سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا کسی می تواند هنرهای رزمی را از طریق dvd یاد بگیرد؟

آیا کسی می تواند هنرهای رزمی را از طریق dvd یاد بگیرد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۱۹ بازدید کنندگان:۱۲۵۳ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما می توانید هنرهای رزمی را از طریق DVD یاد بگیرید؟ شما می توانید آنچه را از روی DVD یاد می گیرید تقویت کنید. همچنین می توانید موقعیت و مواضع خود را از طریق تماشای DVD اصلاح کنید. اما آیا می توانید هنرهای رزمی را از طریق DVD یاد بگیرید؟ خیر.

 

یادگیری هنرهای رزمی بیشتر با تمرین حرکات، ضربات پا و مشت انجام می شود. شما در تای چی می توانید وضعیت بدنی استاد را از طریق تماشای ویدیوهای آموزشی ببینید. اما آیا شما انرژی پایه و qi را یاد میگیرید؟ چقدر می توانید از طریق DVD یاد بگیرید؟ این کار به چه چیزی بستگی دارد و شما چه هدفی دارید؟ باید بگویم که کسب تجربه و انجام تمرین، بیشتر می تواند در یادگیری هنرهای رزمی به شما کمک کند تا تماشای فیلم های آموزشی. اگر هنرهای رزمی را به دلخواه خود به حرکات فیزیکی و جنبه های دیگر تقسیم کنید قطعا می توانید که حرکات فیزیکی را با تماشای یک DVD یاد بگیرید. چگونه می توانید آن را به خوبی یاد بگیرید وقتی که جلو یک دوربین فیلمبرداری و یا در یک استدیو مشغول انجام حرکات هستید؟ هرچند که وضعیت و فرم شما درست باشد اما آیا واقعا در هنگام انجام حرکات، آرام و انعطاف پذیر هستید؟

 

اگر شما بخواهید به جنبه های دیگری مانند فاصله داور و زمان گیری توجه کنید تماشای ویدیوی آموزشی به دردتان می خورد. سوالاتی مانند اینکه آیا حریف من چقدر باید به من نزدیک باشد تا بتوانم به او ضربه بزنم؟ یا اینکه چقدر به عکس العمل نیاز دارم که مانع برخورد ضربه به خودم شوم؟ شما نیازمند تمرین با افراد دیگر هستید. افراد با اندازه و اشکال متفاوتی مانند قد کوتاه، قد بالا، بازوهای بلند، بازوهای کوتاه، لاغر، چاق و غیره وجود دارند. برخی از جنبه های بسیار واقعی و فیزیکی در مبارزه وجود دارند. با انجام تمرینات به صورت عملی می توانید هیجان، ترس و آدرنالین خود را کنترل کنید و برای انجام مسابقات و مبارزات خود را آماده کنید.

 

یادگیری هنرهای رزمی از طریق DVD معایبی دارد، برخی از آنها عبارتند از:

 • نداشتن بازخورد سریع
 • نداشتن کمک گروهی
 • نداشتن برنامه متناسب با نیازهای خاص خود و عوارض ناشی از آن
 • نداشتن راهنمایی کافی برای موقعیت خاص شما
 • نداشتن تجهیزات آموزشی (به عنوان مثال تشک)
 • لمس و احساس نکردن برای یادگیری
 • عدم توانایی تبادل نظر با افراد دیگر هنگام تمرین
 • به علت اینکه با مربی به طور مستقیم تعامل ندارید انگیزه شما کاهش می یابد
 • عدم توانایی تماشای تمرین دیگر هنرآموزان
 • مربی نمی تواند توصیه های ایمنی را بر اساس فضای آموزشی و یا توانایی های شما در زمان واقعی به شما یاد بدهد.
 • در یادگیری از طریق DVD مفاهیم انتزاعی مانند مدیریت ترس و مدیریت خستگی دشوار می باشد. 

 

تماشای ویدیوی آموزشی کاملا بی فایده نیست و چیزهایی یاد خواهید گرفت اما 90 درصد از یادگیری و مهارت هنرهای رزمی شما با تجربه کسب خواهد شد.  یک رزمی کار حرفه ای از طریق تماشای ویدیو های آموزشی چیزهای بیشتری یاد میگیرد تا یک رزمی کار آماتور. اما دلیل آن چیست؟

 

1- تکنیک های زیادی وجود دارند که برای انجام آن ها نیازمند وجود یک همبازی می باشید.عده ای از این تکنیک ها عبارتنداز: ضدحمله، مسدود کردن و لیز خوردن، مدیریت از راه دور، تکنیک های زمینی و...

 

2- ویدویو به شما نمی گوید که دارید آن حرکت را اشتباه انجام می دهید. اگر بخواهید بعد از تماشای آموزش ویدیویی به تمرین مشغول شوید و آن تکنیک ها را دوباره انجام دهید امکان دارد که این حرکات را اشتباه انجام دهید. چون کسی در کنار شما نیست که نحوه انجام آن را به شما بگوید و نظاره گر تمرین شما باشد احتمال آن وجود دارد که افراد مبتدی بیشتر دچار اشتباه و مشکل شوند. به همین دلیل تماشای DVDهای آموزشی بیشتر به درد رزمی کاران حرفه ای می خورد تا رزمی کاران آماتور.

 

3- از همه مهمتر، تا زمانی که شروع به مبارزه نکنید هیچ شناختی از آن نخواهید داشت. آیا فکر می کنید تکنیکی برای شما خاص باشد و میتوانید آن را بهتر انجام دهید؟ تا وقتی که در شرایط واقعی مبارزه قرار نگرفته باشید نمی توانید بفهمید که در انجام آن تکنیک مهارت کافی   دارید یا نه؟

 

برچسب ها: آموزش مبارزه سبک های هنر های رزمی کلیپ آموزشی رزمی مبارزه مسابقات رزمی مسابقات ورزشی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha