سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه برای مبارزه تمرین کنیم؟

چگونه برای مبارزه تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۲ بازدید کنندگان:۱۸۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

اگر یک مبارز آماتور هستید و تازگی به دنیای هنرهای رزمی آمده اید قطعا سوالات زیادی در مورد نحوه آماده سازی و تمرین برای مبارزه دارید. نحوه یادگیری و روند آن به مواردی همچون سطح تناسب اندام، رژیم غذایی و یا سبک هنر رزمی شما بستگی دارد. در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه برای تبدیل شدن به یک مبارز خوب تمرین کنیم.

 

1- تعهد به یک برنامه تمرینی دقیق

 

 

مبارزان آماتور نه تنها باید سعی کنند که وضعیت جسمی خود را به اوج برسانند بلکه تکنیک های اصلی و پایه را نیز یاد بگیرند. سه حوزه حساسی که در تمرینات باید بر روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشید عبارتند از: تناسب قلبی عروقی، قدرت درونی و توده عضلانی.

  • تمرینات قلبی عروقی. تمرینات کاردیو نیروی حیاتی برای تهویه در مبارزه می باشند. مبارزان نه تنها نیازمند استقامت بالایی هستند بلکه باید قادر باشند که در یک لحظه کلیدی در مبارزه، قادر به بروز سریع قدرت خود نیز باشند. برای شبیه سازی خواسته های فیزیکی مبارزه، تمرینات اینتروال را انجام دهید.
  • قدرت درونی. یک مبارز خوب، قدرت درونی زیادی دارد که کمک می کند کل بدن را حرکت داده و به صورت منسجم عمل کند. سعی کنید تمرینات مربوط به گروه های مختلف عضلانی را مانند اسکات، کشش یو پی اس، بالفیکس و دراز و نشست را انجام دهید.
  • توده عضلانی. بلند کردن وزنه کمک می کند که مبارزان عضلاتی قوی بری بهبود در قدرت حمله خود بسازند. در مبارزاتی مانند بوکس که بیشتر بر روی نیم تنه بالایی بدن تمرکز دارد کار بر روی شانه ها، بازوها و قفسه سینه از اهمیت بالایی برخوردار است. در سبک های دیگر مبارزه مانند MMA باید تعادل بیشتری بین تمرینات بالا تنه و پایین تنه صورت بگیرد.

 

2- خوردن غذاهایی که باعث افزایش حجم ماهیچه می شوند

 

 

علاوه بر توجه به میزان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی، الکترولیت ها و آب برای مبارزه با خستگی تمرین، بر پروتئین های سالم تاکید زیادی می شود.

 

3- یاد بگیرید که چگونه مشت خود را پرتاب کنید

 

 

با یک ضربه مشت عمومی شروع کنید، مطمئن شوید که می توانید با هر دو دست ضربه بزنید. هنگامی که در زدن ضربات مشت عمومی مهارت کسب کردید تکنیک های پیشرفته تری را انجام دهید مانند:

  • ضربات تیز. مشت های کوتاه و تیز که معمولا با دست ضعیف تر زده می شوند راه خوبی برای دور کردن حریف تان از خود می باشد. برای به حداکثر اثر بخشی این نوع ضربات، بوکسورهای حرفه ای قبل از تماس دست با حریف بازو و مچ دست خود را می پیچانند.
  • ضربات اریب. همانند ضربه تیز زده می شود که مستقیم به جلوی بدن پرتاب می شود. ضربات اریب توسط دستی که در آن قوی هستید زده می شود که به صورت اریب وارد می شود. این نوع ضربه ازقدرت بالایی برخوردار است.
  • به شکل قلاب در آوردن. این ضربه را می توان به سر یا بدن حریف که محافظت نشده است وارد کرد که اغلب با ترکیب دیگر ضربات مشت زده می شود. نقطه ضعف اصلی این نوع ضربه این است که شما را به یک هدف حساس تبدیل خواهد کرد.
  • ضربات مشت از زیر. این نوع ضربات که آپرکات نام دارند را می توان توسط هر دو دست به صورت رو به بالا وارد کرد. این نوع ضربات در زمانی موثر هستند که حریف به شما نزدیک باشد.

 

4- مبارزات ترکیبی را یاد بگیرید

 

 

درست مانند شطرنج که حرکت مبارزه فردی بی فایده است می باشد. یعنی برای برنده شدن باید از همه امکانات و تکنیک ها استفاده کنید. شما نه تنها باید حرکات ترکیبی دیگر رشته ها را نیز یاد بگیرید بلکه باید راههای مقابله با آن ها را نیز بلد باشید.

 

5- اگر در مبارزات دستکش ندارید، ازانگشت بند استفاده کنید.

 

 

اینکار باعث می شود که اعصاب شما کمتر حساس شوند. توجه داشته باشید که برخی از سبک های مبارزه (مانند بسیاری از هنرهای رزمی سنتی) به حساسیت کل بدن تاکید می کنند و هرگز حساسیت زدایی را توصیه نمی کنند.

 

6- یاد بگیرید که چگونه از مشت های وارد شده به خود ممانعت کنید

 

 

سیلی یا ضربه زدن به مشت حریف برای دور کردن آن از خود، ساده ترین راه برای مسدود کردن ضربات وارد شده به سمت شما می باشد. تکنیک های پیشرفته تری در بوکس وجود دارند برای مثال اگر رقیب تان به سمت سر شما ضربه زد فورا باسن و شانه خود را بچرخانید.

 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha