سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خودتان کونگ فو یاد بگیرید؟

چگونه خودتان کونگ فو یاد بگیرید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۱۲ بازدید کنندگان:۳۲۶۴۹ نویسنده:سامان موسوی


کونگ فو یکی از هنرهای رزمی چین باستان است. اگر به این رشته رزمی علاقه مند هستید ولی هنوز کلاس آموزشی در محل زندگی شما وجود ندارد و نمی توانید به کلاس بروید می توانید با استفاده از روش هایی که در ادامه به شما یاد خواهیم داد خودتان به تنهایی به یادگیری کونگ فو بپردازید. تا زمانیکه متعهد و بلند پرواز باشید می توانید آن را انجام دهید. این کار آسان نیست، اما ارزش کار کردن را دارد.


تمیز کردن قسمتی از خانه خود

از آنجا که شما پریدن، لگد زدن، مشت زدن و حرکت کردن در اطراف را انجام می دهید بهتر است که قسمتی از خانه خودتان را برای انجام این کارها اختصاص دهید. شما برای تمرین کونگ فو به مساحتی حدود 10 پا نیاز دارید.
•    اگر اتاق خالی ندارید که از آن استفاده کنید می توانید گوشه ای از اتاق را خالی کرده و اشیاء شکستنی را از اطراف آن دور کنید تا صدمه نبینند.


گرفتن یک کیسه بوکس

برای تمرین کونگ فو نیازمند یک کیسه بوکس هستید. در ابتدا حرکات خود را در هوا انجام دهید اما در نهایت نیاز به مقاومت برای قوی تر شدن دارید و برای این کار هم به یک کیسه بوکس نیازمندید.
•    اگر اتاق دارای این امکان است می توانید یک کیسه از سقف آویزان کنید یا می توانید یک کیسه ایستاده از فروشگاه های محصولات ورزشی تهیه کنید.


یافتن دستورالعمل و راهنمایی

در واقع حضور یک مربی واقعی بهترین راه برای یادگیری کونگ فو است.  اما در صورتیکه به مربی دسترسی ندارید می توانید خودتان با سخت کوشی و استقامت کونگ فوی خود را یاد بگیرید. خرید دی وی دی های آموزشی، دیدن فیلم های آنلاین و بازدید از وبسایت باشگاه های کونگ فو هم می تواند کمک زیادی برای یادگیری کونگ فو برای شما باشد.
•    بهتر است که بیش از یک منبع داشته باشید. چند مکتب مختلف کونگ فو وجود دارد و شما باید مطمئن شوید که آن یکی که برای شما جذاب تر است را انتخاب می کنید. پیدا کردن بیش از یک منبع می تواند در درک درستی حرکات و تکنیک ها کمک زیادی به شما بکند.


منطقه ای را انتخاب کنید که برای اولین بار می خواهید بر روی آن تمرکز کنید

چیزهای زیادی برای یادگیری در کونگ فو وجود دارد. به خودتان بگویید که می خواهید چه چیزهایی را به ترتیب یاد بگیرید. هنگامیکه قسمت مورد نظر را انتخاب کردید بر روی آن تمرکز کنید. هنگامیکه شما چند موضع پایین دارید می خواهید بر روی پریدن تمرکز کنید؟ ضربه زدن؟ یا مشت زدن؟
•    این کار یادگیری را برای شما آسان تر می کند. شما می توانید مثلا روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه را بر روی ضربه با پا تمرکز کنید. پس از آن سه شنبه و پنج شنبه را به ترکیب مهارت های اصلی مانند تعادل و انعطاف پذیری اختصاص دهید.


بر روی تعادل و انعطاف پذیری خود کار کنید

برای نگه داشتن مواضع در کونگ فو، باید تعادل تان در بهترین حالت ممکن باشد. یکی از راه های خوب برای رسیدن به این امر چیست؟ یوگا. ممکن است که این کارها غیر ضروری به نظر برسند، اما واقعا در کونگ فو به آن نیاز دارید.
•    برای انعطاف پذیری، هر جلسه باید با تمرینات گرم کردن و کشش شروع شود. برای گرم کردن می توانید آهسته دویدن، پریدن و شنا کردن را انجام دهید. پس از آن ماهیچه های خود را کشش دهید. این کار نه تنها شما را از آسیب دور نگه می دارد بلکه باعث می شود که انعطاف پذیری شما بیشتر شده و سرحال تر باشید.


ماهر شدن در چند موضع

استخوان بندی کونگ فو در مواضع نهفته است. اگر موقعیت تان اشتباه باشد نمی توانید حرکت مناسب را ارائه دهید. در واقع می توان گفت که آنها بخشی جدایی ناپذیر از ایدئولوژی کونگ فو هستند. در ادامه چند موضع را که شما می توانید بر روی آنها کار کنید به شما خواهیم گفت:
•    موضع اسب. زانوها را حدود 30 درجه خم کنید، پاهای تان را کمی بیشتر از عرضه شانه هایتان گسترش دهید و دست های خود را به صورت مشت گره کرده در کنار خود بگیرید. پشت خود را صاف نگه دارید، مثل آنکه سوار اسب شده اید.
•    موضع جلو. جانوهای خود را خم کرده و پای چپ تان را به عقب ببرید. همانند آنکه می خواهید حمله کنید. پس از آن مشت راست خود را در مقابل خودتان نگه دارید و مشت چپ تان را جلو قفسه سینه تان ببرید.موقعیت پاها و دست های خود را همزمان با رقص پا عوض کنید.
•    موضع گربه. پای راست خود را کمی عقب برده و بر روی آن تکیه کنید. پای چپ خود را به نحوی نگه دارید که فقط انگشت هایتان زمین را لمس کنند. در صورتیکه در یک موقعیت بوکس هستید، دست های تان را برای محافظت از خود جلو صورت تان نگه دارید. اگر کسی خواست به سمت شما بیاید باید پای جلوتان به طور خودکار قادر به دفاع از خود باشد.
•    موضع مبارزه. اگر به دنبال راهی برای تمرین کونگ فو در برابر دیگران هستید نیاز به موضع مبارزه دارید. موضع مبارزه تقریبا همان موضع بوکس است با این تفاوت که یکی از پاها کمی جلوتر از دیگری است.


کار بر روی بلوک های خود

بلوک شما با آنچه که شما در حال مسدود کردن هستید متفاوت است. در این موقعیت، دست های تان را برای محافظت از صورت تان بالا نگه دارید.
•    برای مشت، ضربت، و قلاب، مسدود کردن بسیار شبیه به بوکس است. بازوی خود را بلند کرده، نگه داشته و حرکت حریف را متوقف کنید. می توانید با دست دیگرتان به او حمله کنید.
•    برای ضربات و آرنج از هر دو دست استفاده کنید. دست هایتان را خم کرده و جلو صورت تان نگه دارید. باسن خود را به سمت تهدید بچرخوانید. از هر دو دست خود برای دفع ضربات پایی که به بالاتر از کمرتان می زند استفاده کنید.


انجام دادن اژدها

این حرکت تهدید آمیز بوده و در تمام مدت باید به حریف خود خیره شوید. در اینجا راه های انجام آن را به شما خواهیم گفت:
•    موضع اسب رو به بالا بگیرید اما پاهای خود را کمی بیشتر از هم جدا کرده و زانوهایتان را عمیق تر خم کنید.
•    با قرار دادن انگشت های دست در پنجه و مشت کردن آن ضربه محکم و ناگهانی بزنید. با این کار می توانید حریف تان را غافلگیر کنید.
•    از اسکات بیرون آمده و یک ضربه به حریف خود بزنید. شکم او را نشانه بگیرید.


حمله با چنگال شبیه ببر

این حرکت سریع، دلچسب و موثر است. در اینجا نحوه انجام دادن آن را به شما خواهیم گفت:
•    موضع جنگنده بگیرید اما وسیع تر. شما باید اساسا چمباته بزنید.
•    دست خود را در مقابل شانه های تان قرار داده و مانند پنجه ببر انگشت هایتان رو به بیرون باشد.
•    ترکیب ضربات تیز و لگد جانبی به سطح گلو را انجام دهید.


فکر کردن در مورد حرکت حیوانات

بیشتر حرکات موجود در کونگ فو از حیوانات گرفته شده اند. در مورد این حرکات فکر کنید، ممکن است که ذهنیت مناسبی به شما بدهد و استفاده از پتانسیل خود افزایش دهید.
•    یک داستان وجود دارد که یک مرد نیوزیلندی سوراخ عمیقی به عمق 3 فوت حفر کرده و شروع به تمرین پریدن به داخل و بیرون آمدن از آن کرد. پس از مدتی که عمیقتر شد متوجه شد که تبدیل به یک کانگوروی انسان نما تبدیل شده است. نه تنها زمانیکه دارید مبارزه می کنید باید به حرکات حیوانات توجه کنید بلکه باید هنگام تمرین هم این کار را انجام دهید.

 

برچسب ها: آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha