سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم برای کاهش وزن

نکاتی مهم برای کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۱۱ بازدید کنندگان:۵۲۶ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار انلاین قصد داریم به برسی نکات مهمی بپردازیم که می توانند در کاهش وزن تان مفید عمل کرده و به شما کمک کنند.


 معجزه پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن و سوزاندن کالری می باشد. سعی کنید قبل از غذا خوردن و شروع تمرینات ورزشی تان کمی پیاده روی کنید. البته در صورتی که پیاده روی شما همراه با حرکات ورزشی باشد اثری چند برابر خواهد داشت.
 


استفاده از ماشین پله پیمایی

شما به کمک ماشین پله پیمایی قادر خواهید بود که صدها کالری را در عرض یک ساعت بسوزانید. این دستگاه خیلی بیشتر از تردمیل چربی می سوزاند زیرا بدن را بیشتر به چالش می کشاند. اگر به این وسیله دسترسی ندارید می توانید از با ریتمی منظم از پله ها بالا بروید تا هم چربی هایتان بسوزد و هم عضلات پایتان تقویت شوند.


 30 دقیقه ورزش در طول روز

تلاش کنید که برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید 30 دقیقه از وقت تان را به ورزش کردن اختصاص دهید. این کار بسیار ایده آل بوده و به سلامتی شما کمک زیادی خواهد کرد. در صورتی که نمی توانید پشت سر هم 30 دقیقه ورزش کنید دلسرد و نگران نباشید، به جای آن می توانید این 30 دقیقه را به سه زمان 10 دقیقه ای تنظیم کرده و هر کدام را در زمانی که بیکار هستید انجام دهید.
 


 خوردن غذاهای کم کالری

تا جاییکه برایتان امکان دارد سعی کنید از خوردن غذاهای پر چرب بخصوص برای شام خودداری کنید. برای اینکه وسوسه نشوید که غذاهای پر چرب بخورید سعی کنید که خوراکی های لقمه ای را در دسترس قرار دهید. مثلا می توانید مقداری ذرت یا چوب شور را در کنار کاناپه قرار دهید تا وقتی که در حال تماشای تلویزیون هستید و هوس خوردن چیزی می کنید از آنها بخورید تا اشتهایتان کم شود.
 


داشتن برنامه برای کاهش وزن

سعی کنید فهرستی از اهداف و کارهایی که باید برای کاهش وزن خود انجام دهید را تهیه کنید. برای مثال مصرف غذاهای ساده و فاقد چربی، درست کردن نهار توسط خودتان و ... . باید این فهرست را آخر هر ماه بررسی کرده و آن را بروزرسانی کنید. این کار باعث می شود که از اهداف خود فاصله نگرفته و مطمئن شوید که راه درستی را انتخاب کرده اید.
 


 آشپزی و خرید نکردن در هنگام گرسنه بودن

سعی کنید زمانیکه گرسته هستید آشپزی نکنید زیرا به طور ناخودآگاه دوست دارید غذای بیشتری درست کنید. یا اینکه در صورتیکه گرسنه باشید به فروشگاه مواد غذایی بروید چشم تان به هر چیزی بخورد برای شما لذیذ خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که گرسنه هستید قبل از انجام این کارها یک سیب یا برش لیمو بخورید تا گرسنگی تان رفع شود.
 


اهمیت دادن به عضلات بدن

در صورتیکه عضلاتی قوی داشته باشید راحت تر می توانید چربی های اضافه بدن تان را بسوزانید. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که برای قوی تر کردن عضلات تان تلاش کنید. شما باید به مرور و به صورت تدریجی وزن خود را کاهش دهید تا فشار بیش از حدی به عضلات تان وارد نشود.
 


 آهسته غذا خوردن

افرادی که به سرعت غذا می خورند معمولا حجم بیشتری غذا می خورند. در حالی‌که اگر آهسته غذا بخورید ممکن است در یک سوم زمان صرف شده کالری مورد نیاز دریافت کرده و از خوردن بیش از حد غذا بپرهیزید.


حذف نکردن وعده غذایی

هرگز سعی نکنید که وعده غذایی تان را حذف کنید. اکثر افراد فکر می کنند که اینکار می تواند در روند کاهش وزنشان مفید باشد اما حقیقت کاملا مخالف این است. پیشنهاد می کنم به جای اینکه یک وعده غذایی را به طور کامل حذف کنید غذایی به مقدار کمتر در چندین نوبت بخورید.
 

برچسب ها: پیاده روی چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha