سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات مهمی که باید در دفاع شخصی رعایت کنید

نکات مهمی که باید در دفاع شخصی رعایت کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲ بازدید کنندگان:۵۴۳ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به برسی نکات مهمی بپردازیم که هر کسی که بخواهد از خود دفاع کند آنها را بداند.1- بهترین کار این است که احتیاط کرده و تا می توانید از درگیری خیابانی پرهیز کنید. زیرا هیچ نفعی برای شما نداشته و در آخر منجر به مصدومیت یکی از طرفین می شود. به همین دلیل  توصیه می کنیم که با آرامش خاطر با طرف مقابل صحبت کنید تا او را از برخورد فیزیکی منصرف کنید. اگر لازم است از پول و چیزهایی که دارید بگذرید تا از آن موقعیت خلاص شوید.

2- شما باید همیشه آگاه باشید و نسبت به اتفاقاتی که در اطرافتان می افتند هوشیار و مراقب باشید چراکه بیشتر درگیری های خیابانی بصورت ناگهانی و غیر منتظره روی خواهند داد. پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید از اماکن و خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد عبور کنید و از رفتن به کوچه های خلوت پرهیز کنید. سعی کنید که نسبت به اطرافتان کنجکاو و حساس بوده و از گوش تان برای بررسی اتفاقاتی که در اطرافتان روی می دهند استفاده کنید. هر چند دقیقه یکبار اطراف خود را با آرامش کنترل کنید مثلا پشت ویترین یک بوتیک بایستید و مطمئن شوید کسی دنبالتان نیست، مراقب افرادی که می آیند به سمت شما تا سوالی بپرسند باشید اگر کیفی در دست دارید روی شانه ای بیندازید که سمت پیاده رو قرار گرفته است.

3- شما باید همیشه آمادگی مقابله با درگیری های ناگهانی را داشته باشید و آگاهانه عمل کنید.

4- وقتی که وارد درگیری شدید کاری کنید که پشت تان به دیوار باشد تا حداقل از اینکه از پشت به شما حمله نمی کنند مطمئن شوید. البته مراقب باشید که خودتان را در کنج دیوار قرار ندهید چون این کار بسیار خطرناک است.

5- هنگام درگیری تلاش کنید تا از تکنیک های ساده و پایه ای استفاده کنید و سعی در انجام تکنیک های پیشرفته و زیبا نداشته باشید چراکه اکثر آنان فقط جنبه نمایشی دارند. حتی اگر لازم شد می توانید حریف تان را گاز بگیرید.

6- اینکه شما یک انسان متمدن هستید را فراموش کرده و به یاد داشته باشید که هیچ قانون خاصی در درگیری ها وجود ندارد و ممکن است که طرف مقابل از تکنیک هایی مانند حمله با سر و زانو که در مسابقات رسمی ممنوع است استفاده کند، چراکه این تکنیک ها در درگیری ها کاربردی و موثر هستند.

7- اگر می خواهید تصمیم مناسبی بگیرید سعی کنید قبل از انجام هر کاری حریف تان را از نظر موارد زیر ارزیابی کنید:
-    قد
-    چابکی
-    قدرت بدنی
-    شجاعت
-    وزن
 
 8- کاری کنید که همیشه یک راه فرار برای تان وجود داشته باشد. سعی کنید این کار را هم برای خود و هم برای حریفتان انجام دهید یعنی راه فراری برای هر دو شما وجود داشته باشد. به خاطر داشته باشید حتی ناتوان ترین افراد هم اگر راه فراری نداشته باشند می توانند برای شما خطرآفرین باشند پس شما با این کار خیلی عاقلانه از خطر دوری جسته اید.

9- شما باید هوشیار باشید و ابتکار عمل را در دست بگیرید و بدانید که چه زمانی مشاجرات لفظی تان منجر به درگیری فیزیکی خواهند شد. شما همیشه باید خط قرمزی برای خود تعریف کنید و اجازه ندهید که کسی از آن عبور کند.

10- پس از آنکه درگیری به پایان رسید شما باید همچنان در حالت آماده باش قرار داشته باشید و هر لحظه انتظار یک حمله دیگر از جانب حریف مغلوب شده تان را داشته باشید چرا که او امکان دارد در نهایت عصبانیت به شما حمله کند. به همین دلیل توصیه می کنیم که فورا صحنه درگیری را ترک کرده و از محل مورد نظر فاصله بگیرید.

 شما باید نقاط حیاتی بدن را بشناسید تا بتوانید از خود بهتر محافظت کنید و آگاهانه تر به حریف حمله کنید تا با کمترین آسیب او را مغلوب خود کنید.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha