سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مبارزه خوبی با مشت داشته باشیم؟

چگونه مبارزه خوبی با مشت داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۱۴ بازدید کنندگان:۴۰۶۲ نویسنده:سامان موسوی

 

اگر فیلم راکی را دیده باشید شاید به نظرتان حرکات او بسیار آسان باشند. آن حرکت را دیده اید که چندین ضربه به مرد روسی می زند و او را به عرشه کشتی پرتاب می کند؟ اگر شما نیز در چنین موقعیتی قرار بگیرید برای دفاع از خود چکار خواهید کرد؟ آیا می توانید با ضربات مشت تان حریف را از کار انداخته و جان خود را نجات دهید؟ در این مقاله تکنیک هایی را به شما یاد خواهیم داد که با انجام دادن آنها بتوانید مبارزه با مشت را توسعه دهید.


به درستی ایستادن

 

ضربات مشت


طوری در برابر حریف تان قرار بگیرید که صورتش کمی به اطراف متمایل شده باشد. اگر راست دست هستید پا و دست چپ تان را جلو ببرید و اگر چپ دست هستید پا و دست راست تان را در جلو خود قرار دهید، این کار باعث می شود که ضرباتی که می زنید از قدرت و کنترل بالایی برخوردار باشند. کمی کمر خود را خم کنید، به یاد داشته باشید که نباید به طور کامل خود را چرخوانده و پهلویتان رو به حریف باشد.  


•    وزن تان را بر روی پای عقب خود نگه دارید (اگر راست دست هستید پای راست تان). اگر در برابر حریف ایستاده اید می توانید ضربات نرم و راحتی را به او بزنید.


•    دست غیر غالب خود را نزدیک صورت و دست غالب تان را را نزدیک چانه تان بگیرید.


زدن مشت های صحیح

 

مشت زدن


برای داشتن مشتی صحیح همانند تصویر بالا انگشت شست تان را در پایین و اطراف انگشت های خود بگیرید. البته به یاد داشته باشید که نباید انگشت شست تان را داخل مشت تان کنید چراکه احتمال شکستن آن وجود دارد. همچنین نباید دست تان آنقدر محکم گره شده باشد که باعث توقف گردش خون در آن قسمت شود، اما هنگامی که مشت خود را پرتاب می کنید باید محکم باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارید.


•    افرادی که هنگام ضربه زدن آسیب می بینند با قسمت اشتباه دست شان ضربه را می زنند.


آرنج تان را در هنگام پرتاب مشت جمع و جور نگه دارید

 

مبارزه


ضربات مشت پرتابی مبتدی ها شل، کنترل نشده و بدون قدرت است. هنگام زدن مشت به حریف باید به صورت مستقیم و خطی به او ضربه بزنید. ضربات مشت قدرتی دوست خوب شما در درگیری های خیابانی هستند.


•    قدم زدن در هنگام مشت زدن باعث می شود که قدرت آن بیشتر شود. سعی کنید برای اینکه قدرت و توانایی های مشت تان را تقویت کنید با کیسه بوکس های سنگین تمرین کنید.


هدف قرار دادن نقاط نرم

 

ضربه به صورت


اگر سعی می کنید بند انگشت های خود را به فک حریف بزنید احتمال آسیب دیدگی شما نیز بیشتر خواهد شد. به جای آن به وسط صورت حریف ضربه بزنید، بینی نرم ترین و دردناک ترین قسمت صورت است که در صورت برخورد ضربه به آن درد بسیار زیادی خواهد داشت. اما ممکن است مشت زدن به بینی حریف با قدرت کم فقط حریف را عصبانی تر کند.


•    اگر شما برای زندگی خود مبارزه می کنید مشت زدن به گلو، بیضه ها و زانو نیز می تواند موثر باشد. مبارزه در خیابان با مبارزه با رینگ بسیار فرق دارد، هیچ قانونی در مبارزات خیابانی وجود ندارد به همین دلیل نباید از ضربات ویرانگر غافل شوید.


حملات سریع و جمع و جور

 

ضربه با مشت


به اندازه راکی نوسانات شدید نداشته نباشید اما نقاط قوت خود را شناخته و سریعتر کنید تا بتوانید ضربات قدرتمندی را زده و حریف را به زمین بیاندازید. برنده یک مبارزه کسی نیست که مشت های زیادی می زند بلکه مبارزی است که مشت های سریع و قدرتی می زند.


•    بهتر است که برای انجام حملات سریع و جمع و جور بیشتر تمرین کنید تا زمانیکه در موقعیت های خطرناک گیر کردید بتوانید بهترین عملکرد را از خود نشان دهید.


فریاد دیوانه وار

 

کیای کشیدن


رزمی کاران زمانی که مبارزه می کنند همزمان با زدن ضربات فریاد می زنند. این کار باعث می شود که آدرنالین بیشتری وارد جریان خون شود. زمانیکه آدرنالین شما بیشتر شود قسمت ناخودآگاه و غریزی شما شروع به کار کرده و اگر تمرینات خوب و منظمی انجام داده باشید می توانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید.
 

برچسپ ها :
ضربات دست آموزش مبارزه
پست های مشابه

نظرات کاربران

میلاد در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲۳ [۱۱:۰۸:۳۵ AM]

مشت زدن در درگیری بدرد نمیخوره و خیلی بیکلاسه،،،اگر بتوانید مثل جودو کارها حریف رو زمین بزنید خیلی خفن تره.

محسن در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۴۳:۱۷ AM]

اتفاقا مشت زدن در درگیری خیلی تاثیر دارد و برای درگیری کشتی و جودو بدرد هیچی نمیخورند چون باید بچسبی به حریف و اگر با بوکسور درگیر بشی قطعا بوکسور با دوتا مشت میخوابونت.

BOXING در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۲:۲۸:۳۴ AM]

مشت زدن در درگیری کار آسونی نیست و قلق داره تازه مشت زدن خیلی خفنه

fighter در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۰ [۱۰:۰۶:۰۸ PM]

بسیار عالی و کاربردی با تشکر از وبسایت خوبتون

ارسال نظر
Captcha