سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تبدیل به یک مبارزه تکواندو در المپیک شویم؟

چگونه تبدیل به یک مبارزه تکواندو در المپیک شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۳ بازدید کنندگان:۸۳۲ نویسنده:سامان موسوی

تکواندو یکی از ورزش های محبوب می باشد که از سال 1988 در بازی های المپیک قرار داده شد و به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته و به رسمیت شناخته شد. تبدیل شدن به یک قهرمان المپیک در هنر رزمی کره ای مستلزم داشتن مراقبت شدید، تسلط بر تکنیک ها، پشتکار در تمرین ها و غالبا مبارزه می باشد. با استفاده از نکات زیر می توانید که تکواندو را به صورت حرفه ای یاد گرفته و برای بازی های المپیک تلاش کنید.


ثبت نام در کلاس تکواندو

 

کلاس تکواندو


باشگاه تکواندویی که اصول و سبک مربوط به المپیک را می آموزد پیدا کنید. توجه داشته باشید که کلاسی که انتخاب می کنید توسط کمیته بین المللی المپیک به رسمیت شناخته شده باشد و مجوزهای لازم از دیگر سازمان ها را نیز دارا باشد. همچنین بهتر است که سوابق مربوط به مربی های آن باشگاه را پیدا کرده و آنها را مورد ارزیابی قرار دهید.


تعیین دسته وزن خود

 

مبارزه تکواندو


فدراسیون جهانی تکواندو (WTF) 8 دسته وزن را برای زنان و مردان تعیین کرده است. رتبه بندی WTF به 8 دسته شکسته می شود: 4 دسته برای بخش مردان و 4 دسته برای بخش زنان. شما می توانید با مراجعه به وبسایت WTF دسته وزن خود را پیدا کنید.

•    دسته های وزن برای جوانان متفاوت است، برای درک بهتر به وبسایت فدراسیون بین المللی مراجعه کنید.


یاد گرفتن روش حمله

 

حمله در تکواندو


در اینجا 3 نوع روش پیشرفته حمله وجود دارد. هر کدام از تکنیک ها نیازمند داشتن وضعیت فیزیکی قوی، انعطاف پذیری، قدرت، هماهنگی، چابکی و واکنش سریع می باشند. باید بسته به شرایطی که در آن قرار دارید بهترین نوع را انتخاب کنید. این تکنیک ها عبارتنداز:

•    حمله مستقیم: در اینجا 3 نوع حمله مستقیم وجود دارد، حمله در محل، حمله متمایل و حمله کشویی. شما باید یکی از آنها را بسته به فاصله و موضع حریف خود انتخاب کنید.
•    حمله غیر مستقیم: 3 نوع حمله غیر مستقیم وجود دارد، برش، وانمود کردن و استفاده از پا. این نوع حمله حریفتان را گمراه می کند.
•    ضد حمله: ضد حملات به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. این نوع حملات باید سریع انجام شده و با استفاده از آن حریف خود را غافلگیر کنید.


تمرین منظم

 

تمرین تکواندو


هرچه بیشتر در مورد تمرینات تکواندو سخت کوش تر باشید از آن نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای رسیدن به سطح حرفه ای، باید حداقل 20 ساعت در هفته را به تمرین تکواندو بپردازید.


پوشش مناسب

 

لباس تکواندو


مطمئن شوید که به طور کامل به محافظ مناسب مجهز شده اید. مبارزه بدون پوشش مناسب ممکن است منجر به آسیب دیدگی شما شود. این پوشش ها شامل محافظ تنه، محافظ سر، محافظ کشاله ران، محافظ ساق پا، محافظ دست و یک دهانگیر می باشد.


پیدا کردن یک مربی

 

مربی تکواندو


مربی می تواند به شما کمک کند تا مهارت خود را بهبود ببخشید و در عین حال، حضور او باعث انگیزه و قوت قلب شما می باشد. به همین دلیل بهتر است که برای انتخاب یک مربی خوب وسواس به خرج دهید و کسی که انتخاب می کنید دارای تخصص کافی باشد که بتواند به شما کمک کند.


خواب به اندازه کافی

 

یادگیری تکواندو


آموزش تکواندو فقط شامل انجام تمرینات فیزیکی نمی باشد، به عنوان مثال بدست آوردن مقدار کافی خواب. شرکت کننده های بازی های المپیک به طور متوسط 8 ساعت در شبانه روز می خوابند. علاوه بر این، یک چرت نیم ساعته در بعد ازظهر به شما کمک می کند که انرژی خود را بازیابید.


حفظ یک رژیم غذایی سالم

 

رژیم غذایی تکواندو


عادت های غذایی فعلی خود را برسی کرده و ببینید که آیا این عادات غذایی می توانند به شما برای رسیدن به هدف تان کمک کنند. برای مثال، اگر هدف شما این است که وزن خود را کاهش دهید بهتر است که از مواد غذایی که کالری کمتری دارند تغذیه کنید. سعی کنید برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا با توجه به نیازهای شما یک برنامه غذایی مناسب برای شما تهیه کند.


انجام دادن روال ورزشی متفاوت

 

تمرینات ورزشی


درحالیکه مبارزه و تمرین تکنیک های تکواندو بخش مهمی از آموزش تکواندو برای رسیدن به سطح المپیک می باشند باید زمانی را صرف کار بر روی قدرت هسته ای و انعطاف پذیری خود بکنید. این زمینه های باید متناسب با علایق شخصی شما باشند.

•    با ثبت نام در کلاس های یوگا می توانید هم از مزایای روانی و هم از مزایای جسمانی آن بهره ببرید.


آماده سازی ذهنی

 

مسابقات تکواندو


گذشته از تمرینات بدنی، ورزشکاران المپیک باید خود را از لحاظ روانی برای مسابقات آماده کنند. می توانید یک شعار را که به شما انگیزه می دهد قبل از ورود به زمین مسابقه بخوانید تا از هدف اصلی منحرف نشوید. ورزشکاران المپیک روال آماده سازی جسمی و ذهنی را به صورت مشترک با هم یاد می گیرند.
 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha