سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با کمک کاراته عمر طولانی تری داشته باشیم؟

چگونه با کمک کاراته عمر طولانی تری داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱ بازدید کنندگان:۵۱۸ نویسنده:سامان موسوی

طی پژوهش ها و برسی هایی که توسط آکادمی پزشکی/ ورزشی انگلستان صورت پذیرفته است نشان داده شد که افرادی که 40 تا 50 سال عمر دارند و به طور منظم کاراته تمرین می کنند در مقایسه با دیگر افراد که این کار را انجام نمی دهند به طور حیرت آوری از تناسب اندام برخوردار هستند.

 

زمان خیلی زیادی است که خاصیت ضد پیری کاراته مشخص و به اثبات رسیده است. در بسیاری از کشورهای شرق آسیا در هنگام طلوع خورشید دیدن گروه هایی از افراد مسن (سن بالاتر از 60 سال دارند) که در حال تمرین کاراته هستند چیز غیر معمولی نیست. با وجود اینکه سن بالایی دارند اما بدن آنها دارای تعادل، قدرت، انعطاف پذیری و هماهنگی بیشتری نسبت به دیگر افراد حتی جوان تر ها می باشد.

 

کاراته چه فوایدی دارد؟

از جمله فواید مهم و برجسته کاراته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         باعث بهبود سلامت ذهنی و جسمی شما می شود.

·         باعث تقویت اعتماد به نفس و خود باوری در شما می شود.

·         با افزایش سطح انرژی و تمرکز، راحت تر می توانید فعالیت های تحصیلی خود را ادامه دهید و به پیشرفت برسید.

·         بهترین تکنیک ها برای دفاع شخصی را یاد خواهید گرفت

 

در ادامه به برسی هر کدام از فوایدی که در بالا ذکر شده است می پردازیم:

 

افزایش سلامت جسمی

از فواید قابل مشهود کاراته می توان به بهبود سلامت جسمی اشاره کرد. کسانی که کاراته کار می کنند باید چند روز در هفته به تمرین آن بپردازند که این کار خود باعث به وجود آمدن یک عادت خوب در زندگی شما می شود. انجام کاراته به تعادل رسیدن فشار خون و بهبود گردش آن، کاهش کلسترول و همچنین کاهش مراجعه به دکتر و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود. افرادی که کاراته کار می کنند عضلاتی قوی و بدنی انعطاف پذیر دارند که این کار شانس آنها برای زنده ماندن در تصادفات رانندگی و آسیب دیدگی کمتر در سوانح را افزایش می دهد.

 

افزایش سلامت روحی

از دیگر فواید بارز انجام کاراته افزایش و بهبود سلامت روحی می باشد. تمرین مکرر کاراته استرس های روانی وارد شده به شما را کاهش داده و شما را ریلکس می کند. زمانیکه کسی یک حرکت را در کاراته انجام می‌دهد، ۱۰۰ درصد تمرکز ذهنی خود را روی انجام آن حرکت می‌گذارد و در آن لحظه فرد نمی‌تواند به چیز دیگری فکر کند،‌ زیرا واقعا هیچ نوع انرژی ذهنی در جای دیگر تلف نمی‌شود. این کار باعث می شود که یک درس با ارزش در زندگی بیاموزید و آن این است: "انجام یک کار در لحظه". این کار باعث می شود کارایی شما به میزان زیادی افزایش یابد زیرا همه انرژی فرد برای انجام آن کار صرف می شود درنتیجه کار بهتر و سریع تر انجام می شود.

 

کاراته

 

افزایش اعتماد به نفس و تقویت خودباوری

یکی از ویژگی های کاراته این است که یک هدف بلند مدت را به چند هدف کوتاه مدت تقسیم می کند. این اهداف کوتاه مدت کمربندهای رنگی می باشند که درطول دوره های زمانی که بر تکنیک های خاصی مهارت پیدا کردید به شما داده می شوند. هر کمربند جایزه ای برای دست یافتن به هدف کوتاه مدتی است که افق تازه ای را برای رسیدن به هدف بلند مدت روشن می کند. آن لحظه‌ای است که فرد درک می‌کند که باوجود شرایط سخت و ناملایمات او موفق به انجام کار و کنترل سختی‌ها و شرایط شده است که این در حقیقت غذای روانی برای رشد اعتماد به نفس و خودباوری است.

 

افزایش سطح انرژی و تمرکز و موفقیت در تحصیلات خود

این کار بیشتر به خاطر این است که شما در کاراته در یک لحظه فقط یک کار انجام می‌دهید هنگامی‌که شما ۱۰۰ درصد تمرکز خودتان را صرف انجام کاری می‌کنید بهترین استفاده را از انرژی خودتان انجام می‌دهید. هر چیز دیگری فقط انرژی و زمان شما را تلف می‌کند. از آنجایی که شما می‌دانید که زمان باارزش‌تر از پول است بهترین استفاده را از زمان برای انجام کارهای تحصیلی خودتان می‌کنید.

 

به عنوان یک نتیجه افرادی که کاراته تمرین می‌کنند مدت طولانی‌تری زندگی می‌کنند،‌ سالم‌تر هستند و زندگی شادتری دارند.

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha