سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

12 نکته که به کمک آنها می توانید یک رزمی کار حرفه ای شوید

12 نکته که به کمک آنها می توانید یک رزمی کار حرفه ای شوید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۳ بازدید کنندگان:۳۰۵۹ نویسنده:سامان موسوی


در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی 12 نکته بپردازیم که به کمک آنها می توانید در هنرهای رزمی پیشرفت کرده و حرفه ای شود.


داشتن تغذیه خوب

شاید از دیدی بسیاری از شما این نکته در بالا بردن توانایی شما در هنرهای رزمی چندان مهم نباشد اما با قطعیت می توان گفت که تغذیه مناسب یکی از بهترین گذینه ها جهت افزایش راندمان کاری می باشد. دلیل اهمیت آن این است که در صورتی که تغذیه در ورزش مورد اطمینان نباشد رزمی کار نخواهد توانست متابولیسم راندمان مصرفی ورزش را تحمل کند.


داشتن انواع عملکرد تکنیکی

بهتر است که شما به عنوان یک رزمی کار انواع عملکردهای تکنیکی را یاد بگیرید. بعضی اوقات فرد تنها بر روی یکسری از تمرینات کار کرده و آنها را پرورش می دهد. به عنوان نمونه شخصی است که از حریفش دوری کرده و قادر به دفاع و ضد حمله نمی باشد. همچنین بیشتر وقت خود را بر روی تکنیک های بی مورد هدر می دهد.


یاد گرفتن تکنیک های ضد حمله

رزمی کار برای دفاع از خود باید قادر باشد تکنیک های ضد حمله را جای بیاندازد. برای مثال زمان دفاع در برابر چاقو باید دهها حرکت در ذهن بلد باشید و هر حرکت را هزاران بار تمرین کرده باشید. یک رزمی کار حرفه ای باید آنقدر بر روی انجام دادن تکنیک ها تمرکز و تمرین کند که پس از مدتی به عنوان غریزه رزمی کار در بیایند.
یک رزمی کار حرفه ای باید همانند یک گنجشک باشد، به عنوان نمونه، وقتی که شما از پشت به آرامی به گنجشک نزدیک شوید ببینید چه عکس العملی نشان می دهد، بدون اینکه شما را ببیند فرار می کند. یا اینکه وسیله ای به سمت چشم های شما پرتاب می شود، برای محافظت از چشم هایتان فورا آن ها را می بندید. به این اعمال غریزه می گویند، اگر می خواهید به جایی برسید باید کاری کنید که تکنیک های دفاع و ضد حمله تان به عنوان عریزه شما ثبت شوند.


تمرکز بالا

تمرکز همان مدیتیشن است که در مقالات قبلی در مورد آن صحبت کرده ایم. اگر بخواهیم جمله ای را خوانده و حفظ کنیم باید حواسمان به جای دیگری نباشد. به این کار تمرکز می گویند، شما باید در هنگام تمرین کردن حرکات و تکنیک های تمام تمرکز تان را بر روی کاری که می کنید منعطف سازید.


داشتن سرعت

همانطور که می دانید سرعت یک مار بسیار بالا است، در صورتی که اینچنین نبود تاکنون نسلش از بین می رفت. زیرا مثلا برای شکار یک موش اگر سرعتی نداشت نمی توانست به او رسیده و شکار کند.
 

بالا بردن قدرت

ازجمله چیزهایی که بیشتر افارد توجه چندانی به آن نمی کنند بالا بردن سرعت می باشد. برای نمونه یک کاراته کار کنترلی آنقدر ضربه سرعتی را بالا برده و دیگر روی ضربه قدرتی کار نکرده که ضربه اش قدرت چندانی نداشته و اثر نمی کند. باید بدانید که مار با سرعت حرکت می کند ولی با سرعت و قدرت گاز می گیرد.


داشتن پشتکار

داشتن پشتکار به این معناست که به صورت مداوم تمرین کنید، شما به عنوان یک رزمی کار نباید بی خیال کار باشید، باید آنقدر تمرین کرده و روی تغذیه و تمرین با تمرکز و قدرت و سرعت کار کنید که دیگر در مسابقه ای که 10 درصد انرژی شما را می گیرد توانایی 10 مورد دیگر را نیز داشته باشید. به عنوان مثال، مسابقات آزمون 40 کمیته به بالا.


خیره شدن به چشم های حریف

تمرکز بر روی چشم یکی از ارکان مبارزه در کیوکوشین است، زیرا کسی که سرش در مبارزه پایین باشد و ضربات حریف را نبیند معمولا زود ضربه می خورد تا اینکه ضربه بزند.


ضربه زدن به حریف

در صورتی که می خواهید یک رزمی کار موفق شوید بهترین تکنیکی که تاکنون در دنیا جواب داده است ضربه به حریف می باشد. به عنوان نمونه حریف می خواهد ضربه دو ضربه زوکی بعد از آن گدان بزند. در صورتی که شما 3 ضربه کاری برای ضد حمله در ضربه او بزنید هم تکنیک حریف به هم می خورد و هم باحث تخریب روحیه اش خواهد شد. البته باید بدانید که این تکنیک روی همه افراد به یک صورت پاسخ نخواهد داد.


بدنسازی بصورت جسمی و روحی

در صورتی که بدن تان در یک ورزش استقامتی مانند کیوکوشین کاراته نمی تواند چند ضربه را تحمل کند بدون شک در هنگام مبارزه نیز شکست خواهید خورد. اما نکته قابل توجه بدنسازی روح می باشد که افراد زیادی به آن توجه نمی کنند. حمایت خانواده از فرزندان، امید به موفقیت در کار را می توان نکته موفقیت دانست. شما باید آگاه باشید که روح و جسم تان برای ورود به مسابقه آماده بوده و ضربه دیده نباشد بلکه ضربه در مسابقه را به سمت حریف بازگرداند.


شما با رعایت این 12 نکته و تمرین کردن آنها می توانید در رشته کیوکوشین کاراته پیشرفت کرده و به مرور تبدیل به یک رزمی کار حرفه ای شوید.
 

برچسب ها: کاراته کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha