سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

برای زندگی تان بدوید

برای زندگی تان بدوید
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۸/۱۷ بازدید کنندگان:۱۱۵۲ نویسنده:قاسم نژاد

 دویدن کاملا ضروری بود، دویدن تنها راه برای دوام آوردن و موفق شدن بر روی این کره خاکی بود. شما برای اینکه بخورید و از خورده شدن و طعمه شدن به دور بمانید، می دویدید. شما برای یافتن همسر می دویدید و برای تحت تاثیر قراردادن او و شروع یک زندگی جدید با هم می دویدید. شما برای زندگی کردن باید عاشق دویدن می بودید نه چیز دیگری. و مانند هر چیز دیگری ما دوست داریم، هر چیزی که از روی احساسات، امیال و آرزو می نامیم که در واقع یک ضرورت تکاملی تثبیت شده است. ما برای دویدن  متولد شده ایم . به دنیا آمده ایم تا بدویم.

 

من اولین بار برای جستجو در مورد اطلاعات کتل بل روی سایت آمدم. سپس به دنبال روشی گشتم که زیادافتضاح نباشد. من به طرز احمقانه ای تمرین نمی کردم، ولی متوجه شدم که احساس خوبی ندارم. کمرم مثل چوب سفت شده بود و هیچ کدام از تمرینات چرخشی، حرکتی یا ماساژ موثر نبود. من به طور جدی، شروع به یافتن قطعه گمشده پازلم کردم.

 

زندگی نسبتا فعالی داشته ام. بیشتر از بیست سال هنرهای رزمی کار کردم و نتایج رقابتی مناسب گرفتم. وقت زیادی به تمرین مشغول بودم و هر نوع تمریناتی که شما می توانید فکر کنید، از کیسه شنی تا وزنه برداری المپیک برای تمرین وزنی بدن کار کردم.

 

اما در واقع، خیلی زیاد دویدن  کار نکرده ام، همگام با  رشدم شناگر خوبی بوده ام و بیشتر وقت را در استخر می گذراندم، ولی هیچ وقت یک دونده خوب نبودم. حتی زمانی که توی ارتش بودم و بیشتر روز می دویدم، به اندازه یک جلسه تمرین وزنی خوب،احساس لذت نمی کردم.


 اما زمانی که آموزش با کتل بل را شروع کردم، به رویکرد جدیدی در مورد آنچه خوب است دست یافتم. حرکات من بهتر شد و به طور اتفاقی فعال تر شدم. من در ابتدا فقط با یک کتل بل تمرین می کردم و با آن به یادگیری حرکت های بلند کردن و چرخاندن مشغول بودم اما تاثیر آن جوری نبود که بتوان نادیده اش گرفت و چیز عجیبی که روی داد این بود که همچنان که حرکات من بهتر می شد، علاقه من هم به این حرکات بیشتر شد تا این که به طور اتفاقی می خواستم بدوم.


 مشکلی که وجود دارد این است، هر کس دیگر بالای 30 سال خواهد گفت، اگر شما در جوانی هیچ مهارتی در دوندگی نداشته اید، انجام آن بعد از 30 سال رنج آور خواهد بود، اما همان طور که مک دوگال در بالا اشاره می کند، ما به دویدن وابسته هستیم. بدون دویدن نمی توانستیم از دوره عصر حجر تکامل یابیم. و من همچنان که احساس بهتر می کردم، بیشتر می خواستم بدوم، زیرا انسان برای دویدن خلق شده است.


یکی از چیزهایی که اغلب، افراد را به استفاده از کتل بل جذب می کند، این است که برای هر جا و مکانی مناسب است و با آن می توان هر چیزی را یاد گرفت، با تمرینات کتل، یک باشگاه بالقوه را در دستان خود دارید. بنابراین در بسیاری از بخش های نظامی دنیا از کتل بل استفاده می کنند، و آن ها را در پایگاه های دورافتاده، درحوزه های تمرین کوچک که به آنها  “courage corners”  نیز می گویند، برای آموزش افراد به کار می برند.


دنیای مدرن تناسب اندام پر ازافرادی است که می گویند برای روی فرم ماندن فلان چیز و فلان چیز مهم است و نیرو های ویژه فلان تمرین را انجام می دهند.اما چیز مهمی که هیچ کس به شما نگفته، این است که قوی ترین، فیتنس ترین افراد دنیا در یک چیز مشترک هستند و آن این است که همه آنهامی دوند.


انسان به دلیل قابلیت دویدن بزرگ ترین و درنده ترین شکارچی است. ما انسان ها سریع ترین موجودات نیستیم  ولی در مدت زمان نامحدود می توانیم هر چیزی را که دنبال می کنیم، عاقبت بگیریم.  ما بدون توقف کردن و استراحت قادر به تنظیم حرارت بدن هستیم. در نتیجه حیوانی که برای شکار  دنبال می کنیم، بر اثر گرمازدگی خیلی زود از پا در می آید. شکار کردن مداوم از حدود دو میلیون سال پیش وجود داشته است و یکی از راه های اصلی به دست آوردن مواد غذایی بود، در حالی که سلاحی به جز سنگ نداشته اند.


در طول چند سال اخیر، این عقیده که آموزش باید در زمینه حرکت باشد، بیشتر در ذهن من ریشه دوانده است. نه فقط تمرین حرکتی در طبیعت بودن،و تمرینات فیتنس ما باید بر اساس این ایده باشد و به جای اینکه به تنهایی و در یک محیط مصنوعی با پارامترهای مصنوعی، تمرین کنیم، بیرون تمرین کنیم. سرعت انجام تمرینات شما و برداشتن وزنه بیشتر برای کسی مهم نیست. چگونه با انجام این کارها انسانی قوی و شکارچی بزرگی می شوی؟


 بنابراین چگونه تناسب اندام باشگاه را به تناسب اندام مفید واقعی تغییر دهیم؟ من باید صادق باشم . در دنیای عملکرد آموزش، سهل انگاری بیش از حد توسط افرادی که از ورزش سود مالی می برند، وجود دارد. و می گویند" فقط قوی تر شویم". در حالی که بسیاری از افراد به تمرینات قدرتی بیشتری نیاز دارند، وقتی یک مسافت طولانی را با کوله پشتی سنگین می پیمایند، هیچ جایگزینی برای پیمودن کیلومتر ها نیست. تا آنجا که به یاد داریم دویدن، راه اثبات شده ای برای بهبود استقامت و چابکی رزمی کاران و فایتر های برگزیده بوده است. از محمد علی کلی تا دن گیبل، از گروه تیتو اورتیز تا نیرو های ویژه SEALs  و SAS,،این تمرینات را انجام داده اند، کارایی هوازی، فایده بسیار ارزشمندی است که تنها راه رسیدن به آن، تمرین کردن زیاد است.

 

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تاریخچه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha