سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 راهنمایی تمدد اعصاب برای سرعت بخشیدن به حرکات کاراته خود

8 راهنمایی تمدد اعصاب برای سرعت بخشیدن به حرکات کاراته خود
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۴ بازدید کنندگان:۱۹۱۳ نویسنده:سامان موسوی


بسیاری از ما دوست داریم که حرکات کاراته مان صاف و شیک باشد. با این حال، نمی توانیم چنین حرکاتی انجام بدهیم، تنش بین عضلات باعث می شود که حرکات ما کندتر شوند. شل کردن عضلات ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. من این راهنمایی را با کمی جستجو در اینترنت پیدا کردم که توسط سنسی Dave Porcelijn نوشته شده است. برخی از وبسایت های بزرگ کاراته نیز این مقاله را در سایت خود درج کرده اند.


در اینجا به برسی 8 راهنمایی تمدد اعصاب که باعث می شود که حرکات کاراته شما سریع تر انجام شوند می پردازیم:


1- قدرت پنهان لبخند

گفتن به استراحت کردن کسانی که تکنیک های کاراته را فقط اجرا می کنند و کسانی که به درستی اجرا می کنند دو چیز کاملا متفاوت است. زمانیکه نگران یا در تنش هستید سعی کنید لبخند بزنید. لبخند زدن یک ترفند روانی است. لبخند باعث می شود که به صورت خودکار احساس آرامش کنید. سنسی Inoue هیچوقت نمی گوید که ریلکس باشید بلکه می گوید لبخند بزنید. یکی از مزایای لبخمد زدن این است که زمانیکه خوشحال هستیم می توانیم کارها را بهتر و راحت تر انجام دهیم. پس دفعه بعد هنگامی که در حال زدن مشت و لگد هستید به لبخند زدن نیز فکر کنید.


2- باز کردن دهان خود

این کار اجازه می دهد که هوا به صورت آزادانه در ریه های شما جریان داشته باشد. دهان بسته سفت بودن شانه ها و فک تان را تشدید می کند. داشتن جریان هوا باعث می شود که بتوانید تکنیک هایتان را سریعتر و همراه با آرامش بیشتری بزنید. بنابراین سعی کنید دهان تان را کمی باز کنید تا مانند یک ماهی قرمز که همیشه دهانش باز است به نظر نرسید.


3- استفاده از تنفس دیافراگمی

تنفس صحیح به آرامش عضلانی شما کمک می کند. یکی از بدترین چیزهایی که شما می توانید انجام دهید این است که نفس خود را نگه دارید. سنسی Inoue می گوید که باید تنفس دیافراگمی عمیق داشته باشید نه تنفس کم عمق. دیافراگم عضله ای مخصوص تنفس عمیق است. این عضله برای تولید قدرت بسیار مهم و ضروری است. اگر قفسه سینه تان را بیشتر از شکم تان حرکت دهید تنفسی عمیق خواهید داشت. اگر شکم تان بیشتر از قفسه سینه تان حرکت کرد شما در مسیر صحیح تنفس دیافراگمی قرار دارید.


4- شل کردن تیغه های شانه

تیغه های شانه تان پایه بازوهایتان هستند. لازم است که آنها را شل کنید. اگر شانه های سفتی دارید تمریناتی را انجام دهید که منجر به شل شدن آنها شود.


5- تمرین در مقابل مردم

انجام کاتا یا کیهون در مقابل یک گروه به عنوان یک وضعیت مسابقه می تواند منجر به عصبانیت و ایجاد تنش شود. راه حل این است تا جایی کا برایتان امکان پذیر است سعی کنید در مقابل دیگران تمرین کنید. در هنگام تمرین برای مسابقه، سعی کنید کاتاها را در جلو هم باشگاهی هایتان انجام دهید تا ترس تان بریزد و راحت تر بتوانید توانایی های خود را نشان دهید.


6- تمرکز بر انجام دادن، نه تمرکز کردن

ترس از باختن و یا انجام ندادن درست آن، باعث ایجاد تنش می شود. برنده شدن مهم نیست. انجام دادن تکنیک ها به طور صحیح باعث می شود که شما رشد کرده و بتوانید در مقابل چالش های پیش رو از پس خود برآیید. فشار وارد شده به خودتان را با گفتن این جمله که "من باید فقط آن را انجام دهم" کاهش دهید. بر روی بنده شدن تان تمرکز نکنید. بر روی اجرای آن تمرکز کنید. پیروی کردن از این راهنمایی تا حد زیادی می تواند برنده و بازنده مسابقات را تعیین کند.


7- تمرین حداقل 3/1 زمان خود با 100% توان

تلاش بیش از حد سخت می تواند باعث ایجاد تنش و مشکل شود. بسیاری از کاراته کاران از 70 تا 90 درصد از توانایی های خود برای تمرین استفاده می کنند. در روز مسابقات، همه تلاش می کنند که 100 درصد یا بیشتر از توانایی های خود را انجام دهند. درنتیجه، کاراته کا نمی تواند قدرت اجرای تکنیک ها را کنترل کند. همچنین این کار باعث می شود که قبل از اینکه کارتان تمان انجام دادن کاتاها تمام شود خسته شوید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که 3/1 زمان انجام کاتا را با 100% انرژی تان انجام دهید. با انجام این تمرینات قادر به حفظ کنترل عضلات خود در ورزش کاراته باشید.


8- کاهش دادن احساس فشار در عضلات خود

آخرین تمرین برای بدست آوردن آرامش این است که از بدن خود به طور کلی آگاه باشید. سعی کنید برای اینکه احساس تنش و فشار را از ماهیچه هایتان بردارید آنها را شل کنید. این کار باعث می شود که کارایی شما به میزان زیادی افزایش پیدا کند. داشتن عضلات آرام، محکم و انعطاف پذیر کلید موفقیت در کاراته است.


 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha