سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تکنیک های تمدد اعصاب

تکنیک های تمدد اعصاب
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۴/۲۰ بازدید کنندگان:۲۰۱۸ نویسنده:سامان موسوی

تکنیک های تمدد اعصاب می توانند نشانه های استرس را کاهش دهند و به شما کمک کنند که از زندگی خود لذت ببرید به خصوص اگر بیماری خاصی دارید. این تکنیک های آرامش درمانی را می توانید خودتان به تنهایی انجام دهید.

تکنینک های تمدد اعصاب (تکنیک های آرامش درمانی) راه بسیار خوبی برای کمک کردن در مدیریت استرس هستند.  آرامش یک فرایند است که باعث کاهش اثرات استرس بر ذهن و بدن شما می باشد. تکنیک های تمدد اعصاب به شما کمک می کنند که با استرس روزمره مربوط به مشکلات سلامتی مختلف ازجمله سرطان و دردها مبارزه کنید.

این که آیا استرس شما به طور فزاینده ای از کنترل خارج شده و یا در حال خارج شدن است می توانید با بهره گیری از تکنیک های تمدد اعصاب آن را درمان کنید. آموزش تکنیک های تمدد اعصاباولیهآساناست. شما می توانید از همین الان برای آنکه زندگی آرامی داشته باشید و از استرس به دور باشید شروع به یادگیری تکنیک هایی برای آرامش اعصاب شوید.

 

مزایای استفادهازتکنیک های تمدد اعصاب

هنگامی که در زندگی خود با مسولیت های متعدد مواجه می شوید تکنیک های تمدد اعصاب می توانند بهترین کمک را به شما برسانند. این تکنیک ها فواید زیادی برای سلامتی و آرامش شما دارند.

تمرین تکنیک های تمدد اعصاب می توانند نشانه های استرس را کاهش می دهد:

·         کاهش ضربان قلب

·         کاهش فشار خون

·         کاهش سرعت تنفس شما

·         افزایش جریان خون به عضلاتبزرگ

·         کاهش تنش عضلانیو دردمزمن

·         بهبود غلظت

·         کاهش عصبانیت و خستگی

·         بالا بردن اعتماد به نفس برای رسیدگی به مشکلات

برای آنکه از تکنیک های تمدد اعصاب بهترین بهره با ببرید، آن را همراه با دیگر روش های مقابله با استرس ازجمله: ورزش کافی، خواب کافی و دستیابی به حمایت خانواده و دوستان بکار ببندید تا بهترین نتیجه عایدتان شود.

 

انواع تکنیک های تمدد اعصاب

با بهره گیری از بهداشت حرفه ای و پزشکان طب مکمل می توان تکنیک های آرامش اعصاب را یاد گرفت. به طور کلی، تکنیک های تمدد اعصاب شامل: متمرکز کردن دوباره خود، توجه به چیزهایی که باعث آرامش شما می شوند و افزایش آگاهی از بدن خود هستند. این مهم نیست که شما چه تکنیکی برای آرامش خود انتخاب می کنید بلکه آنچه مهم است این استکهشما سعی می کنید برای بدست آوردن آرامش تمرین کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

چندین نوع اصلی از تکنیک های تمدد اعصاب وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         آرامش خودزا: خودزا به معنی چیزی است که از درون شما می آید.  دراین روش آرامسازی، شما با استفاده از تصاویر بصری و اگاهی از بدن خود به آرامشی نسبی دست خواهید یافت. شما می توانید جملات و نظرات خود را در ذهن تان مرور کنید تا به حالتی از آرامش برسید و دلی آرام داشته باشید و تنش های عصلانی شما کاهش یابند. شما ممکن است در یک محیط آرام و بدون تنش، بر روی تمرکز خود کنترل داشته باشید ، تنفسی آرام بخش داشته باشید، ضربان قلبتان کاهش یابد و احساس های مختلف فیزیکی، مانند استراحت دادن به دست و پاها داشته باشید.

 

·         شل کردن ماهیچه ها: در این تکنیک آرامش، ماهیچه ها و عصلات خود را به آرامی سفت و شل می کنید. این کار به شما کمک می کند که بر روی اختلاف بین  تنش های عصلانی و تمدد اعصاب تمرکز داشته باشید. احساسات جسمی و فیزیکی شما آگاهتر می شوند. یکی دیگر از روش های آرامش عضلانی آن است که عضلات خود از انگشت های پا گرفته تا گردن خود را به آرامی و به تدریج سفت و شل کنید. شما همچنین می توانید این کار را از گردن شروع کرده و به انگشت های پا برسید. ماهیچه های خود را برای حداقل پنج ثانیه و سپس به مدت 30 ثانیهشل کنید و تکرار کنید.

 

·         تجسم کردن:در این تکنیک تمدد اعصاب، شما با استفاده از تصورات خود می توانید تصاویر ذهنی آرام بخش تولید کرده و به آرامش اعصاب برسید. در طول تجسم کردن سعی کنید تا جایی که می توانید از بیشتر حواص خود ازجمله : بویایی، دیداری، شنیداری و لامسه استفاده کنید. برای مثال می توانید خود را در بر روی یک کشتی در اقیانوس تصور کرده و چیزهایی مانند بوی آب نمک، صدای امواج و گرمای خورشید را بر روی بدن خود تصور کنید. ممکن است شما بخواهید در یک مکان آرام دراز بکشید و چشمتان را ببندید و مشغول تصورات خود باشید.

 

 

سایر تکنیک های تمدد اعصاب عبارتند از:

·         هیپنوتیزم

·         ماساژ

·         مدیتیشن

·         تای چی

·         یوگا

 

تمرین تکنیک های تمدد اعصاب:

همانطور که تکنیک های تمدد اعصاب را یاد می گیرید شما از تنش های عضلانی و سایر احساسات فیزیکی استرس آگاه تر می شوید. هنگامی که به شما استرس وارد می شود می توانید با استفاده از تمرینات آرامش اعصاب استرس خود را کنترل کرده و بر آن غلبه کنید. این کار باعث می شود که استرس وارد شده از کنترل شما خارج نشود.

به یاد داشته باشید که تکنیک های تمدد اعصاب مهارت هستند.و با هر مهارت، توانایی خود را برای استراحت را با استفاده از تمرینات تمدد اعصاب بهبود می بخشید. صبور باشید و اجازه ندهید که تلاش برای تمرین تکنیک های تمدد اعصاب به یکی از عوامل استرس زا تبدیل شود. اگر از یکی از روش های تمدد اعصاب استفاده می کنید و به نتیجه ای نرسیدید یکی دیگر  از تمزینات را انتخاب کنید. اگر در هیچ یک از روش ها برای کاهش استرس به نتیجه نرسیدید بهتر است که به یک روانشناس مراجعه کنید و در مورد گزینه های دیگر صحبت کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که برخی از مردم، به خصوص کسانی که با مسائل روانی جدی و سابقه استعمال مواد مخدر روبرو هستند ممکن است در برخی از تکنیک های تمدد اعصاب احساس ناراحتی کنند.

برچسب ها: استرس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha