سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 راه جهت بالا بردن متابولیسم بدن

8 راه جهت بالا بردن متابولیسم بدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۴ بازدید کنندگان:۱۸۱۶ نویسنده:سامان موسوی

 

راه های زیادی برای از بین بردن چربی و افزایش سرعت سوخت و ساز بدن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 8 راه که به شما کمک می کنند سوخت و ساز بدن تان را افزایش دهید می پردازیم.


زودتر بخوابید

بر اساس تحقیقاتی که در فنلاند بر روی دوقلوهای همسان انجام شد مشخص شد که در هر مجموعه از خواهر و برادرها، کسانی که دیرتر می خوابیدند دارای چربی احشایی بیشتری بودند.


خوردن پروتئین زیاد

بهتر است بدانید که بدن تان جهت حفظ عظله خالص نیازمند پروتئین می باشد. در تحقیقی که مجله بالینی آمریکا در این زمینه انجام داد پژوهشگران دریافتند که میزان پروتئین مورد نیاز روزانه حدود 0.36 گربه به ازای هر 450 گرم از وزن بدن می باشد. اکنون نیز متخصصان مقداری بین 0.8 تا 1 گرم پروتئین را به ازای هر یک پوند وزن توصیه می کنند. در همین تحقیقات مشخص شد که پرتئین قادر است که مقدار کالری سوزانده شده را پس از هر وعده غذایی 35 درصد افزایش دهد.


استفاده از مواد غذایی طبیعی

بر اساس تحقیقاتی که محققان کانادایی انجام دادند مشخص شد که مصرف مواد غذایی که در تولید آنها از آفت کش ها استفاده شده است باعث می شود که سخت تر بتوانند وزن خود را کاهش دهند. آنها در تحقیقات دیگری که انجام دادند مشخص کردند که این آفت کش ها باعث افزایش وزن نیز می شوند. البته امروزه پیدا کردن مواد غذایی ارگانیک کمی دشوار و هزینه بر است، به همین دلیل باید مشخص کنید که چه مواد غذایی ارگانیکی برای شما ضروری است.


نوشیدن آب سرد

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان آلمانی انجام دادند مشخص شد که نوشیدن 6 لیوان آب سرد در روز می تواند سوخت و ساز بدن در هنگام استراحت را افزایش دهد. این افزایش ممکن است ناشی از فعالیتی باشد که باید بخاطر رساندن آب به درجه حرارت بدن انجام شود. هر چند کالری های اضافه ای که شما با نوشیدن یک لیوان آب سرد می سوزانید، زیاد نیست اما تبدیل کردن این کار به عادت تان، می تواند منجر به از دست دادن چند پوند وزن، بدون هیچ تلاش اضافه ای شود.


نوشیدن چای و قهوه

چای و قهوه دارای مقدار زیادی کافئین هستند که محرکی برای سیستم عصب مرکزی است. به همین جهت قهوه روزانه تان می تواند متابولیسم شما را 5 تا 8 درصد بالا ببرد. با توجه به یک مطالعه ژاپنی، یک فنجان چای دم کرده می تواند متابولیسم شما را حدود ۱۲ درصد افزایش دهد. محققان معتقدند که آنتی اکسیدان کاتچین موجود در چای، باعث افزایش سوخت وساز بدن می شود.


فیبر مصرف کنید

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد مشخص کرد که مصرف فیبر می تواند سرعت سوخت و ساز بدن تان را حدود 30 درصد بالا ببرد. بر اساس این تحقیقات مشخص شد افرادی که فیبر بیشتری مصرف می کنند در دراز مدت حداقل وزن را اضافه می کنند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که روزانه حداقل 25 گرم فیبر مصرف کنید. این مقدار،معادل فیبر موجود در ۳ وعده از هر یک از میوه ها و سبزیجات است.


خوردن موارد غذایی سرشار از آهن

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم آهن برای حمل اکسیژنی که عضلات شما برای سوزاندن چربی نیاز دارند، ضروری است. اگر ذخایر آهن بدنتان را مجددا پر نکنید در معرض خطر پایین آمدن سطوح انرژی و کند شدن سوخت و ساز قرار خواهید گرفت. سخت پوستان، گوشتهای بدون چربی، لوبیاها، غلات غنی شده و اسفناج، منابع عالی از آهن هستند. اما مصرف یک مکمل آهن، همیشه هم ایده خوبی نیست. آهن بیش از حد با خطر بالاتر ابتلا به بیماری قلبی در مردان، مرتبط دانسته شده است. این ماده معدنی ضروری را در دوزهای طبیعی از غذاهای واقعی دریافت کنید.


هیدراته بمانید

تمامی واکنش های شیمیایی بدن از جمله سوخت و ساز، به آب بستگی دارند و به گفته محققان دانشگاه یوتا که سرعت سوخت و ساز ۱۰ بزرگسال را در هنگامیکه مقادیر مختلفی از آب را در طول روز می نوشیدند، بررسی کردند، اگر دچار کم آبی باشید، ممکن است تا ۲ درصد کالری کمتری بسوزانید. در این مطالعه، افرادی که ۸ یا ۱۲ لیوان cc220 آب در روز نوشیدند،سرعت سوخت و ساز بالاتری نسبت به آنهایی داشتند که ۴ لیوان آب نوشیده بودند.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha