سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تای چی را انجام دهیم؟

چگونه تای چی را انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۳ بازدید کنندگان:۲۸۹۳ نویسنده:سامان موسوی

تای چی چوان (Taijiquan) یک هنر رزمی باستانی چینی می باشد که دارای مزایای زیادی در بعد جسمانی و معنوی دارد. این ورزش غیر رقابتی، نرم و در کل آهسته می باشد. برخلاف مفهوم غربی از "بدون درد، بدون افزایش" یک ساعت ورزش تای چی کالری بیشتری می سوزاند تا یک ساعت اسکی کردن در سراشیبی. اما این فقط یکی از مزایای زیاد آن است. ازجمله مزایای بارز تای چی می توان به افزایش انعطاف پذیری، افزایش قدرت، اگاهی و تمرکز ذهنی اشاره کرد. همچنین تای چی برای سلامت روح و روان نیز بسیار موثر است.


گرم کردن با تنفس و تمرکز


بخش بزرگی از هر هنر رزمی تمرکز گرفتن ذهن می باشد. شما می توانید با تمرکز بر روی تای چی و زدن ضربات آرام و ملایم خود را گرم کرده و همچنین تمرکزتان را بهبود ببخشید:

 

گرم کردن در تای چی


•    پاهایتان را به اندازه عرض شانه خود باز کنید.
•    دست خود را بر روی قسمت پایینی شکم (چند سانتی متر زیر ناف) گذاشته و به آرامی فشار دهید.
•    به آرامی از طریق بینی خود تنفس کنید. اگر حرکتی در این قسمت شکم احساس نمی کنید کمی بیشتر آن را فشار دهید.


ریشه خود


یکی از مفاهیم اصلی تای چی "ریشه" است. ریشه ها در حال رشد از زیر پای شما هستند. شما بخشی از زمین هستید، به همین جهت هرگز تعادل، تمرکز و یا محور خود را از دست نخواهید داد. اندام خود را مانند شاخه و برگ درختان رها کنید، هرگز برای ترس یا نگرانی مردد نشوید.

 

تای چی


•    این بدان معنا نیست که پاهای شما سفت هستند. دقیقا برعکس این مورد است. فقط ریشه ها را زیر پای خود تصور کنید. این به شما این امکان را می دهد که آزادانه حرکت کرده و سقوط نکنید. شما به عنوان بخشی از جهان طبیعی شناخته خواهید شد.


در مورد مواضع خود فکر کنید

تای چی مواضع محدودی دارد که می توانید آنها را انجام دهید. معمولا هر سبک به نفع یک فرم خاص است. در اینجا اصول اولیه را مختصر و مفید توضیح خواهیم داد.

 

حرکات تای چی


•    سبک قاب کوچک: این سبک (معمولا نسخه های Wu یا Hao) خیلی گران نیستند. این موضع بر روی انرژی درونی درست تمرکز کرده و به شکل حرکات و انتقال های درست می باشد.
•    سبک قاب بزرگ: سبک قاب بزرگ (Chen و Yang) دارای مواضع پایین بالا، حالت دراماتیک و بازوهای نوسانی می باشد. این سبک بر روی موقعیت صحیح بدن و تنظیم انرژی آن تاکید می کند.
•    سبک قاب متوسط: سبک قاب متوسط چیزی مابین قاب کوچک و قاب بزرگ می باشد. اگر سوال خاصی دارید از مربی خود بپرسید.


آزمایش کردن سبک های مختلف


از آنجا که تمام انواع تای چی خوب است مهم است که جای نگرانی زیادی نداشته باشید و بتوانید سبک خود را انتخاب کنید.  اما زمانیکه شما در جهان غوطه ور هستید دوست دارید که بعضی از چیزها را امتحان کنید. در اینجا به صورت مختصر و مفید آنها را توضیح می دهیم:

 

آموزش تای چی


•    سبک چن مخلوطی از سرعت، حرکات کند و سپس انفجاری است. این می تواند برای مبتدی ها دشوار باشد.
•    سبک یانگ محبوب ترین سبک تای چی است. در این سبک سرعت ثابت بوده و همانطور که در بالا ذکر شد از حرکات قاب بزرگ استفاده می کند.
•    در Wu تقریبا حرکات میکروسکوپی هستند که باعث می شود راحت تر انجام شوند. اما تمرکز بر روی جریان قوی انرژی مشکل است و حرکات تحت فشار انجام می شوند. همچنین حرکات آن بسیار آرام و سنجیده هستند.
•    سبک Hao به طور گسترده ای گسترش نیافته است. احتمال کمی وجود دارد که معلمی پیدا کنید که به تدریس این سبک بپردازد.
 

برچسپ ها :
آموزش تای چی تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha