سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

باورهای نادرست در مورد ورزش

باورهای نادرست در مورد ورزش
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۳۱ بازدید کنندگان:۴۵۱ نویسنده:سامان موسوی

در دنیای امروزه با پیشرفت وسایل ارتباطی عقاید زیادی در مورد هر چیز بخصوص ورزش در حال منتشر شدن هستند. در بعضی اوقات تشخیص اینکه کدام عقیده درست است به مشکل بر می خوریم. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم چند باور نادرست در مورد ورزش را که مانع از این می شوند که نتوانید به تناسب اندام برسید را برای شما بازگو کنیم.


نداشتن وقت کافی برای ورزش کردن

یکی از بهانه های اغلب افراد برای ورزش نکردن این است که وقت کافی برای انجام آن را ندارند. در دنیای امروزه افراد مجبور هستند که بیشتر از قبل تلاش کنند تا به اهداف خود برسند. به همین دلیل شاید حتی مجبور باشند که چندین کار را با هم انجام دهند.

ولی اگر از یک دید دیگر به آن توجه کنید خواهید فهمید که ورزش کردن باعث افزایش زمان خواهد شد. زیرا ورزش طول عمر را افزایش می دهد. در صورتیکه روزی فقط نیم ساعت را به ورزش کردن اختصاص دهید می توانید در سال های طلایی زندگی تان پر انرژی بوده و کارهای خود را به خوبی انجام دهید. علاوه بر آن، شما هیچ وقت با کمبود توان و انرژی روبرو نخواهید شد و قادر خواهید بود از بروز بیماریهایی که با بالا رفتن سن ایجاد می شود نیز جلوگیری کنید. ورزش و رژیم غذایی دو جزء مهم در برای شادابی و سلامت در افراد می باشد.


 من چاق هستم و از کودکی متابولیسم بدن من کم بود

بر اساس پژوهش هایی که اخیرا توسط سازمان بهداشت آمریکا انجام شد مشخص شد که تقریبا اکثر انسان ها از متابولیسم متوسطی برخوردار هستند. اما اکثراً چون می بینند که خیلی راحت چاق می شوند، تصور می کنند که بدنشان متابولیسم خوبی ندارد. حقیقت این است که اگر درست غذا بخورند و ورزش کنند، متوجه تغییراتی فوق العاده می شوند.
ناگفته نماند که در مقابل، کسانی هستند که متابولیسم بدن شان پایین بوده و به راحتی چاق می شوند. البته راههای زیادی برای کمک به این افراد هم وجود دارد. البته این افراد نباید توقع داشته باشند که هیکل مانکنی پیدا کنند، اما می توانند حداقل هیکلی متوسط داشته باشند.


ورزش کردن باعث می شود که بدن من مانند بدن سازها شود

ممکن است عده ای دوست نداشته باشند که هیکلشان مانند بدنسازهای حرفه ای به نظر برسد. اما مطمئناً دلتان هم نمی خواهد که هیکلتان مانند هیکل برخی افراد گنده و چاق باشد. اگر من راه هایی را به شما معرفی کنم که از طریق آن بدنسازان حرفه ای چربی بدنشان را به پایین ترین حد می رسانند، متابولیسم بدنشان را افزایش می دهند و به بدن هایشان شکل و فُرم می دهند، چه؟

علاوه بر این، عضله تراکم بیشتری نسبت به چربی داشته و درنتیجه فضای کمتری را خواهد گرفت. در واقع، میزان مساوی ماهیچه، نصف فضای چربی را خواهد گرفت. اصلا تصور نکنید که اگر ماهیچه در اورید فرم بدنتان بد می شود. برعکس خیلی خوش فرم و زیباتر خواهید شد.


وقتی به درستی غذا بخورم دیگر نیازی به ورزش کردن ندارم

این باور کاملا اشتباه است. تغذیه و ورزش مکمل هم بوده و باید همراه هم باشند تا بتوانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. فکر نکنید اگر کم غذا بخورید، خوش هیکل می مانید. باید بدانید که اگر کالری لازم برای بدن به آن نرسد، بدن به دو چیز پناه می برد: یکی ماهیچه ها و یکی چربی ها. متاسفانه، برای بدن آسانتر است که سراغ ماهیچه ها برود و آن ها را از بین ببرد. به همین خاطر است که اکثر رژیم های غذایی مدت زمانی طولانی به طول می انجامد. چون مردم میزان کالری مصرف خود را به پایین تر از حد معمول میرسانند، بدن نیز برای جبران به ماهیچه ها پناه می برد و متابولیسم بدن به این طریق کاهش می یابد. به همین خاطر معمولاً رژیم گرفتن کاری بسیار دشوار است.


مدتی ورزش خواهم کرد، بعد آن را کنار می گذارم

حتی در صورتی که به این عادت نگرفته باشید که با رژیم غذایی مناسبی ورزش بکنید نگران نباشید، زیرا هر زمانی که مایل باشید می توانید شروع کرده و بدن خود را به آن عادت دهید. همه ی ما در طول روز کارهایی را انجام می دهیم که برای ما به شکل عادت درآمده است: دوش گرفتن، صبحانه خوردن، سر کار رفتن و ....چرا نباید ورزش را نیز جزئی از این عادت ها درآوریم؟ چرا نباید زمانی را هرچند اندک به ورزش کردن اختصاص دهیم و این کار را پیوسته و هر روز انجام دهیم و به هیچ وجه آن را کنار نگذاریم.

با انجام این کارهای تغییرات بزرگی در زندگی شما اتفاق افتاده و شما هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی بهبود خواهید یافت و خواهید دید که ارزشش را دارد که زمانی را در روز به ورزش کردن اختصاص دهید. مطمئن باشید این هم خیلی زود، مثل غذا خوردن، جزء عادت هایتان درمی آید.


این افکار و تصورات غلط از نظر من خیلی متداول هستند. سالهای سال است که با مردم سر و کار دارم و این حرف ها را شنیده ام. اما بهتر است بدانید که این تصورات اشتباه فقط شما را از رسیدن به آن هیکل دلخواه که در نظر دارید دور می کند و هیچ فایده دیگری برای شما ندارند. پس از همین امروز شروع کرده و این تصورات را دور بریزید.
 

برچسب ها: ورزش ورزشکاران آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha