سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای تمرین با نانچیکو

مزایای تمرین با نانچیکو
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۶/۷ بازدید کنندگان:۶۷۹۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

به احتمال زیاد در باشگاه یا فیلم های رزمی بروس لی نحوه کار با نانچیکو را دیده و دوست دارید مانند آنها با نانچیکو کار کنید. قدمت سلاح نانچیکو به صدها سال پیش بر می گردد که در آن مردم ژاپن برای دفاع از خود از آن استفاده می کردند. تمرین با نانچیکو مزایای زیادی دارد، در این مقاله به برسی فواید کار با نانچیکو خواهیم پرداخت.


بهبود تمرکز

در صورتی که تمرکز کافی ندارید به هیچ وجه با نانچیکو کار نکنید. داشتن تمرکز یکی از اصول اولیه برای تمرین با نانچاکو می باشد. همانطور که به تمرین نانچیکو می پردازید به مرور زمان تمرکزتان نیز بهبود خواهد یافت.


بهبود هماهنگی

برای تمرین نانچیکو باید چشم، دست و حواس تان با هم هماهنگ باشند در غیر اینصورت نخواهید توانست چندان با آن کار کنید. تمرین با نانچیکو سبب می شود که به مرور زمان این هماهنگی بین اعضای بدن تان بیشتر شود. در صورتی که ورزشکار هستید این امر به افزایش هماهنگی در زمینه ورزشی تبدیل خواهد شد.


دستاوردهای قوی و بالقوه

هنگامیکه چند تکنیک پایه را یاد گرفتید می توانید کم کم شروع به کار کنید و در حالی که مچ دست و ساعدتان را سست کرده اید ضربان قلب تان را بالاتر ببرید.


افزایش خلاقیت ذهن

تمرین با نانچیکو شکلی از هنر است، هنگامی که اصول اولیه را یاد گرفتید و توانستید بر حرکات پایه ای آن تسلط کافی داشته باشید می توانید خلاقیت به خرج داده و با ترکیب آنها تکنیک های جدیدی ایجاد کنید. این کار نه تنها یک راه عالی برای پرورش مغز است بلکه منجر به ایجاد ایده های جدیدی نیز خواهد شد. همچنین می توانید به کمک آن استرس خود را از بین برده و بر موانع پیش رو غلبه کنید.


ماندگاری تمرینات

ممکن است که در انجام حرکات فیزیکی و یا طناب بازی مهارت داشته باشید، اما زمانیکه نانچیکو را انتخاب می کنید به پله اول بر می گردید. باید به آرامی قدم بر داشته و حرکات جدید را یاد بگیرید، تکنیک های جدید یاد گرفته و به مرور تمرینات خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که کلید یادگیری نانچیکو تداوم در تمرینات است.


دفاع از خود را یاد خواهید گرفت

نانچیکو فقط برای نمایش نیست (برای انجام حرکات نمایشی توصیه می کنیم که از نانچیکوی جنس فوم استفاده کنید) بلکه از آن می توانید برای ضربه زدن استفاده کنید. شما با استفاده از آن خواهید توانست که ضربات سنگینی را به حریف زده و یا اینکه او را با الگوهای مشخص قفل کنید.


شروع کار با یک نانچیکوی تمرینی

اگر کاملا مبتدی هستید و تاکنون با نانچیکو کار نکرده اید باید یک نانچیکو از جنس فوم تهیه کنید. می توانید برای یادگیری آن به کلاس های آموزش نانچیکو که در محله تان قرار دارند رفته و یا دیدیوهای آموزشی را از یوتیوب مشاهده کنید.


همچنین شما می توانید ویدیوهای آموزش نانچیکو از صفر تا 100 را در سایت ژیار آنلاین تهیه کنید. برای مشاهده لیست آموزش های موجود اینجا کلیک کنید.
 

برچسپ ها :
آموزش نانچیکو بروس لی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha