سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع شخصی و اهداف آن

دفاع شخصی و اهداف آن
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۶ بازدید کنندگان:۱۶۰۹ نویسنده:سامان موسوی

دریک درگیری خیابانی اولین چیزی که  سد  راه   شماست ترس است. ترس یک نعمت خدادادی است  اما در یک در گیری واقعی ترس میتواند باعث شرایطی شود که حتی جان شما به خطر بیفتد.

زمانی که شما میترسید در بدن شما ( آدرنالین)  ترشح میشود این ماده باعث  ایجاد حالاتی میشود که عبارتند از( لرزش دست وپا-  عدم توانایی درست فکر کردن - ازبین رفتن بیش از ۵٠درصد قدرت شما وخشکی دهان. لرزش صدا و........) اما در چنین شرایطی چه باید کرد چگونه میتوان بر این ترس غلبه کرد ؟

تمرین دفاع شخصی وهنرهای رزمی کاربردی در بالا رفتن اعتماد به نفس بسیار موثر است .بالا رفتن اعتماد به نفس ترس را کنترل میکند وباعث کم تر شدن ترشح آدرنالین  میشود.

                                      

 

                                                     

دفاع شخصی عنوانی است که بصورت عام به تمام ورزشهای رزمی در همه کشورهای جهان میتواند اطلاق شود. به واقع هر یک از ورزشهای رزمی نوعی دفاع شخصی محسوب می شوند، زیرا فلسفه وجودی این ورزشها، برتری و پیروزی کاربر هر یک از سبکهای رزمی، در دفاع از خود و یک مبارزه بی سلاح بوده و به تدریج و در گذر زمان،به جهت مجهز شدن مهاجمین به انواع وسایل کشنده، از وسایلی به جهت دفاع و تهاجم در این ورزشها استفاده شد که امروزه به آنها سلاحهای سرد گفته می شود.

 

در دنیای تخصصی مدار امروز که هر علمی اعم از علوم تجربی و انسانی به گرایشها و اجزای کوچکتر اما تخصصی تر تقسیم شده ، علوم ورزشی و هنرهای رزمی نیز از تقسیم بندی به شاخه های کوچکتر و تخصصی تر بی نصیب نمانده است. مثلاً از درون ورزش فوتبال، فوتسال، فوتبال آمریکایی،فوتبال ساحلی و واترپلو استخراج شد و بر همین منوال، دیگر ورزشها کم و بیش تخصصی تر شده اند.

مشخصه بارز هر گرایش ورزشی از ورزش مادر خود، قواعد و تکنیکهای جدید و روش مندی است. در جامعه امروز آنچه از مفهوم و تعریف دفاع شخصی در ذهن مردم استنباط می شود، آن تعریف عام نیست که به همه ورزشهای رزمی اطلاق می شود. بلکه چنان که گفتیم تکنیکهای خاص تر و در عین حال ساده تری است که از دخل و تصرف در تکنیکها و ترکیبهای پیچیده تر ورزش مادر خود بوجود آمده و برای یادگیری آسانتر روش مند گردیده و به علاقه مندان عرضه شده است.

 

                      

                      

                                                   
تمرین دفاع شخصی ماننده آماده شدن برای یک سفر می باشد.قبل از اینکه خانه را ترک کنیم نقشه را مطالعه می کنیم تا حد امکان اطلاعات بیشتری درباره مکانی که قصد سفربه آنجا را داریم،بدست آوریم و همینطور مسیر های انحرافی را که در صورت بروز حوادث پیش بینی نشده بتوان از آنها استفاده کرد مورد شناسایی قرار می دهیم.این مطالب را ماننده یک نقشه راه برای دفاع شخصی در نظر بگیرید.از طریق مطالع دقیق و منسجم دفاع شخصی،می توانید تاکتیک ها و حرکات انفرادی را فرا بگیرید،تکنیک های دفاع شخصی را تمرین کنید و از آن ها در درگیری ها استفاده نمایید

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی دفاع در برابر چاقو هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha