سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه لباس کاراته خود را بشوییم؟

چگونه لباس کاراته خود را بشوییم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۷ بازدید کنندگان:۳۶۰۸ نویسنده:سامان موسوی

لباس کاراته شما شبیه یک ماشین است.


بی توجهی طولانی مدت به آن منجر به از بین رفتنش خواهد شد. برای کمک به لباس خود و حفظ حداکثر کیفیت و طول عمر آن از 6 نکته زیر پیروی کنید.


شستن پس از هر استفاده

اگر در هنگام تمرینات بدن تان عرق شدیدی می کند  و بوی بدی می دهد بهتر است که پس از کلاس لباس های خود را بشویید. پارچه های نخی باعث می شوند که لباس شما بوی کمتری گرفته و دیرتر از بین برود.
این کار نه تنها به دلایل بهداشت شخصی مناسب است و به همکاری شما با دوستان و مربی ها کمک می کند بلکه باعث می شود طول عمر لباس شما بیشتر از آنچه که باید باشد.
در حالت ایده آل لباس های کاراته باید پس از هر دو جلسه تمرین شسته شوند مگر اینکه شما عرق نمی کنید. اگر برایتان امکان دارد چند دست لباس کاراته داشته باشید و یک در میان در جلسات تمرینی آنها را بپوشید. این امر غیر عادی نیست، می توانید از یکی از لباس های برای کلاس های تمرین، یک دست برای مبارزه و یک دست برای کاتا و بونکای استفاده کنید.


شتسشوی عاجلانه

شما باید به محض اینکه از کلاس کاراته برگشتید و به خانه رسیدید لباس هایتان را در لباس شویی قرار دهید. می توانید از چند مایع برای خوش بو کردن آنها نیز استفاده کنید. اگر دیرتر لباس هایتان را بشویید این کار باعث می شود که عرق تان بر روی آن خشک شده و بر روی آن لکه بیفتد در این صورت پاک کردن آن دشوارتر از قبل خواهد بود. مطمئن شوید که پس از کلاس لباس خود را خواهید شست.
به یاد داشته باشید که بهتر است لباس ها با آب سرد شسته شوند. اما اگر آب سرد در دسترس نبود می توانید از آب ولرم نیز برای شستن لباس های کاراته استفاده کنید.  این کار نه تنها باعث به حداقل رساندن انقباض خواهد شد بلکه باعث می شود که مواد پارچه ای کمترین آسیب را ببینند.


استفاده نکردن از سفید کننده

استفاده از سفید کننده کلر باعث تمیز و سفید تر شدن لباس هایتان خواهد شد. اما سفید کننده حاوی موادی قوی است که در دراز مدت آسیب زیادی به بافت لباس شما وارد خواهد کرد و در نهایت باعث می شود که دوخت آن از هم باز شود.
گاهی اوقات لباس کاراته تان به سفید کننده نیاز دارد مثلا پس از اردوی تابستانی که در فضای باز انجام شد. در این مورد می توانید از مقدار کمی سفید کننده برای سفید کردن لباس تان استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم علاوه بر سفید کننده تا حد ممکن از نرم کننده نیز استفاده نکنید.
نرم کننده باعث گرفته شدن منافذ پنبه ای خواهد شد درنتیجه خاک و عرق در آن قفل می شود که این منجر به آسیب رساندن به الیاف حساس لباس کاراته شما خواهد شد. به عبارت دیگر تا می توانید سعی کنید که از سفید کننده و نرم کننده استفاده نکنید. طبیعی بهتر است.


استفاده از دستگاه خشک کن

تا جایی که می توانید کاری کنید که لباس کاراته تان به طور طبیعی و کم کم خشک شود تا اینکه از خشک کن های صنعتی استفاده کنید.
خشک کن ها باعث کوچک شدن لباس شده و به آن آسیب می رسانند و سطح آن را سخت و سخت تر کرده و احتمال پاره شدن آن را افزایش می دهند. اگر واقعا عجله دارید و می خواهید لباس تان هرچه زودتر خشک شود از خشک کن های تجاری بزرگ که دارای امکانات و حساسیت بیشتری برای پارچه ها می باشد استفاده کنید.
من شخصا برای خشک کردن لباس هایم آنها را بر روی طناب آویزان می کنم.
 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha