سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به هنر رزمی کونگ فو

نگاهی به هنر رزمی کونگ فو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۵ بازدید کنندگان:۳۵۱۵ نویسنده:سامان موسوی

کونگ فو یکی از انواع هنرهای رزمی محبوب می باشد که از کشور چین پدید آمده است. کلمه کونگ فو یک اسم عام بوده و شامل اصطلاحی می باشد که به هنر هنر رزمی چین گفته می شود ترجمه کونگ به معنای دستیابی یا عمل بوده و معنی کلمه فو نیز شخص یا فرد می باشد. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نگاهی به هنر رزمی کونگ فو بیاندازیم.


اغلب افراد کونگ فو را نوعی هنر رزمی می دانند که در واقع روش زندگی است نه صرفا انجام چند حرکت فیزیکی. کونگ فو طیف گسترده ای از مطالب مربوط به هنرهای رزمی را دربر دارد. بعضی از حرکات کونگ فو از حیواناتی مانند مار، ببر، اژدها و غیره نشات گرفته است به همین دلیل آن را نوعی هنر تقلید از مخلوقات طبیعت می دانند. حملات کونگ فو می توانند بسیار مهلک و مرگبار باشند.
 ممکن است ضربه ای که با یک انگشت شخص کونگ فو کار زده می شود تاثیر و شدت ضربه ای که یک فرد عادی با مشت می زند را داشته باشد. میزان تمرینات و روند یادگیری کونگ فو بسته به میزان توانایی رزمی کار در هر شخص متفاوت می باشد. با انجام تمرینات منظم فیزیکی می توانید به سلامتی و شادابی رسیده و طول عمری بیشتر داشته باشید. در مقابل در صورتی که تمرینات به حدی ضعیف، کند و یا بسیار قوی و با شدت انجام شوند، هدف و منظور ما تأمین نخواهد شد.  انجام تمرینات خارج از محدوده طاقت و تحمل بدن منجر به خستگی های غیرعادی و شدید و در نتیجه، رساندن آسیب های جدی به بدن خواهد شد.

 

کونگ فو


به عنوان نمونه شخصی ۴۰ ساله را در نظر بگیرید، در صورتی که ریتم قلب او بعد از تمرین ۱۳۰ باشد به این معنی است که شدت تمرینات مناسب است. اما در مقابل اگر ریتم نبض او بالاتر از ۱۳۰ باشد، نشان دهنده این است که شدت تمرینات بسیار زیاد و سخت بوده است. انسان در طول تاریخ برای بقای خود سعی کرده است که در درجه اول خود را با محیط اطرافش سازگار کند تا بتواند بین خود و طبیعت یک هماهنگی به وجود آورد و در مرحله دوم سعی نموده از پیشامدهایی که در طبیعت موجود است به نفع خود بهره برداری کند و با تلاش و مبارزه، مشکلات را رفع و آنها را تابع خود نماید. پس نتیجه می گیریم که اگر ضعفی داشته و داریم ریشه اش در ما نیست بلکه از متفاوت بودن قوای طبیعت و یا موجودات اطرافمان می باشد.
پیش از هر چیزی باید برای از بین بردن ضعف های خود تلاش کرده و با آن مقابله کنیم تا با شناخت کامل و تمرینات منظم شخصی آنها را رفع کنیم. همانگونه که می دانید انسان انسان دارای محدودیت ها و ضعف هایی می باشد. یکی از این ضعف ها درد گرفتن بدن در مقابل وارد کردن ضربه به آن می باشد. رزمی کار باید بدن خود را با استفاده از انجام تمرینات مداوم و بدنسازی خوب ارتقا ببخشد تا بتواند بدن خود را در برابر ضربات سنگین مقاوم ساخته و آستانه درد خود را افزایش دهد.

 

آموزش کونگ فو


تمرینات کونگ فو باید مرحله به مرحله و از ساده به پیچیده انجام شوند. مثلا شخصی که تازه کار است و توانایی بدنی چندانی ندارد نمی تواند در مقابل دریافت ضربات سخت و محکم دوام بیاورد، در نتیجه احتمال آسیب دیدگی او بیشتر خواهد شد. برای شروع ابتدا باید پوست را آماده کرد. برای آماده سازی پوست می توان از کف یا پشت دست استفاده کرد، که در اوایل کار از روی لباس ضربه باید زده شود. بدنسازی در کونگ فو مظهر مقاومت انسان در برابر ضربات بسیار سنگین و کشنده فیزیکی و چه روانی می باشد.
بدنسازی در کونگ فو نسبت به سایر هنرهای رزمی دیگر متفاوت می باشد و به علت داشتن روش خاص و منحصر به فرد توانسته است وجه خاصی در بین ورزش های رزمی بدست آورد. روش هایی که هر کس نمی تواند آنها را انجام دهد. در کونگ فو هیچ نقطه ضعفی در بدن جایز نمی باشد. علاوه بر این برخلاف دیگر هنرهای رزمی دیگر که وقتی از نقاط ضعف بدنشان آگاه می شوند از آن می گریزند در کونگ فو سعی می شود که بر روی این نقاط ضعف کار کرده تا آنها را برطرف کنیم.
شما می توانید مجموعه های آموزشی کونگ فو را از طریق سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

برچسب ها: آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha