سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: نگاهی به تمرینات رزمی معبد شائولین

نگاهی به تمرینات رزمی معبد شائولین
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۵/۶ بازدید کنندگان:۲۳۹۶۵ نویسنده:سامان موسویاگر حتی علاقه ای به هنرهای رزمی نداشته باشید و تمایلی به دیدن فیلم های رزمی نداشته باشید باز هم به احتمال زیاد حداقل یکبار نام معبد شائولین را شنیده اید. عده زیادی معبد شائولین را فقط افسانه می دانند و می گویند فقط در فیلم ها وجود دارد، اما باید به شما بگویم که این معبد واقعا وجود دارد.
این معبد که رزمی کاران زیادی در سراسر دنیا آرزوی دیدن آن را دارند حدود 1500 سال عمر دارد. در طول این 1500 سال تغییر و تحولات متعددی در این معبد صورت گرفته است. به همین ترتیب اساتید معبدهای فرعی و اصلی شائولین در حین این تغییر و تحولات سعی در پنهان کردن راز و رمزهای معبد گرفته اند. هدف اصلی آن ها، پنهان کردن تاریخچه اصلی این معبد است. شائولین از دو بخش "شائو"و"لین" تشکیل می شود. کوه شائوشی جایی است که معبد درآن قرار دارد "ولین" به معنی جنگل است اما از طرفی شائولین معنی جنگل تازه و جوان می دهد که یاد آور تازگی وشا دابی است.
  تمرینات عجیب و غریبی برای آماده سازی بعد جسمی و روحی هنرآموزان وجود دارد. ازجمله این تمرینات عجیب می توان به قطع کردن درخت های معبد با دست خالی، کندن زمین با پنجه های پا، حرکت سینه خیز بر روی ریگ های تیز و برنده زمین برای بالا بردن آمادگی جسمانی و مقاومت بدن اشاره کرد. تمریناتی از این عجیب تر هم برای بالا رفتن سرعت عکس العمل وجود دارد که انسان را به این توانایی می رساند که تنها در یک ثانیه بخواهد سه ضربه بزند. بروس لی معروف ترین کسی است که چنین مهارتی دارد و این را از فیلم هایش هم می توان فهمید. او آخرین سرباز بزرگ شائولین است که در بالاترین سطح ممکن به آموختن هنرهای رزمی پرداخت.

در ادامه این ویدیو نگاهی به تمرینات رزمی معبد شائولین خواهیم انداخت
 

برچسپ ها :
شائولین تکنیک های رزمی تمرینات استقامتی تمرینات شکم تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha