سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه هندبال بازی کنیم؟

چگونه هندبال بازی کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۷ بازدید کنندگان:۱۰۵۸ نویسنده:سامان موسوی

هندبال یک بازی تیمی پر هیجان و سریع می باشد که ترکیبی از تکنیک های فوتبال و بکستبال می باشد. در بازی هندبال، هر تیم از شوت، دریبل و پاس برای رسیدن به امتیاز استفاده می کنند. اگر می خواهید نحوه یادگیری هندبال  را به طور اصولی یاد بگیرید به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله را تا آخر بخوانید.


ترکیب تیم

هر تیم می تواند از 7 بازیکن برای بازی استفاده کند. یکی از بازیکنان در درون دروازه قرار گرفته و 6 بازیکن دیگر در زمین قرار می گیرند. هر کدام از تیم ها می توانند حداکثر تا 12 بازیکن گرفته و از آنها در طول بازی استفاده کنند. همانطور که در بسکتبال و والیبال بازیکنان ذخیره تعویض می شوند در هندبال هم می توان از بازیکنان ذخیره استفاده کرد. همه بازیکنان بجز دروازه بان در طول بازی قابل تعویض هستند.


•    شماره پیراهن بازیکنان از 1 تا 20 می باشد. همه بازیکنان تیم باید لباس و شرت یک رنگ و یک طرح بپوشند.


•    در بازی های رسمی هر تیم باید دو پیراهن غیر هم رنگ داشته باشد تا در صورتی که با رنگ تیم پیراهن همخوانی داشت از پیراهن دیگر استفاده کنند.


درک هدف بازی

با رد شدن توپ از خط دروازه هر کدام از تیم ها یک امتیاز به طرف مقابل داده خواهد شد. تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کند برنده است. در بازی هایی که نیاز به برنده دارند پس از آنکه در وقت قانونی بازی مساوی شد تیم ها باید دوباره 2 نیمه 5 دقیقه ای با هم بازی کنند.


بازی برای یک زمان مشخص

بازی هندبال سنتی به مدت دو نیمه 30 دقیقه ای برگزار می شود که بین دو نیمه 10 دقیقه وقت استراحت به بازیکنان داده می شود. در رده نوجوانان و بازی های کوچک تر می توان زمان مسابقه را کاهش داد. این زمان برای جوانان دو نیمه 20 دقیقه ای با 5 دقیقه استراحت بین نیمه و برای نوجوانان دو نیمه 15 دقیقه ای و 5 دقیقه استراحت بین نیمه بازی می باشد.


•    بازی در زمان مشخص شده انجام می شود و فقط زمانی روند بازی متوقف می شود که یکی از بازیکنان مصدوم شده و به زمین افتاده باشد.


•    در نیمه دوم، دروازه بان و نیم کت ها با هم عوض می شوند.


درک آنچه بازیکنان می توانند انجام دهند

بازیکنان می توانند با همه قسمت های بالای زانو توپ را لمس کنند (به معنی ضربه زدن نیست). اگر هر کدام از بازیکنان توپ را در دست داشته باشند فقط 3 ثانیه زمان دارند که آن را در دست بگیرند و تنها می توانند سه حرکت با توپ انجام دهند. اگر از این قوانین پیروی نکنند توپ به تیم مقابل داده خواهد شد. بازیکنان باید سریع تصمیم بگیرند که می خواهند توپ را شوت کنند، بازیکن را دریبل بزنند یا اینکه به هم تیمی های خود پاس بدهند.


مطمئن شوید که از قوانین تخطی نمی کنید

راه های زیادی برای نقص قوانین وجود دارند. اگر یکی از تیم ها قوانین را تقض کند بسته به نوع خطایی که انجام می دهند یک پرتاب آزاد یا پنالتی به تیم حریف داده می شود. در اینجا چند خطای مختلف را برای شما نام می بریم:


•    بازی منفعل. این به معنی آن است که تیمی که توپ را در دست دارد هیچ تلاشی برای حمله کردن و گل زدن نمی کند. این اساسا به معنی تاخیر در انداختن توپ است.


•    به خطر انداختن حریف با توپ.


•    کشیدن، ضربه زدن یا مشت زدن به توپی که در دست حریف است.


•    برخورد توپ با زیر زانو.


•    شیرجه زدن برای توپی که در حال حرکت کردن نیست.


•    استفاده از بازو و پاها برای فشار به حریف یا ضربه زدن به او.


بهتر کردن بازی خود

راهنمایی و ترفندهای زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا توانایی های خود را توسعه دهید. اما مهمترین چیزی که شما می توانید انجام دهید این است که فقط بازی را نگه دارید.  در اینجا چند راهنمایی که می تواند به شما کمک کند تا عملکرد خود را بهبود ببخشید برای شما خواهیم آورد.


•    برای آنکه در والیبال حرفه ای شوید، شما و هم تیمی هایتان تا آنجا که می توانید با همدیگر پاس کاری کنید. سرعت این کار از دریبل زدن بیشتر است و شما را زودتر به هدف خود خواهد رساند.


•    هنگامی که در حال دفاع هستید می توانید دست های خود را بالا گرفته تا دید بازیکنی که توپ را در اختیار دارد مسدود کنید و فرصت مناسب برای بازگشت هم تیمی هایتان برای دفاع کردن را فراهم آورید.


•    درصورتیکه می خواهید طرف را دریبل کنید از یک دست خود برای دریبل حریف با استفاده از توپ استفاده کنید.


•    از همه مهمتر تمرین کردن است. شما باید به قدری تمرین کنید که بتوانید بهترین عملکرد را در زمین مسابقه داشته باشید.
 

برچسب ها: آموزش والیبال هندبال والیبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha