سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چه عواملی باعث پیروزی در مبارزات رزمی می شوند؟

چه عواملی باعث پیروزی در مبارزات رزمی می شوند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۳ بازدید کنندگان:۲۱۷۳ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی عواملی بپردازیم که با رعایت کردن آنها به راحتی می توانید در مبارزات رزمی به پیروزی برسید.
 


داشتن آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی شامل قدرت، سرعت، استقامت قلبی عروقی و همچنین وضعیت فیزیولوژیکی بدن برای یک مبارزه می باشد. هنگامی که صحبت از بخش ورزشی و ورزشکار می شود عواملی چون تغذیه مناسب و کافی، نوع کار، میزان استراحت، نداشتن اضطراب و فشارهای عصبی بسیار با اهمیت بوده و نمی توان آنها را در برنامه یک ورزشکار نادیده گرفت.


داشتن سرعت کافی

در صورتی که سرعت در مبارزه مهم نباشد نه ضربه تان کاربردی است و احتمال اثابت به حریف نیز بسیار کم است زیرا ضربه ای که می زنید در همان اویل حرکت و به دلیل اینکه سرعتش پایین است به سرعت توسط حریف دفع می شود.
لازم به ذکر است بهترین کار برای بالا بردن قدرت و سرعت، زدن بسیار یک ضربه یا تکنیک به تعداد بی شمار می باشد، استفاده از وزنه هم شاید اگر با هماهنگی با مربی مورد نظر و دریافت نظرات بهتر باش.د


داشتن قدرت کافی

در صورتی که ضربه ای که می زنید قدرتی نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ برای مثال اگر مانند کاراته کاهای کنترلی تنها سرعتی باشد چه می شود؟ همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم کیوکوشین ورزشی قدرتی و استقامتی می باشد و باید به گونه ای بر روی عضلات و استخوان های بدن تمرین انجام شود که بعد قوی شدن و اجرای تکنیک روی حریف و یا برای مثال تکه چوبی آن را به دو نیم تقسیم کند. به یاد داشته باشید هر ضربه ای که می زنید باید بر روی حریف تاثیر بگذارد. باید قدرت ماهیچه های هر کدام از قسمت های بدن بالا برود تا تکنیک ها با نیروی مورد نیاز از طرف ماهیچه ها پشتیبانی شوند. علاوه بر این مبارزان باید توجه خاصی به قوی تر شدن سینه، شکم و ناحیه ران آن داشته باشند تا قادر باشند ضربات دست و پای حریف را جذب کنند.
 

داشتن روحیه و پشتکار

در صورتی که روحیه و پشتکاری وجود نداشت تاکنون هیچ اختراعی انجام نمی شد. انجام دادن کارها بدون داشتن پشتکار کافی امکان پذیر نیست. در ورزشی مانند کیوکوشین که از کار انداختن حریف کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است برای اینکه به موفقیت برسید باید پشتکار داشته و به صورت مداوم تمرین کنید.
 

داشتن استقامت

استقامت به معنی مقاوم بودن عضلات و استخوان بندی بدن جهت شروع یک مبارزه می باشد. ممکن است برای یک مبارزه در نگاه اول نتوان بدن محکمی داشت اما به مرور با ضربه پذیری بدن جای خود را باز کرده و مانند گلی که به هر اندازه که ضربه بخورد سفت تر و محکم تر می شود بدن هم چنین واکنشی را از خود نشان داده و به مرور استقامت خود را بالا می برد.
 

تکنیکی بودن

تکنیک را نوعی مهارت مبارزه می دانند که باید بصورت کامل در آن تمرکز و کار کرد، اکنون اگر بخواهیم این موضوع مهم را برایتان ساده کنیم شاید بهترین مثالی که می توان زد کسی است که به جای اینکه در مبارزه دفاع و ضد حمله کند یا تکنیکی ترکیبی همراه با سرعت و قدرت را اجرا نماید تنها از یک راه برای مثال فقط تک ضربه و یک نوع تکنیک استفاده می کند که لازم به ذکر است کیوکوشین کاراته ورزشی میانه بین ترکیب دست و پا می باشد.


داوری

در صورتی که داور یک مبارزه عادل نبوده و قضاوت خوبی نکند حق یکی از طرفین آکا و شیرو نقض می شود. به همین جهت باید تا جایی که ممکن است داوری متناسب انجام شود تا برای هیچکدام مشکلی نباشد زیرا با وجود 4 داور در طرفین باز هم بعضی اوقات داور وسط اشتباه کرده و باعث می شود که نتیجه بازی عوض شود. به همین دلیل است که داوری را در بین نکاتی قرار دادیم که به کمک آنها می توان در یک مبارزه به پیروزی رسید.
 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزات کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha