سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مشاهیر دنیای کاراته

مشاهیر دنیای کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۰ بازدید کنندگان:۲۴۹۹ نویسنده:سامان موسوی

 

یوشی کازو ماتسوشیما

 

ماتسوشیما


ماتسوشیما در سال 1947 در کشور ژاپن به دنیا آمد. او از سن 18 سالگی در شهر توکیو شروع به یادگیری کاراته کرد. او به عنوان یکی از شاگردان اصلی سوسایی اویاما حساب می شد.
ماتسوشیما در کتاب "کاراته پیشرفته" که توسط اویاما نوشته شده بود ظاهر شد. او جهت آموزش و ترویج کیوکوشین کاراته به سراسر دنیا سفر کرده و با استفاده از تلویزیون و مجلات آن را به جهانیان معرفی می کرد.
به پاس زحماتی که ماتسوشیما برای ترویج کاراته انجام داده بود اویاما در سال 1989 درجه استادی را به او اهدا کرد. ماتسوشیما اولین باشگاه کیوکوشین را به دستور اویاما افتتاح کرد. او 35 سال از سن خود را جهت آموزش و ترویج کاراته سوسای اویاما اختصاص داد.
ماتسوشیما در ماه نوامبر سال 1998 به عنوان رئیس سازمان بین المللی کیوکوشین کاراته انتخاب شد.
 

کنجی میدوری

 


کنجی میدوری در ماه آوریل سال 1962 در ژاپن به دنیا آمد. او که کیوکوشین را زیر نظر استاد بزرگ سوسای اویاما یاد گرفت به عنوان یکی از فنی ترین کاراته کاران دنیا به شمار می رفت. او پس از تلاش و پشتکار زیاد توانست به دور چهارم مسابقات جهانی کاراته در ژاپن راه پیدا کند و در مرحله نیمه نهایی به دلیل اینکه وزنش نسبت به حریف آمریکای " مایک تامسون " خیلی کمتر بود شکست خورد. اگر او آن مرحله را پشت سر می گذاشت در مرحله بعد باید با ماتسویی مبارزه می کرد.
پس از شکست در این مسابقات او 4 سال مشغول تمرین کاراته بود و در سری بعدی مسابقات توانست با وجود اینکه قد و وزنش از تمامی شرکت کنندگان کمتر بود به قهرمانی در آن دوره دست پیدا کند. او در این راه برای قهرمانی با حریفان قدرتمندی همچون "هیروکی کوراساوا" و "آکیرو ماسودا" مواجه شد و با شایستگی توانست همه مبارزات خود را با پیروزی به پایان برساند. این پیروزی در شرایطی بدست آمد که بزرگان کاراته همچون فرانسیسکو فیلهو، اندی هوگ، مایکل تامسون، کوراساوا و ماسودا در آن مسابقات حضور داشتند.
کنجی میدوری در مسابقه آزاد افتخاری که با اندی هوگ انجام داد به دلیل قد کوتاه تر و ضربات مکرر به زانویش در این مسابقه از او شکست خورد.
پس از آنکه کنجی میدوری به ریاست سازمان جهانی کیوکوشین کاراته انتخاب شد او سبک جدیدی را به نام شین کیوکوشین ابداع کرد.


 

برچسب ها: کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha