سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 کلید تندرستی

7 کلید تندرستی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۶ بازدید کنندگان:۷۲۱ نویسنده:سامان موسوی

یک زندگی سالم بیشتر از داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش است. سلامتی در زندگی در گرو 7 مورد زیر است: جسمی، عاطفی، معنوی، اجتماعی، فکری، شغلی و محیط زیست. در ادامه این مقاله به برسی جداگانه هر مورد می پردازیم.

 

فیزیکی

سلامتی فیزیکی شامل هر چیزی ازجمله خواب کافی و ورزش کافی برای حفظ ترکیب بدن سالم و رژیم غذایی می باشد. بزرگسالان نیازمند 150 دقیقه فعالیت جسمانی در هر هفته و 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز می باشند.

 

 

عاطفی

چقدر استرس خود را مهار می کنید؟ آیا راهی برای آرامش و استراحت سراغ دارید؟ پیدا کردن راه هایی برای کم کردن فشار و ایجاد یک تعادل درونی، یکی از کلید های داشتن سلامتی می باشد.

 

 

معنوی

آیا به آینده امیدوار هستید؟  آیا احساس می کنید که زندگی شما به معنی رسیدن به هدفتان است؟ این ها همه ویژگی های افرادی هستند که دنبال یک زندگی سالم می گردند.

 

 

اجتماعی

آیا با جامعه خود ارتباط دارید؟ آیا دوستان یا خانواده تان از شما حمایت می کنند؟ داشتن روابط نزدیک با افراد می تواند بر روی سلامت و رفاه شما تاثیر داشته باشد.

 

 

فکری

آیا قادر به بیان حکمت درونی خود هستید؟ پیدا کردن یک شغل یا سرگرمی، پاداشی است که به شما کمک می کند که خلق و خوی خود را تقویت سازید.

 

 

شغلی

آیا زندگی می کنید برای کار، یا کار می کنید برای زندگی؟ پیدا کردن تعادل بین کار و سرگرمی می تواند نکته کلیدی در بهبود بهداشت و شرایط شما باشد.

 

 

محیطی

آیا در محله خود احساس امنیت می کنید؟ آیا محیط فیزیکی زندگی شما سالم است یا با آلودگی، دود، و دیگر مواد سمی احاطه شده است. زندگی در یک محیط امن و سالم یک عامل کلیدی در سالم بودن است.

 

دانستن این هفت کلید سلامتی فقط گام اول است. راه دوم این است که دانش خود را به عمل تبدیل کنید. تغییر زندگی شما می تواند ترسناک و طاقت فرسا باشد، پس آن را به تنهایی به عهده نگیرید. منابع زیادی برای کمک به شما در تمام زمینه های سلامتی وجود دارند. یکی از آنها کلنیک کاهش وزن پزشکی است. از دست دادن وزن از طریق رژیم غذایی مناسب و ورزش می تواند به افزایش سلامت روحی و جسمی شما کمک کند.

برچسب ها: استرس آمادگی جسمانی برنامه ی خواب تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha