سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اصولی اساسی که باید در تمرینات کاراته آنها را رعایت کنید

اصولی اساسی که باید در تمرینات کاراته آنها را رعایت کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۲ بازدید کنندگان:۳۰۱۲ نویسنده:سامان موسوی

چیزی که درباره هنرهای رزمی کاراته اهمیت دارد تنها تمرین کردن مهارت های آن نمی باشد بلکه این است که آنها را درک کرده و در مورد آنها اندیشه کنید.


استاد فوناکوشی به معرفی 6 اصل مهم می پردازد که برای موفقیت در کاراته به آنها نیازمند هستید. با رعایت این اصول سرعت پیشرفت تان در کاراته به مراتب بیشتر خواهد شد.


با جسم و روح تان تمرین کنید

فردی که در زمان تمرینات کاراته توجه ویژه ای به نظریات مختلف نکند قادر نخواهد بود در آن به درجه استادی برسد زیرا امکان دارد این تصور را داشته باشد که عملکرد خوبی ندارد و یا اینکه نحوه انجام دادن تمریناتش را تغییر دهد. انجام دادن این کار باعث می شود که انرژی و زمان زیادی را هدر بدهید. اما در مقابل اگر کسی بتواند تمرینات خود را با روح و جسمش انجام دهد و چندان به نظریات دیگران توجه نکند می تواند آن مهارت ها را به خوبی یاد گرفته و تا آخر عمر به یاد داشته باشد.


 در انجام تمرینات جدیت داشته باشید

برای اینکه تمرین جدی داشته باشید باید همواره حریف تان را در ذهن خوم مجسم کنید. شما باید در هر شرایط و حالتی مانند نشسته، ایستاده و حین انجام حرکات او را تصور کرده و در نظر بگیرید که در صورتی که حرکت اشتباهی انجام دهید شکست خواهید خورد. ولی در صورتی که کسی فقط تمرینات کاراته را انجام داده و توجه ویژه ای به این نکته نداشته باشد آن چیزی را که جوهر وجودی کاراته می نامند یاد نخواهد گرفت.
 


احترام گذاشتن به اصول اخلاقی

شما به عنوان یک کاراته کار باید اصول اخلاقی جامعه تان را به خوبی شناخته و آنها را رعایت کنید. همچنین شما در صورتی که ویژگی های اخلاقی هنر رزمی کاراته را یاد بگیرید جلوه هنر رزمی کاراته از نگاه مردم بهتر نمایان خواهد شد.


 نداشتن تعصب کور کورانه

شما به عنوان یک کاراته کا نباید تعصبی کور کورانه داشته باشید. اگر در هنر رزمی کاراته تعصب داشته باشید در خارج و داخل محل تمرین از احترام بالایی برخوردار نخواهید بود زیرا در کاراته فروتنی از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که شخصی تعصب داشته باشد هیچوقت نمی تواند فروتنی را در خود پرورش داده و در نتیجه این کار باعث کاهش احترام او نزد افراد خواهد شد.


باید در کاراته واقع بین باشید

منظور از واقع بین بودن در کاراته این است که توانایی هایتان را آنگونه که هستند در نظر گرقته و برای بالا بردن آنها نهایت تلاش تان ره به خرج دهید. در صورتی که در حال نگاه کردن به تمرینات دیگران هستید سعی کنید که نقاط قوت آنها را پیدا کرده و از آنها الگو برداری کنید، اگر هم نقطه ضعفی دارید برای رفع آن تلاش کنید.


مهارت های کاراته را درک کنید

همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردم هنر رزمی کاراته دارای مهارت های زیادی می باشد ولی در صورتی که این مهارت ها به درستی درک نشوند پس از مدتی آنها را فراموش خواهید کرد. منظور از درک مهارت ها این است که آنها را از نظر ذهنی و جسمی نیز درک کنید. یعنی اینکه آن مهارت به طور کامل با بدن تان هماهنگ شود، رسیدن به این هماهنگی مستلزم صرف زمان زیادی برای انجام دادن تمرینات می باشد.


سخنانی جالب از اویاما

•    چیزی که اهمیت دارد این است که به صورت گام به گام به طرف جلو حرکت کنیم.


•    دردها و رنج های غریزی همان هوس هایی هستند که انسان ها از اول تابع آن بوده اند.


•    مطالعه و تحقیق کردن در مورد ورزش های رزمی مثل این است که بخواهید از یک سخره بالا بروید، پس به راهت ادامه بده و خسته نشو
 

برچسپ ها :
کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha