سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مبارزات خیابانی برنده شویم

چگونه در مبارزات خیابانی برنده شویم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۳ بازدید کنندگان:۱۱۵۸ نویسنده:سامان موسوی

هدف از این مقاله این است که به شما کمک کند که در یک نزاع خیابانی یا رویارویی های ساده چگونه می توانید جان سالم به در ببرید. اما به یاد داشته باشید که بهترین کار این است که خود را از چنین درگیری هایی خلاص کرده و گرفتار این دردسرها نشوید.

 

1- از محیط اطراف خود آگاه باشید

گذشته از اشیا مختلفی که می توانند به عنوان سلاح و تله استفاده شوند دانستن محلی که باید بدوید بسیار مهم است بویژه زمانیکه تعداد شما کمتر است. از تمام حواس خود به طور کامل استفاده کنید. فقط به طرف جلو خود نگاه نکنید، از سایه ها و بازتاب آنها هم به نفع خود بهره ببرید. 

 

2- جانب احتیاط را با فرض موارد زیر نگه دارید

حریف تان از شما قوی تر از و همچنین از نیروی کمکی بهره مند است. آنها می خواهند با سلاح های تیز مانند پنجه بوکس یا چاقو به شما ضربه بزنند. آماده زدن ضربه مشت باشید.

 

3- از طرف مقابل دور شوید

در اکثر قریب به اتفاق موارد، قبل از برخورد فیزیکی، هشداردهنده هایی مانند پرخاشگری وجود خواهند داشت. اختلافات کلامی پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به خشونت را در خود دارند به همین دلیل رویکردی گرم داشته و از ظرف مقابل عذرخواهی کنید. سعی کنید بی طرف و غیر تهاجمی رفتار کنید. برای مثال اگر شخصی شما را متهم به دنبال کردن دوست دخترش کرد فقط از او عذرخواهی کنید و بگویید شبیه کسی بود که فکر می کردم می شناسم. شما دو گذینه زیر را پیش رو دارید:

 • عذرخواهی شما را قبول کند و شاید او هم از شما عذرخواهی کند. اگر این اتفاق بیفتد بهترین گذینه است. آیا با عذرخواهی کردن مانند یک آدم نادان و احمق به نظر می رسید؟ اگر می دانید این مشکل با صحبت کردن برطرف می شود هرگز با مهاجم تماس فیزیکی برقرار نکنید. عاقلانه ترین کار این است که چند قدم به عقب برگشته و همیشه آماده مقابله باشید.
 • رفتار تهدید آمیز ادامه داشته باشد. اگر او همچنان تهدید کرد به معذرت خواهی خود ادامه داده و آن را تکرار کنید. اگر دوباره به تهدید کردن ادامه داد و راه شما را سد کرد به او بگویید که دنبال دردسر نمی گردید. همانطور که او به شما نزدیک تر می شود عناوینی مانند "عقب بایسد" یا "دور شو" را با صدای بلند به او خاطر نشان کنید.

 

4- از حریف خود فاصله بگیرید، این کار اجازه می دهد که جدال شما کمتر شود

مهاجم نیاز دارد تا برای ضربه زدن به شما نزدیکتر شود. فاصله گرفتن از او به این معنی است که نمی تواند به شما ضربه بزند. گارد خود را بالا نگه دارید. بالا نگه داشتن گارد به شما این امکان را می دهد که اگر به طور غافلگیرکننده ای خواست به صورت شما ضربه بزند از برخورد ضربه به صورت جلوگیری کنید.

 

5- آرامش داشته باشید

تا جاییکه می توانید آرام باشد و نفس های عمیقی بکشید. هر چقدر آرام تر باشید بهتر می توانید اعصاب خود را کنترل کرده  تا تصمیم های درستی بگیرید.

 

6- در جریان حرکات حریف باشید

مواظب باشید و حرکات حریف خود را زیر نظر داشته باشید تا نتواند شما را غافلگیر کند. تلاش کنید حرکاتی که می خواهد انجام دهد را پیش بینی کنید تا تا بتوانید عکس العمل مورد نیاز را در موقع خاص انجام دهید.

 

7- بدانید که چگونه فرار کنید

اگر احساس کردید که تعداد آنها بیشتر از شما می باشد و چاره ای جز فرار ندارید به نکات زیر توجه کنید.

 • قبل از فرار منطقه را به خوبی نگاه کنید و تصمیم بگیرید که به کدام سمت باید حرکت کنید.
 • سعی کنید به مناطق شلوغ تر فرار کنید تا اگر در آنجا گیر افتادید مردم به شما کمک کنند.
 • وقتی که در حال فرار هستید و مهاجم شما را تعقیب می کند هر چیزی که می توانید را به پشت سر خود پرتاب کنید. مانند سطل زباله، جعبه های میوه و ..
 • سعی کنید بین جاهای تنگ فرار کنید. مثلا اگردر پارکینگ هستید بین ماشین های پارک شده یا اگر در ساختمان هستید از راه روهای تنگ استفاده کنید.
 • اگر می دانید که نمی توانید از آنها جلو بزنید تلاش نکنید. با این کار هم انرژی خود را از دست خواهید داد هم آنها را عصبانی تر می کنید.

 

نکات مهم

 • اگر در مقابل چند نفر هستید که به نظر می رسد از شما ضعیف تر هستند به یکی از آنها حمله کنید. این کار بقیه را می ترساند.
 • یادگیری یک هنر رزمی می تواند در چنین شرایط کمک خوبی برای شما باشد.
 • غرور بیجا نداشته باشید، اگر احساس می کنید حریف تان از شما زرنگ تر است فورا آنجا را ترک کنید.
 • هرگز سعی نکنید با کسی که تحت تاثیر مواد مخدر یا مست است درگیر شوید.
 • در چنین مواقعی سعی کنید اولین کاری که انجام می دهید آن باشد که به پلیس زنگ بزنید و بعد با صدای بلند به مهاجمان بگویید که پلیس در راه است.
 • همیشه متواضع باشید و در صورتی که بسیار حرفه ای هم باشید درگیری با طرف مقابل را در اولویت آخر قرار دهید.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha