سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کدام قسمت های بدن آسیب پذیری بیشتری دارند؟

کدام قسمت های بدن آسیب پذیری بیشتری دارند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۳ بازدید کنندگان:۲۱۸۷ نویسنده:سامان موسوی

 

در این مقاله قصد داریم به بررسی نقاطی از بدن بپردازیم که آسیب پذیری بیشتری دارند و در هنگام ورزش احتمال دارد که آسیب ببینند.


قسمت برآمدگی روی بینی

منظور از این قسمت منطقه بین ابرو و نقطه امتداد یافته تا سطح چشم می باشد. این قسمت بسیار مهم است، زیرا در صورتی که ضربه محکمی به آن وارد شود باعث جلوگیری از حرکت رو به جلو شخص خواهد شد.
 


قسمت بالای گوش

برخورد ضربه به بخش بالای گوش منجر به آسیب پذیری شده و باعث می شود که آن شخص نتواند تعادل خود را به خوبی حفظ کند.


قسمت ﻓﮏ

ضربه به فک منجر به آسیب پذیری شدید شده و در صورتی که فرد در حالت دفاع نباشد ممکن است صدمه زیادی ببیند.
 


ﻗﺴﻤﺖ ﺯﯾﺮ ﺑﯿﻨﯽ

قسمت زیر بینی در مشت زدن بخش بسیار حساسی است و در صورت برخورد ضربه به آن منجر به جاری شدن اشک می شود و چناچه ضربه وارد شده محکم باشد  فرد دچار پارگی مویرگ ها و در نتیجه خونریزی خواهد شد.
 


ﭼﺎﻧﻪ :

برخورد ضربه به چانه باعث وارد شدن آسیب جدی به آن خواهد شد. در صورتی که ضربه قدرت کافی داشته باشد باعث به زمین افتادن حریف خواهد شد.
 


ﮐﺸﺎﻟﻪ ﺭﺍﻥ  (بیضه ها)

در صورت برخورد یک ضربه نه چندان سنگین باز هم درد شدیدی در شخص ایجاد کرده و باعث ناتوانی او برای ادامه مبارزه می شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که همیشه از این قسمت به خوبی محافظت کنید.
 
 

قسمت ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﺗﺮﻗﻮﻩ

استخوان ترقوه شکننده بوده و به راحتی می شکند، به همین جهت رزمی کار باید همیشه مراقب آن باشد و محافظت از آن را به ذهن خود بسپارد. در صورت شکستگی استخوان ترقوه، شانه خم می شود.
 


قسمت ﺯﯾﺮ ﺑﻐﻞ

محافظت نکردن از زیر بغل ممکن است که منجر به شکست فرد در مبارزه شود. در صورتی که ضربه به سمت بالا و زیر بغل زده شود منجر به پارگی زردپی شانه خواهد شد و به طور فجیعی باعث از جا در رفتن استخوان می گردد.
 


دنده های قابل جابجایی (دنده های آزاد)

ﺩﻧﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﻪ ﺩﻧﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﭘﺎﯾﯿﻨﯽ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻇﺮﯾﻒ ﻭ ﺷﮑﻨﻨﺪﻩ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﻧﻘﻄﻪ ﺑﻪ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺿﺮﺑﻪ ﺁﺳﯿﺐ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﺩﺭﺩ ﻃﺎﻗﺖ ﻓﺮﺳﺎﯾﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ .
 

ﭘﺸﺖ ﭘﺎ :

ﺍﮔﺮ ﺯﺭﺩ ﭘﯽ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺳﺨﺘﯽ ﺁﺳﯿﺐ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﮐﻒ ﻭ ﻗﻮﺯﮎﭘﺎ ﻫﻢ ﺿﺮﺑﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﯾﺪ، ﭘﺲ ﺍﯾﻦ ﻧﻘﻄﻪ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ .
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha