سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

هنرهای رزمی مناسب برای دفاع از خود در مبارزات واقعی

هنرهای رزمی مناسب برای دفاع از خود در مبارزات واقعی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۶ بازدید کنندگان:۳۵۳۳ نویسنده:سامان موسوی

می توان گفت که هنرهای رزمی محبوب ترین بخش از شاخه های ورزشی می باشد. در ابتدا از هنرهای رزمی برای مقاصد دفاع شخصی استفاده می کردند و سپس به مرور زمان هر کدام از آنها تکامل یافته و راه خود را پیدا کرده اند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین هنرهای رزمی پرکاربرد در دفاع شخصی را به شما معرفی می کنیم.


10- کیک بوکسینگ

 

کیک بوکسینگ


ضربات در کیک بوکسینگ از ترکیب ضربات دست و پا زده می شوند. کیک بوکسنگ نیز به زیر شاخه هایی تقسیم می شود که معروف ترین آن موی تای است. یکی از مشخصه های بارز کیک بوکسینگ حرکاتی است که به شکل ضربه زده می شوند و از اجزای آن می توان برای ضربه با مشت، پا، آرنج و زانو استفاده کرد. شما در کیک بوکسینگ می توانید 2 واکنش در برابر حملات حریف از خود نشان دهید یکی جاخالی دادن است و دیگی دفاع کردن. اکثر ضرباتی که در کیک بوکسینگ زده می شوند ضربات مستقیم مشت و ضربه به ران حریف می باشد.


9- کاراته

 

کاراته


کاراته از جمله پرکاربرد ترین سبک های هنرهای رزمی می باشد که در آن اکثرا بر منحرف کردن ضربات حریف و سپس حمله به او تاکید می شود. مثلا فرض کنید مهاجم می خواهد با چاقویی که در دست دارد به شما آسیب بزند. قبل از هر چیزی چاقوی او را منحرف کرده و پس از آن ضربه ای به حریف می زنیم تا از کار بیفتد. در کاراته از به غیر از ضربه زدن از گرفتن و پرتاب حریف نیز استفاده می شود که این در درگیری های خیابانی پر کاربرد می باشد.


8- آیکیدو

 

آیکیدو


در آیکیدو از روش جالبی برای مقابله با حریف استفاده می شود و آن استفاده از نیروی حریف برای مقابله با او می باشد. این کار به این صورت انجام می شود که با توجه به حرکتی که از سوی مهاجم انجام می شود شما تکنیکی را برای استفاده از نیروی حریف بر ضد خودش انجام می دهید تا به او آسیب وارد کنید. در آیکیدو شما می توانید با انجام حرکاتی که ظاهرا ساده به نظر می رسند آسیب جدی به حریف خود وارد کنید.


7-  وینگ چون

 

وینگ چون


وینگ چون ازجمله سبک های هنرهای رزمی می باشد که در چند دهه گذشته توجه افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است. یکی از علل جذب افراد به وینگ چون بروس لی می باشد. بروس لی یادگیری هنرهای رزمی را زیر نظر استاد "ایپ مان" شروع کرده و سپس از ترکیب سایر رشته های رزمی با هم سبک جدیدی به نام جیت کان دو را پایه گذاری کرد. وینگ چون ورزشی است که در آن تقریبا از تمام نقاط بدن برای ضربه زدن استفاده می شود و سعی بر این است که ضربه از کوتاه ترین مسیر به حریف زده شود .


6- جوجیتسو

 

جوجیتسو


در رشته جوجیتسو از تکنیک های قفل و فشار بر مفاصل برای مقابله با حریف استفاده می شود که بسیار کاربردی و قوی می باشد. جوجیتسو دارای شباهت هایی با آیکیدو و جودو دارد ولی هر کدام از آنها مزایای خاص خودشان را دارند.


5- جیت کاندو

 

جیت کان دو


همانطور که در بالا ذکر شد بروسلی که می توان او را از مشهورترین رزمی کاران جهان دانست پایه گذار جیت کاندو بود. بروس لی جیت کاندو را جهت بکارگیری در درگیری و مبارزات ابداع کرد و از موثرترین حرکات جیت کاندو که دارای قدرت آسیب زیادی می باشد استفاد کرد.


4- بوکس غربی

 

بوکس غربی


بوکس را می توان یکی از جذاب ترین و پر هیجان ترین سبک های هنرهای رزمی دانست که دارای طرفداران زیادی می باشد. شما در بوکس فقط می توانید از ضربات مشت استفاده کنید. می توانید ضرباتی سنگین به صورت و بالا تنه مهاجم بزنید و آسیب جدی به او وارد کنید. به علت اینکه بوکس قدرت زیادی در ضربات دارد سعی بر این است که به جای دفاع کردن در مقابل ضربات آنها را جاخالی بدهند.


3-  جوجیتسو برزیلی

 

جوجیتسو برزیلی


جوجیتسوی برزیلی ترکیبی از پرتاب های جوجیتسو و کنترل حریف بر روی زمین بوسیله قفل کردن مفاصل  و فشار بر نقاط حساس بدن است. به جرات می توان گفت که این رشته یکی از عالی ترین رشته های رزمی برای آسیب رساندن به حریف در درگیری ها می باشد که با وارد کردن نیروی بیش از اندازه بر بدن حریف باعث آسیب های جدی به او خواهد شد.


2- Keysi

کی سی

 

این سبک از هنرهای رزمی به وسیله Justo Dieguez ابداع شد. در کی سی می توان از تکنیک های درگیری نزدیک مانند جوجیتسو و همچنین از وسایل در دسترس (مانند یک خودکار) استفاده کرد. هدف اصلی در کی سی این است که در کمترین زمان ممکن حریف را از پای در آورد.


1- کراو ماگا

 

کراو ماگا


هدف اصلی رشته کراو ماگا این است که به هر وسیله ممکن بتوان به حریف ضربه زد و او را از کار انداخت. کراو ماگا هیچ قانون خاصی ندارد. مثلا می توان در آن به صورت مستقیم به بیضه های حریف ضربه زد. این ورزش خشن به تازگی توسط FBI نیز آموزش داده می شود.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی آموزش جوجیتسو آموزش جوجیتسوی برزیلی آموزش وینگ چون دفاع شخصی کراو ماگا
پست های مشابه

نظرات کاربران

شمس در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۲:۳۵:۵۳ AM]

بوکس بهترین ورزش برای قهرمانی،سلامتی و درگیری است

ارسال نظر
Captcha