و در یک حرکت، همه گروه های عضلانی را تقویت می کند.


بالا رفتن از پله ها

در صورتیکه وقت کافی برای رفتن به باشگاه ندارید نگران نباشید. می توانید به جای اینکه از آسانسور استفاده کنید پله ها را بالا بروید. بالا رفتن از پله ها یک تمرین کاردیو بسیار عالی می باشد. علاوه بر این، بالا رفتن از پله ها عضلات سرین، پشت ساق پا و چهار سر را تقویت خواهد کرد. همچنین شما با بالا رفتن از پله ها کالری زیادی خواهید سوزاند.


پیاده روی بعد از غذا خوردن

داشتن یک پیاده روی کوتاه راه خوبی جهت سوزاندن کالری بیشتر بخصوص پس از خوردن یک وعده غذایی سنگین می باشد. سعی کنید پس از خوردن وعده های غذایی نیم ساعت به پیاده روی مشغول شوید. این کار یک راه عالی برای فرو نشاندن یک شکم پر و همچنین آرام کردن ذهن می باشد. سعی کنید این کار را با دیگر اعضای خانواده انجام دهید تا انجام آن برایتان لذت بخش تر شود. در محل تان گشتی بزنید. با همسایه ها صحبت کنید یا اجازه دهید بچه ها پشت سر شما دوچرخه سواری کنند.


تمیز کردن خانه

آیا می خواهید بدون رفتن به باشگاه حسابی عرق بریزید؟ جاروبرقی را بیرون بیاورید و تمام خانه تان را تمیز کنید. گردگیری، تمیزکاری و بلند کردن اجسام، عضلات را قوی می کند و گردش خون را افزایش می دهد. شستن ظرف ها با دست نیز یک راه عالی برای سوزاندن چند کالری اضافی است.
 

برچسب ها: تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha