سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یادگیری اصول کاراته

یادگیری اصول کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۹ بازدید کنندگان:۲۲۷۴ نویسنده:سامان موسوی

 

فلسفه بوجود آمدن کاراته به هزاران سال پیش بر می گردد که مردم با استفاده از سلاح یا بدون سلاح با هم به مبارزه می پرداختند. تکنیک های کاراته به مرور زمان تکامل یافته و امروز هم در حال تکامل هستند. کاراته ای که امروزه می بینید قدمتی حدود 400 ساله دارد که در آن زمان شاخه ای از کونگ فوی چینی به حساب می آمد. این کاراته ترکیبی از تکنیک های جوجوتسو و آیکیدو بوده و حاوی فنون ضربه زدن، گرفتن لباس، مبارزات مسلحانه و غیر مسلحانه می باشد.


گرم کردن خود در کاراته

برای گرم کردن خود پیش از شروع تمرینات کاراته می توانید 10 دقیقه درجا دویده و یا اینکه 5 دقیقه دور محوطه بدوید، 5 دقیقه شنا و یا دراز و نشست انجام دهید.


تمرینات کششی در کاراته

یکی از موارد ضروری پیش از شروع آموزش کاراته این است که حدود 15 دقیقه با انجام تمرینات کششی مشغول باشید. یکی از مزایای بارز تمرینات کششی در کاراته این است که تا حد زیادی از آسیب دیدگی و گرفتگی عضلات شما جلوگیری خواهد کرد.


ذن در کاراته

شما قبل از شروع کاراته باید بتوانید خود را از نظر ذهنی نیز آماده کنید. برای انجام این کار 5 دقیقه ذهن خود را از انجام هر گونه افکار پوچ خالی کرده و سعی کنید که از بینی نفس کشیده و از دهان بازدم نمایید. این کار می تواند شما را از نظر ذهنی برای یادگیری کاراته آماده سازد. محدودیتی برای انجام این کار نیست اما بهتر است که حداقل 5 دقیقه در روز را بر روی حل مشکلات ذهنی و بدست آوردن تمرکز اختصاص دهید.


تمرین زدن ضربه به وسیله مشت

شما باید یاد بگیرید که انواع ضربه مانند ضربه مستقیم، ضربه مشت زیر چانه، بکار گیری دست به جای چاقو و ضربه زدن با آرنج می باشد. این تمرین را باید 15 دقیقه در روز و بر روی هر دو دست خود انجام دهید. شما باید یاد بگیرید این ضربات را در وضعیت حمله یا دفاع به بهترین روش ممکن یاد بگیرید.


تمرین زدن ضربه به وسیله پا

شما باید حدود 15 دقیقه را بر روی انجام ضربات به کمک پا اختصاص دهید. شما باید بر روی هدف تان تمرکز کرده و ضربه خود را به بهترین نحو بزنید. هدف از این تمرین این است که حرکات شما روان تر شوند. این تمرین را 10 بار بر روی هر کدام از پاها انجام دهید.


تمرین مشت زنی

سعی کنید شخصی را به عنوان حریف تمرینی پیدا کرده و به مدت 20 تا 30 دقیقه همه تکنیک های مشت زنی را که پیدا کرده اید بر روی او امتحان کنید. این کار باعث می شود که توان خود را سنجیده و برای افزایش آن اقدام کنید.


زدن ضربات به صورت آهسته

زدن ضربه بصورت آهسته باعث می شود که نحوه انجام آن را یاد گرفته و بتوانید به بهترین نحو آن را انجام دهید. شما باید کاری کنید که ضربه تان به آسانی و آزادانه فرود آمده و همچنین نباید مشت تان را در هنگام برخورد سفت تر کنید.


نکات کلیدی در هنگام مبارزه

  • پیش از اینکه مهاجم به شما ضربه بزند شما باید به او ضربه بزنید. با انجام دادن این کار می توانید حمله آنها را خنثی کرده و قدرت آنها را کاهش دهید. همچنین این کار موجب می شود که اعتماد به نفس تان بالاتر برود.

 

  • تا جاییکه ممکن است سعی کنید که از حریف تان فاصله گرفته و از جلو راه او دور شوید.

 

  • بعضی از مواقع دفاع  کردن به کمک دست کار عاقلانه ای نخواهد بود. در صورتی که از دست برای انجام دفاع استفاده کنید باعث می شود که سر شما بدون محافظ مانده و احتمال آسیب رسیدن به آن افزایش پیدا کند. تا هنگامی که بر روی تکنیک های دست به طور کامل مسلط نشده اید آنها را بکار نگیرید.

 

  • سعی کنید نقطه ضعف حریف تان را به سرعت تشخیص دهید. ضرباتی بزنید که او را فریب بدهد و وادار به واکنش کند در آن هنگام با زیرکی می توان به او حمله کرده و ضرباتی واقعی به او بزنید.

 

  • شما نباید حریف تان را نسبت به آن چیزی که می باشد کوچکتر با بزرگتر جلوه دهید.

 

  • سعی کنید همه تکنیک ها را به طور کامل یاد گرفته و با انجام تمرینات متوالی در آنها استاد شوید تا هنگام مبارزه واقعی مجبور به فکر کردن نباشید و فورا واکنش مناسب را انجام دهید.
  • سعی کنید که قبل از شروع مبارزه حتما تمرینات کششی را انجام دهید چراکه کشیدگی عضلات و تاندون ها درد بسیاری دارد.
برچسپ ها :
کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha