سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بدست آوردن تناسب بوسیله هنرهای رزمی

بدست آوردن تناسب بوسیله هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۴ بازدید کنندگان:۱۴۴۹ نویسنده:سامان موسوی

هنرهای رزمی می توانند در دفاع و محافظت از خود برای شما مفید باشند، اما علاوه بر این ها تعدادی مزایای سلامتی و تناسب اندام نیز دارند.انواع مختلفی از هنرهای رزمی وجود دارند از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

کاراته

این ورزش شناخته ترین و رایج ترین شکل هنرهای رزمی است.  کاراته یک راه عالی برای تقویت بدن می باشد. در کاراته می توان از دست ها، پاها و آرنج برای دفاع از خود استفاده کرد.

 

تکواندو

رشته تکواندو به کاراته مرتبط است، اما بیشتر بر روی پاها و لگد زدن تمرکز دارد، و کمتر بر روی دست و بالا تنه کار می کند. رشته تکواندو راه خوبی برای تقویت پایین تنه تان می باشد.

 

جودو

در جودو، اندازه و قدرت شخصی که با آن مبارزه می کنید با در مقابل آن به دفاع از خود می پردازید مهم است. بر خلاف دیگر هنرهای رزمی، جودو بر روی غلتاندن و گرفتن حریف خود تمرکز دارد تا اینکه با دست و پاهای خود ضرباتی را به حریف وارد کنند.

 

کونگ فو

این هنر رزمی ورزش کردن با شدت بالا و انجام تمرین های هوازی را امکان پذیر می کند. کونگ فو عملا بر روی مشت زدن، لگد زدن و حرکت کردن تمرکز می کند. کونگ فو به سلامت قلب و عروق کمک می کند.

 

فواید هنرهای رزمی

کاراته و یا دیگر هنرهای رزمی تعدادی مزایای سلامت جسمی و روانی را ارائه می کنند:

 

  • تهویه مطبوع. هنرهای رزمی بهترین راه برای تقویت ماهیچه ها می باشد.
  • وضعیت. هنرهای رزمی برای وضعیت سلامتی شما مفید هستند و حس بهتری را در شما ایجاد می کنند.
  • انعطاف پذیری و سرعت عمل. تمرین هنرهای رزمی انعطاف پذیری و چابکی شما را افزایش داده و درنتیجه باعث بهبود مهارت های شما خواهد شد.
  • وزن. هنرهای رزمی با سوزاندن کالری و ایجاد عضلات، به از دست دادن وزن و حفظ وزن سالم بدن کمک می کنند.
  • استقامت. از آنجا که تمرین هنرهای رزمی بر روی بیشتر قسمت های بدن انجام می شوند درنتیجه باعث افزایش اسقامت عمومی بدن شما می شود.
  • سلامت روانی. علاوه بر بهبود آمادگی جسمانی، هنرهای رزمی می تواند سلامت روانی و عاطفی را بهبود بخشد. همانطور که شما دفاع از خود را یاد می گیرد، هنرهای رزمی باعث افزایش اعتماد به نفس شما شده و استرس شما را کاهش می دهد.

 

شروع کار با هنرهای رزمی

در ابتدا شما نیازمند پیدا کردن یک کلاس و مربی خوب هستید. به کلاس های هنرهای رزمی که نزدیک محل زندگی شما هستند سر بزنید یا به جستجوی آنلاین پردازید و یا به توصیه دوستان خود عمل کنید. هنگامیکه کلاس مورد نظر خود را پیدا کردید با مربی آن صحبت کنید و اجازه بگیرید که قبل از ثبت نام از نزدیک تمرینات آنها را ببینید.

برای بسیاری از اشکال هنر های رزمی، شما به یک لباس پنبه ای سفید و یک کمربند نیاز دارید. بیشتر هنرهای رزمی با پای برهنه انجام می شوند اما می توانید کفش های مخصوصی را نیز تهیه کنید. اگر با پای برهنه راحت نیستید از مربی خود درخواست کنید که به شما اجازه دهد کفش های مخصوص آن ورزش را بپوشید.

هنرهای رزمی تکنیک های زیادی برای یادگیری دارند، بنابراین در ابتدای کلاس بر روی حرکات عمومی و کششی تمرکز دارند. سعی کنید کلاسی را انتخاب کنید که با بقیه تفاوت داشته و سرزنده تر باشد، این کار از خستگی زود هنگام شما جلوگیری می کند.  اگر شما به دنبال راهی برای افزایش اعتماد به نفس خود بدون انجام روال روزمره خود می باشید، بهتر است که هنرهای رزمی را امتحان کنید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی انعطاف پذیری بدنسازی رزمی تمرینات استقامتی تناسب اندام رهایی از استرس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha