سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کونگ فو را به تنهایی یاد بگیریم؟

چگونه کونگ فو را به تنهایی یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۱۶ بازدید کنندگان:۱۳۰۱۸ نویسنده:سامان موسوی

 

کونگ فو یکی از سبک های هنرهای رزمی چین باستان است. در صورتی که به آن علاقه مند هستید اما در نزدیکی محل زندگی تان کلاسی وجود ندارید یا اینکه توانایی پرداخت شهریه را ندارید می توانید آن را خودتان یاد بگیرید. تا زمانیکه متعهد و بلند پرواز باشید می توانید آن را انجام دهید، این کار آسان نیست اما ارزشش را دارد که وقت خود را صرف یادگیری آن کنید. در ادامه این مقاله نکاتی را به شما خواهیم آموخت که به وسیله آنها می توانید خودتان کونگ فو را یاد بگیرید.


تمیز کردن گوشه ای از خانه

از آنجا که شما حرکات پریدن، ضربات دست و پا و غیره را انجام می دهید بهتر است منطقه ای از خانه خودتان را برای اینکه راحت تر و آزادانه تر بتوانید تمرین کنید پاکسازی کنید. می توانید 10 تا 15 پا را برای تمرین کردن جدا کنید.


•    اگر اتاق خالی ندارید می توانید گوشه ای از یک اتاق را برای تمرین کردن جدا کنید و وسایل شکستنی آن منطقه را بردارید.


گرفتن یک کیسه بوکس

می توانید ابتدا از یک چیز دیگر استفاده کنید اما در نهایت به کیسه بوکس نیاز خواهید داشت. در ابتدا سعی کنید که حرکات خود را فقط در هوا بزنید و پس از اینکه نحوه زدن آنها را یاد گرفتید این ضربات را بر روی کیسه بوکس تمرین کنید.


•    می توانید کیسه بوکس را از سقف آویزان کنید (اگر برایتان امکان پذیر است) یا اینکه یک کیسه بوکس ایستاده که در اکثر فروشگاه های ورزشی وجود دارند را تهیه کنید.


پیدا کردن دستورالعمل

در واقع یک مربی واقعی یا "sifu" بهترین چیز برای یادگیری است. اما اگر سخت کوش باشید و استقامت زیادی داشته باشید می توانید خودتان کونگ فو را یاد بگیرید. یکی دی وی دی فیلم های آموزشی کونگ فو را خریداری کنید (می توانید آموزش انواع هنرهای رزمی و همچنین کونگ فو را از فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین خریداری کنید).


•    بهتر است که بیش از چند منبع برای یادگیری پیدا کنید. چند مکتب مختلف کونگ فو وجود دارد و شما مطمئن شوید که کدامیک برای شما جذاب تر است. پیدا کردن بیش از یک منبع به شما کمک می کند که بفهمید درست به پیش می روید.


کار بر روی تعادل و انعطاف پذیری خود

به منظور نگه داشتن مواضع کونگ فو، باید تعادل خود را در بالاترین سطح نگه دارید. یک راه خوب برای انجام این کار چیست؟  یوگا.  ممکن است که این کار غیر ضروری به نظر برسد و مقداری از وقت شما را برای تمرین کردن بگیرد اما واقعا این کار لازم است و می تواند کمک زیادی در آینده به شما بکند.


•    برای انعطاف پذیری، در هر جلسه برای گرم کردن باید حرکات کششی را قبل از شروع تمرین انجام دهید. گرم کردن نه تنها احتمال آسیب دیدگی شما را کمتر می کند بلکه باعث می شود که انعطاف پذیری تان نیز افزایش یابد.


بر روی مسدود کردن کار کنید

مسدود کردن های شما می تواند متفاوت و بسته به وضعیتی که در آن قرار گرفته اید باشد. در صورتی که مسدود کردن را یاد بگیرید می توانید به طور کامل از صورت و دیگر قسمت های بدن تان در مقابل ضربات حریف محافظت کنید.


•    ضربات مشت، قلاب ها و مسدود کردن های کونگ فو بسیار شبیه رشته بوکس می باشد.


•    برای مقابله با ضربات مشت و آرنج می توانید از هر دو دست خود استفاده کنید. می توانید آن ها را خم کرده و جلو صورت خود بگیرید. اما چرخش ماهیچه ها به اطراف کار درستی نیست.


بر روی ضربات قوی کار کنید

ضربه زدن یکی از جنبه های سرگرم کننده کونگ فو می باشد و یکی از ساده ترین راه ها برای دیدن پیشرفت خود است. سه نوع ضربه با پا وجود دارند که عبارتنداز: ضربات گامی، ضربات پایکوبی و ضربه جانبی.


•    ابتدا نحوه زدن این ضربات را به خوبی یاد گرفته و در ادامه سعی کنید آن ها را بر روی کیسه بوکس تمرین کنید. اگر این حرکات را با یک حریف تمرینی انجام دهید خیلی بهتر خواهد بود.


تمرین، تمرین، تمرین

تنها چیزی که می تواند یک رزمی کار کونگ فو را به پیش جلو ببرد این است که تمرینات خود را به طور مداوم انجام دهد. سعی کنید هفته ای چند بار تمرین کرده، مدیتیشن کنید و در مورد تاریخچه کونگ فو تحقیق کنید و کتاب های مربوط به آن را مطالعه کنید. مطمئن شوید منابعی که از آنها برای یادگیری کونگ فو استفاده می کنید معتبر هستند.


•    سعی کنید که ابتدا ضربات را در هوا یاد گرفته و سپس آنها را بر روی کیسه بوکس یا حریف تمرینی انجام دهید.


نکات مهم


•    برای همگام سازی ذهن و بدن سعی کنید که حرکات را چندین و چند با پشت سر هم انجام دهید.


•    سعی کنید کتاب ها و دی وی دی های آموزشی را تهیه کنید که به صورت گام به گام و مرحله به مرحله پیش می روند.


•    یک قانون طلایی را به یاد داشته باشید، تا زمانیکه حرکت را درست یاد نگرفته اید آن را تمرین نکنید.


•    از کونگ فو برای صدمه زدن به دیگران استفاده نکنید، کونگ فو فقط برای دفاع شخصی است.


•    اگر هدف اصلی شما از یادگیری کونگ فو این است که خودتان را به دیگران نشان دهید بهتر است همین حالا دست نگه داشته و آن را ول کنید.


•    پیش از انجام هر کاری، همیشه از ریسک ها و خطرات موجود آگاه باشید.


•    سعی کنید تمرینات تان را زیر نظر یک دوست یا شخصی که تجربه بیشتری از شما دارد انجام دهید.

 

برچسپ ها :
آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه

نظرات کاربران

hamidreza kiani در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵ [۶:۲۷:۰۴ PM]

سلام خیلی خسته نباشید ادمین عزیز . مطالب بالا خیلی خوب بود . من از بروسلی و جکی چان و پاندا کونگ فو کار به این ورزش علاقه مند شدم و خیلی دوست دارم یادش بگیرم تا بتونم از خودم دفاع کنم . ممنون . فقط یک سوال کنگ فو چند سبک داره ؟

ارسال نظر
Captcha