سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یوگا چه نقشی در کاهش وزن دارد؟

یوگا چه نقشی در کاهش وزن دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۴ بازدید کنندگان:۳۸۶ نویسنده:سامان موسوی

همانطور که می دانید شما قادر خواهید بود که با انجام یوگا به طور متوالی و پیوسته وزن خود را کاهش دهید ولی در عین حال افزودن یوگا به برنامه تمرینی خود، کاهش وزن تان را تضمین نمی کنید. پاسخ این سوال که آیا شما با یوگا وزن کم می کنید به میزان کالری مصرف شده و سوزانده شده شما در طول روز بستگی دارد.
در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی نقش یوگا در تناسب اندام بپردازیم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر ویدیوهای آموزشی در مورد یوگا را از این قسمت سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.


چه مقدار کالری با انجام یوگا سوزانده خواهد شد؟


اینکه شما با انجام یوگا چه مقدار کالری خواهید سوزاند به وزن و مدت زمانی که تمرین را انجام می دهید وابسته است. در صورتیکه وزن شما 60 کیلوگرم باشد حدود 120 کالری و اگر 85 کیلو باشد 178 کالری در 30 دقیقه تمرین یوگا خواهید سوزاند. در صورتیکه مدت زمان تمرین خود را یک ساعت بیشتر کنید مقدار کالری سوزانده شده نیز افزایش خواهد یافت. در عین خال اگر کالری مصرفی تان ثابت بود باید کم کم شروع به کاهش وزن کنید.


چه مقدار کالری برای کاعش وزن نیاز دارید؟


تعداد کالری دریافت شده به اندازه کالری سوزانده شده با ورزش یوگا مهم است.جهت اینکه کاهش وزن تان موثرتر باشد باید بیشتر از مقدار مصرفی کالری خود آن را بسوزانید. انجمن بهداشت و درمان آمریکا طی تحقیقی که انجام داد اعلام کرد که مقدار مجاز برای کاهش وزن در یک هفته نیم کیلوگرم است. شما می توانید با سوزاندن 500 کالری بیش از آنچه که در روز می خورید به این هدف برسید. راه دیگر این است که مثلا مقدار کالری مصرفی خود را به اندازه 200 کالری افزایش داده و با ورزش یوگا 300 کالری در یک ساعت بسوزانید تا موفق شوید که حدود نیم کیلوگرم در هفته وزن کم کنید.


یوگا در برابر سایر تمرینات


در عین اینکه شما قادر هستید که با انجام تمرینات یوگا و کنترل کالری مصرفی خود وزن کم کنید اما ورزش های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک خواهد کرد که کالری بیشتر و سریعتری بسوزانید. انجمن سلامت آمریکا در این مورد می گوید: کسی که 70 کیلوگرم وزن داشته باشد با نیم ساعت تمرین یوگا حدود 149 کالری می سوزاند. با اینحال فقط به این خاطر که شما تمریناتی با کالری سوزی بیشتر انجام می دهید، به این معنا نیست که وزن بیشتری از دست خواهید داد، مخصوصا اگر کالری بسیار زیادی می خورید.


چه تمریناتی برای کاهش وزن مناسب هستند؟

برای اینکه کاهش وزن شما ایده آل باشد و به طور دائمی به تناسب اندام برسید بهترین کار این است که یک روال تمرینی را انتخاب کرده و به انجام آن پایبند باشید. در صورتیکه تمایل دارید که یوگا را در برنامه کاهش وزن و تناسب اندام خود بگنجانید باید برنامه را انتخاب کنید که در آینده نیز بتوانید بر آن پایبند باشید.
در صورتیکه می خواهید یوگا را وارد برنامه ی کاهش وزنتان کنید، اما برنامه تمرینی تان را بطور منظم تغییر دهید تا انواع تمرینات قلبی عروقی و تمرینات قدرتی را در بر گیرد. انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کند که برای کاهش وزن موثر، روزانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تمرین ایروبیک با شدت متوسط انجام دهید و حداقل دو بار درهفته در تمرینات قدرتی شرکت کنید.


کنترل کالری مصرفی

می توان گفت که کلیدی ترین عنصر در کاهش وزن شما این است که میزان کالری مصرف شده خود را کاهش دهید. استراتژی هایی که به کنترل کالری کمک می کنند، عبارتند از نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی، خوردن مقدار زیادی سبزیجات با هر وعده غذایی، داشتن یک روزنگار غذایی و افزایش مصرف مواد غذایی سالم و غنی از پروتئین مانند سفیده تخم مرغ، سینه مرغ کبابی، غذاهای دریایی، گوشت گاو بسیار کم چرب، شیر کم چرب یا شیر سویا، ماست بدون چربی، پنیر کم چرب و حبوبات.
 

برچسب ها: یوگا سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha