سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خودمان کونگ فو یاد بگیریم؟

چگونه خودمان کونگ فو یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱۷ بازدید کنندگان:۷۸۰۹ نویسنده:

کونگ فو یکی از هنرهای رزمی چین باستان است. ممکن است که علاقه مند به یادگیری آن باشید ولی در نزدیکی محل سکونت تان هیچ مدرسه کونگ فوای وجود ندارد یا اینکه نمی خواهید بابت رفتن به کلاس کونگ فو هزینه کنید. در این شرایط بهترین گذینه این است که شخصا شروع به یادگیری کونگ فو کنید. تا زمانیکه متعهد و بلند پرواز باشید می توانید آن را انجام دهید، این کار چندان آسان نیست و باید صبر و پشتکار زیادی داشته باشید.


تمیز کردن منطقه ای از خانه

از آنجا که بسیاری از حرکات مانند پریدن، لگد زدن، مشت زدن و حرکت به اطراف را باید در تمرین کونگ فو انجام دهید باید قسمتی از خانه را که برای این کار مناسب می دانید انتخاب کرده و آن را پاک کنید. جایی که برای تمرین انتخاب می کنید باید حداقل 10 پا مساحت داشته باشد.


•    اگر می خواهید در یک اتاق تمرین کنید بهتر است قبل از شروع تمرین اتاق را پاکسازی کنید و اشیایی را که ممکن است صدمه ببینند را از آنجا خارج کنید.


تهیه یک کیسه بوکس

شما می توانید از چیزهای دیگر استفاده کنید اما در نهایت به یک کیسه بوکس احتیاج خواهید داشت. در ابتدا باید حرکات را در هوا انجام دهید اما در نهایت نیاز به چیزی دارید که در برابر ضربات شما مقاومت ایجاد کند که در این مورد کیسه بوکس بهترین گزینه است.


•    شما می توانید کیسه بوکس را بر رویسقف آویزان کنید (اگر این کار امکان پذیر است) یا اینکه می توانید یک کیسه بوکس مستقل را در فروشگاهای ورزشی تهیه کنید.


یافتن آموزش

به عبارت ساده یک معلم واقعی بهترین راه برای یادگیری است، اما شما می توانید در صورتی که سخت کوش هستید و استقامت داشته باشید خودتان آن را یاد بگیرید. برای اینکار می توانید DVD های آموزشی را تهیه کرده و به تماشای برخی از فیلم های آنلاین بپردازید یا اینکه کتاب ها و مجلات رزمی را مطالعه کنید. فیلم های کوتاه زیادی در یوتیوب وجود دارند که می توان با دیدن آنها انواع تکنیک های مختلف را یاد گرفت.


•    بهتر است که بیش از یک منبع برای آموزش پیدا کنید. چند مکتب مختلف کونگ فو وجود دارد که شما می توانید با مطالعه بر روی آنها اطلاعات خود را ارتقاء دهید.


منطقه ای را انتخاب کنید و بر روی آن تمرکز کنید

چیزهای زیادی برای یادگیری در کونگ فو وجود داند. برای انجام این کار، باید منطقه ای را انتخاب کرده و بر روی آن تمرکز کنید. باید بدانید که می خواهید بر روی پریدن، لگد زدن یا مشت زدن تمرکز کنید.


•    این باعث می شود که بتوانید برنامه تمرینی آسان تری برای خود انتخاب کنید. مثلا در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه بر روی مواضع و لگد زدن تمرکز کنید. پس از آن سه شنبه و پنج شنبه ها را به ترکیب مهارت های اصلی با تمرینات تعادلی و انعطاف پذیری ترکیب کنید.


کار بر روی تعادل و انعطاف پذیری

به منظور نگه داشتن مواضع خود در کونگ فو، نیاز دارید تعادل شما در نهایت آمادگی باشد. یک راه خوب برای انجام این کار چیست؟ یوگا. ممکن است که داشتن تعادل و انعطاف پذیری در کونگ فو غیر ضروری به نظر برسد، اما برای پیشرفت در کونگ فو باید واقعا آنها را ارتقا دهید.


•    در هر جلسه، قبل از شروع تمرینات، با انجام حرکات کششی ساده بدن خود را گرم کنید. این کار باعث می شود که انعطاف پذیری شما افزایش یافته و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی شما کمتر شود.


ترکیب تمرین در هوا و بر روی کیسه

همانطور که شروع به کار کرده اید، کار خود را با زدن ضربات در هوا آغاز کنید. هنگامی که کار دست تان آمد و توانستید نحوه زدن ضربات را یاد بگیرید می توانید کار را با زدن ضربه به کیسه بوکس ادامه دهید. بهتر است که ضربات در هوا با ضربه به کیسه بوکس را با هم ترکیب کنید و سپس انجام دهید.


•    هنگامیکه کار دست تان آمد و اعتماد به نفس تان بالاتر رفت می توانید از یک دوست بخواهید که با شما تمرین کند. بهتر است که در ابتدای کار از لباس و ابزار حفاظتی استفاده کنید.


به حرکات حیوانات توجه کنید

منشاء برخی از حرکات هنرهای رزمی و بخصوص کونگ فو حرکات حیوانات می باشد. این چیز می تواند ذهنیت مناسبی به شما داده و به شما اجازه دهد تا از پتانسیل خود استفاده کنید. شما می توانید با دیدن حرکات حیوانات هنگام مبارزه، از حرکات آنها کپی برداری کنید یا از آنها جهت الهام بخشیدن به خود برای ایجاد تکنیک های جدید استفاده کنید.


مدیتیشن

سامورایی های ژاپن از مدیتیشن برای بهبود مهارت های مبارزه ای خود استفاده می کردند. آنها معتقد بودند که اینکار تاثیر مثبتی بر روح و روان آنها و آمادگی آنها در مبارزه دارد. انجام دادن 15 دقیقه مدیتیشن در روز به شما کمک می کند که تعادل درونی خود را بازیابید. حالت ذن می تواند طوری عمل کند که حرکات دیگران در جلو چشم های شما کندتر به نظر برسد و شما فرصت آن را داشته باشید که عکس العملی سریع از خود نشان دهید.


تمرین، تمرین، تمرین

تنها چیزی که در عمل باعث پیشرفت یک مبارز در کونگ فو می شود تمرین کردن است. دیدن فیلم های آموزشی و خواندن کتاب ها و مجلات مربوط به هنرهای رزمی به تنهایی احمقانه به نظر می رسد. شما باید برای یادگیری هر کدام ار حرکات و تکنیک ها تمرین کنید.در واقع می توان گفت که تنها چیزی که به پیشرفت شما کمک می کند داشتن پشتکار و تمرین کردن زیاد می باشد.


•    سعی کنید ابتدا در هوا ضربه بزنید و تمرین کنید، سپس بر روی کیسه بوکس و پس از آن با یک دوست مبارزه کنید. با این چالش ها، شما بهتر و بهتر خواهید شد.


نکات مهم

•    سعی کنید در مبارزه به همان اندازه که از پاهای تان استفاده می کنید از دست هایتان نیز استفاده کنید. همه پتانسیل های خود را رها کنید.


•    برای همزمان سازی ذهن و بدن، باید آنقدر حرکات را تمرین کنید تا در حافظه ناخود آگاه شما جای بگیرد.


•    سعی کنید دستورالعمل های مورد نیاز برای یادگیری کونگ فو را مرحله به مرحله و به ترتیب انجام دهید.


•    در صورتیکه در انجام دادن حرکتی دچار مشکل شدید بهتر است که از یک نفر که از شما باتجربه تر است کمک بگیرید.


•    زمانی که کونگ فو را یاد گرفتید نباید به آن به مردم صدمه بزنید. بلکه از آن فقط باید برای دفاع شخصی استفاده کنید.


•    مراقب باشید قبل از گام برداشتن در مراحل بعدی آموزش، از خطرات آن نیز آگاه باشید.
 

برچسب ها: آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه

نظرات کاربران

علی رضا در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۳۰ [۹:۴۰:۴۱ AM]

سلام
چرا شما همه کسایی که سایت دارن که درباره کنگ فو هست
در باره زهنیت اصلی کنگ فو رو نمی گین؟
چون داخل ایران زهنیت کنگ فو جرمه شما چیزی نمی گین؟

ارسال نظر
Captcha