سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه برای رفتن به باشگاه انگیزه خود را بالا ببریم؟

چگونه برای رفتن به باشگاه انگیزه خود را بالا ببریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۹ بازدید کنندگان:۲۴۶۱ نویسنده:سامان موسوی

آیا به تازگی در باشگاه ورزشی ثبت نام کرده اید ولی برای ادامه کار در باشگاه انگیزه کافی ندارید؟ همانطور که می دانید ثبت نام در باشگاه ورزشی کاری ساده است ولی رفتن به صورت منظم به آنجا چندان ساده نیست.

 

تاکنون چند بار به خاطر کارهای دیگری که داشته اید از رفتن به باشگاه خودداری کرده اید؟ به همین دلیل داشتن انگیزه برای رفتن به باشگاه بسیار مهم است. رفتن منظم به باشگاه علاوه بر اینکه بدن شما را روی فرم نگه می دارد بلکه باعث می شود که استرس و خستگی های ناشی از زندگی روزمره تان نیز به میزان زیادی کاسته شود.


در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی نکاتی بپردازیم که می توانند به شما کمک کنند تا انگیزه تان را برای رفتن به باشگاه بالا نگه دارید:


اگر برایتان امکان پذیر است وسایل جدید ورزشی بخرید

داشتن لباس و وسایل شیک ورزشی می توانند شما را جذاب تر نشان دهند. به همین دلیل این می تواند دلیل خوبی برای باشگاه رفتن شما باشد. اگر توانایی مالی دارید پیشنهاد می کنم که لباس و وسایل ورزشی جدید و همگام با مد روز بخرید، همچنین سعی کنید از رنگ های شاد استفاده کنید. این ها به شما کمک می کنند تا انگیزه تان برای ادامه کار در باشگاه حفظ شود.


از آشنایانتان بخواهید با شما بیایند

رفتن به باشگاه آنهم به تنهایی ممکن است برایتان خسته کننده شود. اما اگر با چند نفر از آشناها و دوستان تان به باشگاه بروید قضیه فرق خواهد کرد. به همین جهت پیشنهاد می کنم برنامه تان را طوری تنظیم کنید که با یکی از دوستان تان به باشگاه بروید و او را یار تمرینی خود قرار دهید.


گوش دادن به موسیقی خوب

گوش دادن به یک موسیقی دلنشین هم می تواند دلیل خوبی برای حفظ انگیزه تان باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که آهنگ های مورد علاقه خود را همراه خود داشته و در حین تمرین کردن به آنها گوش دهید. واقعیت این است که باشگاه ورزشی بهترین مکان برای گوش دادن به موسیقی می باشد. پس سعی کنید با انگیزه بمانید، چون این نیز می تواند دلیل خوبی برای باشگاه رفتن شما باشد.


عوض کردن تمرینات

در صورتی که می خواهید انگیزه خود را حفظ کنید پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه تنها به یک تمرین خاص مشغول نباشید. به جای آن تمریناتی با سبک ها و شکل های متفاوت را امتحان کنید. برای مثال می توانید 2 روز را به انجام تمرینات قدرتی و 2 روز را به انجام تمرینات کاردیو اختصاص دهید. اگر شما یک برنامه‌ی تمرینی داشته باشید و بخواهید اشکال دیگر تمرین را امتحان کنید، برای باشگاه رفتن تحریک خواهید شد.


یک دفتر ثبت داشته باشید

اگر یک دفترچه ثبت همراه خود داشته و کارهایی را که در طول روز انجام می دهید در آن بنویسید به انگیزه شما کمک خواهد کرد. خاطرات و اتفاقات خاصی که در باشگاه روی می دهند را در آن دفترچه بنویسید. تاریخ تمرینتان و زمانی که آن روز در باشگاه سپری کردید و تغییراتی که در بدنتان اتفاق افتاه را بصورت منظم یادداشت کنید. این‌کار به طرز خیلی بالایی به شما انگیزه خواهد بخشید تا دوباره به باشگاه بروید.


داشتن برنامه غذایی متعادل

آیا شما می دانستید که داشتن عادات بد غذایی می توانند خستگی شما را رفع کنند؟ خستگی باعث می شود که احساس سستی و بی حالی داشته باشید. در این حالت به طور طبیعی تمایلی به نادیده گرفتن جلسات تمرینی تان خواهید داشت. پس این خیلی مهم است که یک برنامه‌ی غذایی متعادل را به طور منظم دنبال کنید. می‌توانید برای جلوگیری از خستگی به دو وعده‌ی غذاییتان میوه و سبزیجات هم بیفزایید.


داشتن هدف برای خود

سعی کنید در همان ابتدای رفتن به باشگاه ورزشی برای خود هدفی مانند تناسب اندام و زیبایی تعیین کنید. برای اینکه به هدفتان برسید، ناچار خواهید بود تا بصورت منظم به باشگاه بروید. اگر تصمیم دارید که وزن کم کنید، آنگاه با پروراندن هدف خود در ذهنتان، همیشه پر انرژی و با انگیزه خواهید ماند.

 

برچسب ها: استرس آمادگی جسمانی برنامه ی خواب
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha