سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یوگای تناسب اندام را انجام دهیم

چگونه یوگای تناسب اندام را انجام دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۲ بازدید کنندگان:۳۲۳۱ نویسنده:سامان موسوی


مزایای سلامتی جسمانی و روانی یوگا شناخته شده هستند. یوگا روالی را فراهم می کند که در آن شما می توانید به وسیله تمرکز بر تنفس و آرام کردن تمام عضلات مدیتین کنید.  اما یکی دیگر از فواید یوگا این است که می تواند راه بسیار خوبی برای تناسب اندام و همچنین جلوگیری از اضافه وزن شما در آینده باشد. این کار به سلامت شما نیز کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه انجام یوگا برای بدست آوردن تناسب اندام را به شما آموزش دهیم.


تمرین یوگا به وسیله قسمتی از برنامه تناسب اندام

 

تمرین یوگا


بزرگسالان به طور متوسط نیاز به 150 دقیقه تمرین هوازی به اضافه تمرین تقویت عضلات برای آمادگی جسمانی دارند. فعالیت های هوازی متوسط شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و شنا می باشد. یوگا ترکیبی از تمرینات قدرتی فیزیکی با تنفس و تمرینات کششی است، پس کاملا ورزشی هوازی نیست.
•    سعی کنید از یوگا و چند تمرین تقویتی استفاده کرده و آن را چند روز در هفته انجام دهید. همچنین می توانید از آن به عنوان راهی برای کشش قبل و بعد از تمرینات و همچنین جهت کاهش استرس استفاده کنید.


نیازهای تناسب اندام خود را انتخاب کنید

 

یوگا برای تناسب اندام


یوگا تقریبا می تواند هر قسمتی از بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید با استفاده از آن پاهای خود را تقویت کرده، انعطاف پذیری خود را افزایش دهید یا اینکه کنترل تنفس خود را بهبود ببخشید. به همین دلیل شما باید نوع یوگایی را انتخاب کنید که با هدف و نیاز شما همخوانی داشته باشد.
•    برای مثال، اگر می خواهید انعطاف پذیری پاهای خود را افزایش دهید بهتر است که یوگای طرح سگ را انتخاب کنید. اگر می خواهید تعادل خود را بهبود ببخشید یوگای طرح ماه را انتخاب کنید.


شروع و پایان ها را با شدت کم انجام دهید

 

آموزش یوگا


به یاد داشته باشید هر زمانی که در حال شروع تمرینات یوگا بودید باید آنها را با شدت کم شروع کرده و سپس به مرور شدت حرکات را افزایش دهید. همچنین این کار را باید برای پایان تمرینات خود نیز انجام داده و تمرینات را با شدت کم متوقف کنید. تمرینات پایانی شما باید آرامبخش باشند.
•    برای مثال، شما می توانید تمرینات خود را با طرح سلام خورشید شروع کرده، سپس نوع جنگجو را انجام داده و در انتها طرح ماه را انجام دهید.


استفاده از یوگا برای افزایش انعطاف پذیری و تقویت مفاصل

 

امعطاف پذیری در یوگا


انجام یوگا می تواند ماهیچه های شما را تقویت کرده و قدرت آنها ار افزایش دهد. این امر برای شما بسیار مفید است بخصوص اگر در حال انجام دادن ورزشی مانند فوتبال یا دو که در آنها فشار قابل توجهی به مفاصل شما وارد می شود هستید.
•    تحقیقات نشان داده است که یوگا می تواند به تقویت مفاصل کمک کرده و در نتیجه باعث کاهش درد در زانو، ران و مچ دست شود.


پیدا کردن کلاس یوگا

 

آموزش یوگا


درحالیکه تمرین یوگا می تواند مزایای قابل توجهی برای شما داشته باشد می توانید زیر نظر یک مربی حرفه ای آن را یاد بگیرید تا نهایت استفاده را از آن ببرید. به این دلیل به شما پیشنهاد می کنیم اگر کلاس یوگایی در اطراف محل زندگی تان است به آنجا رفته و نحوه انجام حرکات را در آنجا یاد بگیرید. پس از آنکه حرکات را یاد گرفتید می توانید خودتان به تنهایی آنها را در خانه انجام دهید.
•    کلاس های یوگایی مانند یوگای قدرتی بسیار مفید هستند. این کلاس ها بر روی یک جریان ثابت تمرکز کرده و ضربان قلب شما را افزایش می دهند. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید به شما پیشنهاد می کنم که یوگای داغ را انجام دهید. در این نوع یوگا سرعت عرق ریختن شما افزایش پیدا می کند.


تست ماهیچه های خود

 

یوگا


اگرچه یوگا به اندازه ورزش های هوازی با شدت بالا مانند دویدن یا دوچرخه سواری کالری اضافی را نمی سوزاند اما می تواند به تقویت عضلات شما کمک کرده و آنها را بهبود ببخشد و به بدن شما اجازه می دهد تا برای سوزاندن کالری موثرتر باشد.
•    شما می توانید بر روی تقویت عضلات اصلی خود مانند پشت، شانه و شکم تمرکز کنید. این کار باعث می شود که عضلات شما از حالت شل بودن خارج شده و سفت شوند و درنتیجه فرمی زیبا به بدن شما خواهد داد.


کاهش سطح استرس

 

کاهش استرس


معمولا یوگا به عنوان راهی برای کاهش استرس و اضطراب شناخته می شود. یوگا می تواند مزایای زیادی در این بخش برای شما داشته باشد و با انجام دادن آن احساس آرامش کنید.
•    تحقیقات نشان دادند که تمرین یوگا به اندازه 2 تا 3 بار در هفته در دانش آموزان دبیرستانی بهبود قابل توجهی در روان و آسایش آنها داشت.
 

برچسب ها: استرس آموزش یوگا یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha