سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در والیبال ماندگار شویم؟

چگونه در والیبال ماندگار شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۲۲ بازدید کنندگان:۵۲۷ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما والیبال را در مدرسه انجام می دهید یا اینکه برای یادگیری آن به باشگاه می روید؟ آیا مطمئن نیستید که آن را به خوبی یاد گرفته اید؟ والیبال یک ورزش بسیار دقیق و در عین حال سرگرم کننده می باشد. در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه سرویس ها را بزنید و از والیبال لذت ببرید.


مطمئن شوید که برای آن آماده هستید

 

آموزش والیبال


باید قبل از انجام آن تمرین کنید. شما می توانید به راحتی یک توپ والیبال (اگر در سالن تمرین می کنید توپ مخصوص سالن و اگر در کنار ساحل تمرین می کنید توپ مخصوص والیبال ساحلی) را از فروشگاه های ورزشی تهیه کنید. همچنین یک جفت زانو بند و یک جفت کفش مخصوص والیبال بخرید. برای تمرین والیبال الزاما به تور نیاز ندارید اما وجود آن به شما کمک خواهد کرد. مطمئن شوید که آماده هستید، زیرا والیبال می تواند باعث درد عضلات شده و شما را بسیار خسته کند.


•    اگر هنوز می خواهید بازی کنید، ثبت نام کنید. بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیافتد چه چیزی است؟


شروع تمرینات

 

تمرین والیبال


بر روی تردمیل راه بروید، وزنه بزنید، اسکات بزنید و مطمئن شوید که دست و پایتان قدرت زیادی دارند چراکه برای والیبال بسیار ضروری است که دست و پاهایتان قوی باشند. همچنین دویدن بر روی تردمیل باعث خواهد شد که استقامت تان افزایش یابد.


مقدار زیادی آب بنوشید

 

هیدراته


نوشیدن مقدار زیادی آب به شما کمک خواهد کرد که هیدراته خود را نگه دارید.


در زمان معقول به تختخواب بروید

 

خواب کافی برای والیبال


خوابیدن به موقع کمک بسیار ضروری است. در صورتی که در زمان مناسب بخوابید انرژی بیشتری به خود اعمال خواهید کرد.


تمرین، تمرین، تمرین

 

تمرین والیبال


یاد بگیرید که چگونه اسپک بزنید، توپ را پاس دهید، سرویس بزنید و یا اینکه توپ را بلاک کنید. تمامی این تمرینات را انجام دهید و یاد بگیرید که چگونه در حین بازی به صورت ناگهانی عکس العمل مناسب را از خود بروز دهید. از یکی از اعضای خانواده، دوست یا مربی خود بخواهید که با شما تمرین کند.


در ابتدا یاد بگیرید که چگونه به توپ پاسخ دهید

 

ضربات والیبال


به یاد داشته باشید بدون توجه به آنکه توپ در چه زمانی به طرف شما می آید به آن پاسخ دهید. البته باید با سایر هم تیمی های خود هماهنگ باید و به آنها نشان دهید که حرکت بعدی را شما انجام می دهید.


از اینکه بر روی زانوی خود بلغزید نترسید

 

مصدومیت در والیبال


گاهی اوقات فاصله توپ با زمین آنقدر کم است که نمی توانید به آن ضربه بزنید. در این حالت غریضه انسانی به شما خواهد گفت که برای ضربه زدن به آن خود را پرتاب کنید. برای انجام این کار نباید بترسید و سرعت عمل زیادی داشته باشید و در زمان لازم پریده و سر بخورید. نگران اینکه آسیب می بینید نباشد، چراکه از قبل زانو بند بسته اید.


نا امید نشوید

 

ورزش والیبال


والیبال یک ورزش سخت بخصوص در ابتدای یادگیری می باشد. گاهی اوقات ممکن است خسته شوید، بازوهایتان آسیب ببینند، پاهایتان زخمی شوند و یا مشکلات دیگر برایتان پیش بیاید. اما با این وجود آن را رها نکنید، والیبال یک ورزش مفید و سرگرم کننده است و شما خوشحال خواهید شد که به آن پیوسته اید.


نکات مهم


•    اگر در ابتدای کار بازو و پاهایتان درد گرفت آن را رها نکنید، پس از مدتی به مرور این درد تمام خواهد شد.
•    سعی کنید که در اردوهای ورزشی شرکت کنید، این راه خوبی برای بهبود شما وضعیت تان می باشد، شما با شرکت در اردوهای ورزشی می توانید از توصیه سایر افراد متخصص نیز بهره ببرید.
•    سعی کنید که به صورت تیمی تمرین کنید. حتی اگر آنها را دوست ندارید سعی کنید همراه آنها باشید.
•    تا زمانی که توپ از بالای تور رد شود، مهم نیست که چگونه به آن ضربه بزنید.
•    برای یادگیری والیبال می توانید از ویدیوی آموزش فارسی والیبال را از سایت ژیار انلاین تهیه کنید.


هشدارها

•    فراموش نکنید که باید آب زیادی بنوشید و خواب کافی داشته باشید.
•    والیبال برای همه نمی باشد. اگر احساس می کنید که از لحاظ جسمی برای آن آماده نیستید بهتر است که در مورد پیوستن به آن تجدید نظر کنید و یا اینکه تا بهبود شرایط تان از پیوستن به آن خودداری کنید.
•    فشار زیادی به خود وارد نکنید، این کار می تواند صدمات زیادی به شما وارد کند.
 

برچسب ها: آموزش والیبال هندبال والیبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha