سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

در درگیری و دعواهای خیابانی چکار کنیم؟

در درگیری و دعواهای خیابانی چکار کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۲ بازدید کنندگان:۸۰۱ نویسنده:سامان موسوی

درگیری های خیابانی اغلب در مواقعی اتفاق می افتند که انتظارش را ندارید. ازجمله عواملی که موجب بوجود آمدن دعواهای خیابانی می شوند می توان به مواردی همچون فقر، بیماری های روانی، مشکلات اجتماعی و انحرافات اخلاقی اشاره کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم هرآنچه که شما در درگیری های خیابانی به آن نیاز دارید را بدون پرده به شما گفته و شما برای برای مقابله با آن آماده کنیم.


بگذارید با شما رک باشم

ازجمله عوامل شایع در به وجود آمدن درگیری های خیابانی، تجاوز به حقوق شخصی یا دزدیدن امول شما می باشند. در اینگونه شرایط احتمال بوجود آمدن درگیری بین دو نفر افزایش خواهد یافت. آنچه در این مطلب گفته می شود برای آگاهی عمومی رزمی کارانی است که در مرحله حرفه ای و یا نزدیک به حرفه ای از نظر دانستن و شیوه اعمال تکنیک ها هستند.  اما به صورت یک توصیه عمومی خطاب به همگان باید گفت فرار یکی از بهترین راه حل ها است! ! در اینگونه مواقع به دلیل تحریک شدید سیستم اعصاب مرکزی و بالا رفتن میان ترشح آدرنالین شما قادر خواهید بود تا مثل یک دونده حرفه ای موقعیت را ترک کنید.
در این گونه شرایط یک قانون نانوشته وجود دارد که اکثر مبارزان و رزمی کاران حرفه ای آن را خوب می دانند و آن این است که باید از یک فرد ناشی بیشتر از یک فرد حرفه ای ترسید. ممکن است که مهارت کافی را نداشته باشید، نتوانید اعصاب خود را کنترل کنید یا اینکه نتوانید آموخته های خود را به بهترین شیوه بکار ببرید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم که در چنین شرایطی غرور خود را کنار گذاشته و از منطقه خطر دور شوید.


یک نکته طلایی

درگیری های خیابانی از هیچ قانونی پیروی نمی کنند و ممکن است به صورت چند  نفر به یک نفر صورت بگیرد. در اینگونه شرایط محلی که در آن ایستاده اید بسیار مهم است. در صورتیکه شما را محاصره کردند باید در جایی مستقر شوید که حداقل خطر شما را تهدید کند. تلاش کنید پشت سر خود را خاله نگه دارید تا حواص تان کمتر پرت شود. طوری بچرخید که پشتر سرتان خالی بماند. مثلا پشت تان رو به دیوار باشد.


حواستان جمع باشد

همانطور که قبلا گفتم مبارزه خیابانی از هیچ قانونی تبعیت نمی کند، به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم که واقع بین باشید و بفهمید که دعوای خیابانی مانند مبارزه در رینگ نمی باشد که همه حرکات رزمی کاران باید بر اساس قوانین باشد. مثلا اگر یکی از مهاجمین را به زمین بیاندازید و بر روی زدن او تمرکز کنید ممکن است که توسط دیگر مهاجمین از پشت مورد حمله قرار بگیرید.
شما نباید مانند سیستم امتیاز گیری در مسابقات رسمی عمل کنید. مثلا در مسابقات رسمی لگد زدن به سر امتیاز دارد. اما اگر در مبارزه خیابانی پای خود را زیاد بلند کنید ممکن است که شما را هل داده و تعادل تان را به هم بزنند. به همین دلیل سعی کنید ضرباتی که با پا می زنید رو به پایین باشد. در درگیری های خیابانی به دلیل واکنش های عصبی و ترشح هورمون ها افراد وحشی تر، درنده خو تر و نترس تر خواهند شد.

 

درگیری خیابانی


اجرای ضربات

ضرباتی که می زنید باید کار ساز باشند. به همین دلیل باید آنها را به جاهای حساس بدن بزنید. شما وقت آن را ندارید که مانند مبارزه های رزمی شروع به مشت زدن به سینه حریف کرده و سپس به دیگر جاها ضربه بزنید. در درگیری های خیابانی اوضاع فرق می کند. ضرباتی که می زنید باید به زانو، چشم، گلو، بینی و ترقوه اصابت کنند. ضربات پایی که می زنید باید به پایین کمر حریف بزنید تا همه قدرت در اجرای آن اعمال شود.


مجهز بودن مهاجم به سلاح

نکاتی که تا اینجا به شما گفتم فقط مربوط به درگیری های ساده بود. در صورتیکه مهاجم همراه خود سلاح سرد داشته باشد کار پیچیده تر خواهد شد. در اینگونه شرایط باید کاملا مرابق بوده و حرکات خود را با برنامه ریزی انجام دهید. در این گونه شرایط شما باید فرق واکنش نشان دادن در مقابل چاقوی بلند با چاقوی کوتاه را بدانید. همیشه ضعیف ترین فرد و یا نزدیک ترین شخص به شما در اولویت قرار دارند که باید با آنها مقابله کرده و خلع سلاح کنید. هر دو دستش را پشت سرش با تکنیک قفل، بسته و نگهدارید و او را سپر خود کنید، به این وسیله حلقه محاصره شکسته شده است ، سپس آن فرد را که گرفته اید با هر آنچه که در توان دارید به سمتی که افراد بیشتری ایستاده اند هل دهید و با تمام توان از شکستگی حلقه محاصره  فرار کنید.
در صورتیکه حرفه ای تر هستید و می تواند با سلاحی که گرفته اید خوب کار کنید می توانید بیشتر ریسک کرده و پس از خلع سلاح کردن او با استفاده از سلاحی که در دست گرفته اید از خود دفاع کنید. اینکار به مهارت های شما بستگی دارد. اگر واقعا به خود اطمینان دارید می توانید این کار را انجام دهید وگرنه توصیه می کنم که هر چه سریع تر فرار کنید.
یکی از کارهای دیگری که می توانید انجام دهید این است که با حداکثر قدرت خود به پنجه پای مهاجم لگد زده و آن را بکوبید. در این صورت او از شدت درد تمرکز خود را برای سه الی چهار شماره از دست می دهد، بدون فوت وقت با زانو یا ساق پا یک ضربه شدید به منطقه کاپ بزنید، در این حالت مهاجم کاملا خمیده می شود، حالا با هردو دست خود یک هل محکم به قسمت پهلو های او بدهید و شک نکید که می افتد، حالا باید فرار کنید! چون حلقه محاصره را شکسته و راه خروج ایجاد کرده اید .
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha