سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات مهمی که باید در مبارزات رزمی رعایت کنید

نکات مهمی که باید در مبارزات رزمی رعایت کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۲۸ بازدید کنندگان:۲۸۶۸ نویسنده:سامان موسوی

 

هنگامی شما قادر خواهید بود مبارزه ای خوب داشته باشید که بدنی آماده داشته باشید. بهتر است بدانید که بدنتان آماده نمی شود مگر اینکه تمرینات سخت و مداومی داشته باشید. انجام دادن این تمرینات نیازمند علاقه و پشتکار زیادی می باشد. در ادامه این مقاله به برسی نکاتی می پردازیم که با رعایت آنها می توانید مبارزه خوبی داشته باشید.


داشتن تمرکز

زمانیکه به رینگ مبارزه وارد می شوید باید همه فکرتان را به حریف و مبارزه ای که در پیش رو دارید معطوف کنید.. همچنین در هنگام ورود به میدان مبارزه باید اراده ای قوی داشته و با خود بگویید که " می توانم حریف را شکست دهم". شما باید به گونه ای در مبارزه رفتار کنید که حریف از هیبت شما ترسیده و دست و پایش را گم کند. البته به این معنا نیست که حریف تان را دست کم بگیرید بلکه منظور این است که حواس خود را جمع کرده و قوی تر از او ظاهر شوید، چراکه شخصی که در مقابل شماست یک رزمی کار حرفه ای بوده و هر لحظه امکان دارد که از غفلت شما استفاده کرده و به شما حمله کند.


داشتن سرعت عمل

باید یاد بگیرید که سرعت و قدرت خود را با هم ترکیب کرده و ضرباتی به حریف وارد کنید که انگار یک شبح ظاهر شده و ضربه ای مانند پتک به او می زند.


انجام دادن رقص پا

شما باید به گونه ای در مبارزه خود عمل کنید که همانند یک کشتی در دریایی طوفانی قرار دارید. شما با تغییر مکان و موقعیت تان مهلت ضربه زدن را از حریف خود گرفته و با انجام دادن رقص پا حریف خود را گیج کرده و ضربه ای سنگین و سرنوشت ساز به او وارد کنید.


کیاب کشیدن


کیاب به معنی بیرون دادن هوای شش ها در هنگام زدن ضربات می باشد که با صدا همراه است. کیاب کشیدن دارای 3 خاصیت مفید و کارساز می باشد: اول اینکه باعث افزایش قدرت تان می شود، باعث بر هم ریختن حواس حریم شده و در نهایت باعث می شود که حریف تان از شما بترسید. همه این ها با هم به شما کمک می کنند که بتوانید ضرباتی سرنوشت ساز به او وارد کنید.


زدن ضربه به نقاط حساس بدن

شما به عنوان یک رزمی کار حرفه ای باید از زدن ضربات بیهوده خودداری کنید. چراکه نه تنها به حریف برخورد نمی کنند بلکه باعث می شود که زودتر از حد معمول خسته شود. به همین جهت باید هر کدام از ضرباتی که به سمت حریف می زنید باید به او برخورد کند. می توانید به جای زدن 100 ضربه بیهوده از یک ضربه حساب شده و کاری استفاده کنید. در صورت عدم انجام دادن چنین کاری مبارزه ای طولانی داشته و حرکات شما بی فایده خواهند بود. در کل باید به شما بگویم که اگر در مورد برخورد ضربه ای به حریف مطمئن نیستید هرگز آن را نزنید حتی اگر یک درصد احتمال بدهید که به حریف برخورد نکند.


انجام مبارزه با تمام قدرت خود

در صورتی که می خواهید حریف خود را در همان اول مبارزه شکست بدهید باید ضربات خود را چنان با قدرت و سرعت بزنید که انگار او دشمن واقعی شما است. علاوه بر این، اجازه ندهید احساس عاطفی به مغز تان چیره شود چراکه در این صورت احتمال شکست خوردنتان بسیار زیاد خواهد شد.

هدف اصلی یک مبارز در رینگ مبارزه این است که به پیروزی برسد نه اینکه شکست بخورد. به همین جهت باید از همه امکانات خود جهت از پای در آوردن حریف استفده کنید. با استفاده از نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم به راحتی می توانید کیفیت مبارزه خود را ارتقا داده و احتمال اینکه پیروز شوید را به مقدار بسیار زیادی بالا ببرید.
 

برچسپ ها :
آموزش مبارزه مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha