سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مدیتیشن آگاهی

مدیتیشن آگاهی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۱۹ بازدید کنندگان:۷۷۰ نویسنده:قاسم نژاد

مدیتیشن آگاهی (Mindfulness) چیست؟ آگاهی، مراقبه ای است که اساسا شامل تمرکز بر ذهن در زمان حاضر است. مدیتیشن یعنی آگاه بودن از افکار و اعمالی که در حال حاضر انجام می دهید، بدون آنکه در مورد خودتان قضاوت کنید (فکر کنید). پژوهش نشان می دهد که مدیتیشن آگاهی موجب بهبود روان، کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

چگونه مدیتیشن آگاهی (Mindfulness) انجام دهیم:

  • 1) مکانی ساکت و راحت پیدا کنید. روی یک صندلی یا سطح زمین بنشینید و سر، گردن و کمرتان را صاف نگه دارید. توجه داشته باشید که عضلات این قسمت ها را سفت نکنید.
  • 2) سعی کنید افکار مربوط به گذشته و آینده را دور بریزید و در زمان حال بمانید.
  • 3) بر تنفس خود کنترل داشته باشید و روی احساس هوایی که وارد بدن تان می شود و مجددا از آن خارج می شود، تمرکز کنید. بالا و پایین آمدن شکم، هوای وارد شده از سوراخ های بینی و خارج شده از دهان تان را کاملا احساس کنید. به روش تغییر تنفس توجه کنید.( از دم به بازدم)
  • 4) به افکاری که در ذهن می گذرد، نظارت کنید، هر چند برگرفته از نگرانی، ترس، اضطراب یا امیدواری باشد. هنگامی که این افکار به ذهن شما خطور می کند، آنها را سرکوب نکنید، بلکه به آنها توجه کنید. آرام باشید و تنفس را به عنوان لنگر در نظر بگیرید.
  • 5) اگر غرق افکارتان شدید، جایی را (اتفاقی) که ذهن تان را درگیر می کند، بدون قضاوت کردن، در نظر بگیرید و فورا به تنفس تان برگردید. به یاد داشته باشید که در این مواقع نباید به خودتان فشار بیاورید.
  • 6) در زمان مناسب و در اسرع وقت، به مدت یک یا دو دقیقه بشینید، از جایی که قرار گرفته اید، آگاه باشید و سپس به آرامی بلند شوید
برچسب ها: استرس مدیتیشن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha